RCEO Štěpánov / Uničov

Kategorie: RCEO Zveřejněno: neděle 19. červen 2016 18:17 Napsal Aleš Krátký

Díky přesunu soutěže RCEO ze soboty na neděli jsem si mohl udělat soutěžní víkend a po sobotních RCEV se vydat do Uničova pro změnu na RCEO. Počasí bylo z rána naprosto "véčkové". Zkrátka slunce, bezvětří, termiky hromady hned od rána. Sice se mělo rozfoukat, ale kdo ví jak to bude :)

Ráno jsem vyrazil z Olomouce do 40 minut vzdáleného Uničova. Chtěl jsem trošku potrénovat a poladit nového ZENa, nicméně o půl osmé byla kupodivu brána na letiště ještě zamčená a tak přišla na řadu snídaně v autě. Jak romantické ... Za cca 10 minut se objevili místní a odemkli vjezd a mohli jsme jít montovat a trénovat. Od rána byla termika opravdu výrazná. Kde to člověk posadil tam to neslo. Za chvíli nás bylo na ploše 22 (pěkný počet) a mohlo se začít.

I přes to, že počasí bylo z počátku ideální, tak výšky byly jářku řádné. Sice to nebyly tečky na obloze, ale nízko to také nebylo. Je zajmavé, jak se necháte vtáhnout a i když bych den předem dal tak o 100 metrů níže, tady jsem si ještě přidával pro jistotu. 

Stejně tak jako letíte, plácnete s tím v 5:00, v podstatě přímo na terč s tím, že to je plný jako vyšitý a ono prd... 96. Počítání po 10cm je docela masox a dostat plný počet (400) je tak spíše dílem náhody než tréningu. Každopádně i tak jde vidět kdo to má vyladěné a začalo se formovat průběžné pořadí.

Jak to z počátku nosilo všem, tak se ve třetím kole "něco" změnilo a všichni byli ve 3. minutě na zemi a míchání pořadím započlo. Stejně tak se započlo pořádně motorovat a já na vysílačce přepl motorové stopky z 30 na 40 vteřin, jistota je jistota :)

Docela by mne zajmalo, co by se stalo s ostatními, kdyby se ukázali na soutěži 2-3 nízkoletci, jestli by se ostatní chytli nebo naopak (jako v mém případě) by spíše oni přepli na výškové létání. Přece jen ten risk za to nestojí a pokud Vás nic nenutí, tak prostě neodoláte a výškovku na motoru přitáhnete.

Létalo se 5 kol a jedna škrtačka. Klidně bych asi snesl i více, a kdyby se létalo na více startovištích, tak bych to také přežil. To nemění nic na tom, že soutěž odsejpala a kolo míjelo kolo. Okolo poledne začalo foukat a nůžky pořadí se rozevřely ještě více.

Nakonec to vše ale dopadlo následovně:

  1. Aleš Krátký (1580)
  2. Tomáš Hlavinka (1576)
  3. Martin Faltičko (1576)

Soutěž probíhala v poklidném tempu, a stihlo se probrat ještě pár mimo RCEO témat, jako např soutěž ala RCEP, tedy pevná výška 175 m / letovka 7 minut. Znělo to dost zajmavě, docela bych si to i vyzkoušel.

Fotogalerie zde

Zobrazeno: 3738

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

hawk

dnz

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám