file RDS

Více
22. lis 2012 05:44 #8522 od Vladimír Čermák
RDS vytvořil uživatel Vladimír Čermák
Co je RDS?
Zkratka se objevila v popisu serva DS65K. Jde o náhon pohyblivé plochy (obvykle křidélka) který je zcela ukryt v profilu. Tak je možno snížit odpor modelu.
Princip je zřejmý z následujícího obrázku: Zpravodaj z 16.11.2012

http://www.horejsi.cz/Pages/ListZpravodaj.aspx


Náhon křidélka obstarává ohnutá páka, která se otáčí a posouvá ve štěrbině v křidélku. Vše je možno udělat kutilsky, výjímkou je adaptér k nasazení na hřídel serva s vnitřním mnohohranem. Ten právě firma MKS k servu dodává.

Hořejší model s.r.o.


Sím zkoušel to někdo na Káčku, nemá to vůle ? jaká je tuhost nehytá to fletr ? jde to použít i pro brzdy ?
Díky za případné zkušenosti.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

hawk

Více
22. lis 2012 07:36 #8525 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RDS
Celkem se to používá na káčkách ve smyslu F3K, to se zase tolik od RCEK neliší. Pak se to taky užívá u velkých F3B a občas i F3J.
Vůle to nemá, flutter to nechytá. Výhoda je možnost dokonalého skrytí náhonu dovnitř křídla, což ale u pomalých RCEK taková senzace není.
Problém je ale trochu s výchylkami, udělat s RDS klapky s výchylkou blížící se 90st sice není zcela nemožné, ale jde to dost blbě. Dej hledání na rcmania a lomcovak, už tam o tom nějaké thready i s konkrétními příklady byly.

Můj čistě osobní názor je, že na RCEK je to spíš škoda práce a jen zdroj problémů, to ale neznamená, že to nebude fungovat :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.838 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám