file Velká směrovka s plovoucí výškovkou

Více
23. led 2013 11:33 #8913 od Bohumil Janák
Pánové,nemáte někdo plánek,nebo radu jak vyrobit velkou a pevnou směrovku z XPS/sklo s náhonem na plovoucí výškovku?Můj odhad je na souměrný profil NACA 0008-0010.Jak uložit náhon plovoucí výškovky při výrobě do formy(fólie)?
Co vy na to?Jde o model s r.3000-3300mm.
Inspiraci jsem našel tady:

a na jiných modelech.Serva bych nejraději dal přímo do té kýlovky.
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
23. led 2013 15:19 #8917 od Petr Dušek
Podle mě je jednodušší pro výrobu předsazená výškovka na kozlíku, podívej se třeba sem:
www.charlesriverrc.org/articles/supra/supra.htm

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. led 2013 15:36 #8918 od Bohumil Janák
To by bylo,ale já mám trup z F3F modelu a ten jen celkem krátký,1450mm.Kdybych dal tu výškovku před kýlovku,měl bych vzdálenost mezi odtokovou hranou křídla k náběžce výškovky vzdálenost 570mm a to je málo.Když bude na kýlovce budu na 700mm a to by bylo lepší.Proto bych to chtěl zkusit.Jinak ten model F3F má r.2970mm a lítá pěkně,ocasky jsou motýlové a jsou šroubovací k trupu.Tu kýlovku s plovoucí výškovkou bych chtěl taky šroubovací.Pokud to bude moc složité,tak se na to vykašlu a vyrobím lehounký motýl.Ale raděěji směrovku,pro točení termiky lepší,než motýl.
www.f3x.wbs.cz/ANUBIS-F3X-E.html
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. led 2013 05:24 #8925 od F5J pilot

Bohumil Janák napsal: To by bylo,ale já mám trup z F3F modelu a ten jen celkem krátký,1450mm.Kdybych dal tu výškovku před kýlovku,měl bych vzdálenost mezi odtokovou hranou křídla k náběžce výškovky vzdálenost 570mm a to je málo.Když bude na kýlovce budu na 700mm a to by bylo lepší.Proto bych to chtěl zkusit.Jinak ten model F3F má r.2970mm a lítá pěkně,ocasky jsou motýlové a jsou šroubovací k trupu.Tu kýlovku s plovoucí výškovkou bych chtěl taky šroubovací.Pokud to bude moc složité,tak se na to vykašlu a vyrobím lehounký motýl.Ale raděěji směrovku,pro točení termiky lepší,než motýl.
www.f3x.wbs.cz/ANUBIS-F3X-E.html
Boban ;)


Kolik je střední aerodynamická délka ? ;) B) ,kdyby by to bylo s předsazenou vyškovkou?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. čec 2013 10:36 #10081 od Bohumil Janák

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.301 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám