file Odporová pila

Více
13. pro 2009 13:54 #872 od jan kadlec
Odporová pila vytvořil uživatel jan kadlec
Ahoj všem,
vím, že je to téma popsané mnohokrát...... Mohu poprosit majitele pily o konkrétní zkušenosti ? Mám na mysli použitý drát, zdroj a proudový odběr ? Pokud možno i závislost proudové náročnosti na délce drátu při optimální teplotě pro řezání.
Pokusil sem se vyrobit sám, ale nedaří se mi dosáhnout optimálních ( použitelných ) výsledků. :oops:

Předem děkuji :)

Jan Kadlec

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
14. pro 2009 18:24 #876 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Odporová pila
Ahoj, už se to řešilo mnohokrát ;) . Já používám strunu do kráječe na knedlíky, strunu mám dlouhou 75 cm a jako zdroj používám nejčastěji trafo k vláčkům (ještě z NDR označení tuším FZ1). Proudobvý odběr jsem neměřil, ani mě to nikdy nazajímalo. Řežu tím EPS i XPS. Zmetkovitost minimální.
Osobně si myslím, že mnohem důležitější jsou zkušenosti při řezání. Návodů na internetu je spousta, ale doladit detaily (a ty rozhodují) si musíš sám dle možností. Přidávám dva obrázky z posledního řezání, je to poloviny VOP pro AEGEA II. Docela dost dlouho jsem se trápil s náběhem šablony u náběžné hrany, často se mi tam zasekl drát a hned byl zmetek. Vyřešil to až ten oblouček, který plynule přechází do náběžné hrany. No a takových "blbostí" je dost, a dokud je nevyřešíš, tak to nikdy "ono" nebude.[attachment=1:3ca270kr]<!-- ia1 -->IMG_0810.JPG<!-- ia1 -->[/attachment:3ca270kr][attachment=0:3ca270kr]<!-- ia0 -->IMG_0811.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:3ca270kr]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. pro 2009 15:49 #1081 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Odporová pila
Vrele mohu doporucit "reostat lineho muze". Na sirsi latku o delce snad 1 metr upevnime odporovy drat (stejny, kterym se reze) a pomocí jezdce z "cokolady" se zapoji tu kratsi, tu delsi kus. Krasne a snadno se reguluje teplota. Bezpecnost neni nic moc ale nikdy jsem nic nezapalil, jen ta latka trochu zhnedla.
Na sablony se nejvic osvedcil strary dobry Umakart. Povrch je krasne hladky. Plech neni lepsi, bere dratu teplo a vyrez je pak kolem dratu tlustejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2011 15:44 #5069 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Odporová pila

Petr Jeremiáš napsal: Ahoj, už se to řešilo mnohokrát ;) . Já používám strunu do kráječe na knedlíky, strunu mám dlouhou 75 cm a jako zdroj používám nejčastěji trafo k vláčkům (ještě z NDR označení tuším FZ1). Proudobvý odběr jsem neměřil, ani mě to nikdy nazajímalo. Řežu tím EPS i XPS. Zmetkovitost minimální.
Osobně si myslím, že mnohem důležitější jsou zkušenosti při řezání. Návodů na internetu je spousta, ale doladit detaily (a ty rozhodují) si musíš sám dle možností. Přidávám dva obrázky z posledního řezání, je to poloviny VOP pro AEGEA II. Docela dost dlouho jsem se trápil s náběhem šablony u náběžné hrany, často se mi tam zasekl drát a hned byl zmetek. Vyřešil to až ten oblouček, který plynule přechází do náběžné hrany. No a takových "blbostí" je dost, a dokud je nevyřešíš, tak to nikdy "ono" nebude.[attachment=1:1c50hlrm]<!-- ia1 -->IMG_0810.JPG<!-- ia1 -->[/attachment:1c50hlrm][attachment=0:1c50hlrm]<!-- ia0 -->IMG_0811.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:1c50hlrm]

Ahoj,rád bych se zeptal,zda je to trafo nějak upravené.
děkuji boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 10:05 #5113 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Odporová pila
Používám taky neupravené "vláčkové" trafo z DDR, otočný regulátor mám nastavený asi do poloviny rozsahu, používám 0,6mm ocelovou strunu používanou do bowdenů, délka pily je asi 600mm.

Ještě poznámka k náběhům šablon. Naposledy jsem zkoušel řezat obráceně, tzn. od odtokovky k náběžce. Odtokovku jsem tak dokázal udělat slabší aniž by se kroutila a radius na náběžce stejně dobrušuji, takže tam mi nějaká malá nepřesnost nevadí... při tom broušení vždy myslím na to, jak jsem při kreslení profilu zadával souřadnice na 4 desetinná místa. :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
31. srp 2011 17:45 #5128 od Petr Jeremiáš
Odpověděl Petr Jeremiáš pro téma Odporová pila
Trafo je neupravené, jako drát je struna do řezače knedlíků

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. zář 2011 13:09 #5146 od Bohumil Janák
Odpověděl Bohumil Janák pro téma Odporová pila
Děkuji. ;)
Boban

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.404 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám