lightbulb RCE4

Více
02. dub 2016 08:30 #16530 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma RCE4
Myslel jsem naivne, ze muj navrh nemuze nikoho urazit. Asi by to chtelo navrh opravdu precist.

Pokud by prosel:
Chcete v EO trefovat v cele soutezi jen bod jako dosud? Ok, to je presne podle pravidel. Chcete si zkusit lajnu? Muzete ale nemusite. Totez pro RCEN.
Cely zivot jsem hluboce presvedcen, ze hobby by melo lidi spojovat, nikoliv rozdelovat diky nejakemu chlupu v pravidlech nebo mistu bydliste.

Procedura prace komise je v pravidlech na zname adrese. V kostce:
Navrh na upravu muze podat kterykoliv clen SMCR.
Komise navrh projedna a pak o nem hlasuje. Ja jako predseda nehlasuji. Hlasovani se sejde u mne a v pripade rovnosti hlasu bych mohl rozhodnout jen sam a to je to co nechci.

Apropo, nas klub letos porada soutez RCEO. Prijedete z Moravy? Byl bych opravdu rad.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2016 09:44 #16532 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCE4
Pokud jde o mě, tak uraženej se opravdu necítím. Jen sem napsal co si o tom myslím, nebyla to reakce pouze na tvůj příspěvek Ivane. Tvoji citaci sem použil kvůli větě To není apríl. Od tohohle bodu sem bral diskuzi jako vážně míněnou, stejně jako ty. Nevím jak ostatní :)
K té soutěži, pro nás by to znamenalo strávit cestou tam a zpátky 6 hodin v autě a namotat 600 km. Vzhledem k tomu, že na zbývajících 17 óčkovejch soutěží to máme podstatně blíž, tak tu vaši v plánu nemáme. Snad se potkáme aspoň na MČR

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2016 17:44 #16536 od Miroslav Rišo
Odpověděl Miroslav Rišo pro téma RCE4

Pavel Hloušek napsal: Do Příbora se zatím nechystáme, ale možná to ještě přehodnotíme kvůli tomu RCEP po soutěži. Ale Strážnici o týden později v plánu máme. Mimochodem tu první soutěž nás lítalo 16 soutěžících


A kolko z toho bolo ludi zo Slovenska...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. dub 2016 19:25 #16537 od Pavel Hloušek
Odpověděl Pavel Hloušek pro téma RCE4
Ano, já napočítal pět. A nebýt jednoho, tak sem mohl bejt na bedně a né bramborovej :) ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. dub 2016 20:59 #16545 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma RCE4
Když se na to tak dívám a leduji ty úvahy a návrhy na nové kategorie elektrovětroňů, tak snad už každý modelář by si chtěl vytvořit vhodnou a na míru pro sebe ušitou soutěžní kategorii. A to proto, že na stávajících kategoriích nachází pravidla, která se mu nelibí, nebo nejsou pro něho vhodná. Tento trend, je snad jen u elektrovětroňů, v jiných odvětvích jsem takový boom nových kategorií nezaznamenal, ale možná, že se mýlím. Jen houšť a větší kapky. A nebo snad, Ti modeláři chtějí, po sobě zanechat nějakou stopu? Kdo ví?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2016 06:29 - 06. dub 2016 06:31 #16546 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma RCE4

Mirek Kotula napsal: Když se na to tak dívám a leduji ty úvahy a návrhy na nové kategorie elektrovětroňů, tak snad už každý modelář by si chtěl vytvořit vhodnou a na míru pro sebe ušitou soutěžní kategorii. A to proto, že na stávajících kategoriích nachází pravidla, která se mu nelibí, nebo nejsou pro něho vhodná. Tento trend, je snad jen u elektrovětroňů, v jiných odvětvích jsem takový boom nových kategorií nezaznamenal, ale možná, že se mýlím. Jen houšť a větší kapky. A nebo snad, Ti modeláři chtějí, po sobě zanechat nějakou stopu? Kdo ví?


Zase to MIrku berme férově - asi nikde jinde než u elektrovětroňů nenajdeš tak překotný vývoj. V tomto jsem pamětník, pamatuji vlastně elektry od úplného začátku, od přelomu 80-90tých let pak i jako soutěžící.
Ono je to opravdu propastné, začali jsme s NiCd a feritovými motory, pak se přešlo na magnety ze vzácných prvků, poté "stříďáky". A než se ty pořádně zažily, tak přišla druhá revoluce ze strany baterek s přechodem na LiXXX (dnes už mnoha lidem vůbec nedochází, jak velký dopad to opravdu mělo). A aby ani tohoto nebylo málo, tak vzápětí přišla třetí revoluce, tentokrát v elektronice, kdy nejprve nastoupily wattlimitery (dodnes zásadní v F5B/F/D) a pak i výškoměry.
V podstatě všechny kategorie vznikly zcela logickou a přirozenou cestou, to v pořádku je.
Problém v ČR je jinde, totiž v tom, že kategorie reagující na novinky sice relativně přirozeně vznikaly (i když zrovna rozpad Čech a Moravy v RCEN-RCEO byl dost "zajímavý" a docela by mě zajímalo, zda vůbec všichni dnešní zarytí zastánci RCEO opravdu vědí, jak to bylo), ale naprosto chyběla nějaká koordinace pro řekněme přetvoření či zánik.
Učebnicovým příkladem jsou RCEK, na prvotních pravidlech jsem se podílel já a jsem přesvědčen, že pro svou dobu vůbec nebyla špatná. Jenže mě tehdy vůbec nenapadlo, že tvořím novou kategorii, bral jsem to jako přirozený upgrade RCEJ, tedy přesně to, co se také stalo hned vedle na Slovensku. U nás to ale prostě "nešlo" a tak vznikla nová kategorie a krásně se nám to roztříštilo.
To samé je teď u "národních výškoměrů" - po nástupu F5J se objevil názor, že to je pro hodně lidí "moc" a poptávka po něčem jiném, což chápu. Jenže optimální by bylo někdy v půlce sezóny na to sednout a kriticky zhodnotit trendy v RCEV na jedné straně, výsledky případných zkušebních akcí v "RCEP" na druhé a pokračovat pouze jedním směrem. Jenže ochota k tomuto je vesměs blízká k nule a tak bych si docela vsadil na to, že se nakonec nějaká forma RCEP protlačí a bude zase o kategorii více.

Jo a poznámka na okraj - pokud se snad někomu zdá kategorií ještě málo, tak doporučuji sledovat ještě zkratku F5G, tedy "velké polomakety s elektropohonem". Ve FAI to je jako prozatimní už pár let, dlouho to stagnovalo, ale pokud projdou návrhy na letošní plenární zasedání, které i do této kategorie přidávají výškoměry, tak by kategorie mohla vyjít ze stínu nečekaně rychle, vůbec by mne nepřekvapilo, kdyby se v příštím roce nějaká pokusná soutěž objevila i u nás. Je toho opravdu hodně...
Poslední změna: 06. dub 2016 06:31 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2016 10:41 #16547 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma RCE4
Z toho, co se okolo pravidel elektrovětroňů v poslední době píše, se mně nejvíc líbil návrh na „super kategorii“, kde by z každé kategorie byla převzatá část pravidel a před soutěží by se uvedlo, že se buď, soutěž odlétá jako víceboj anebo se určí podle které části pravidel, se soutěž odlétá. A byla by to taková univerzální kategorie, která by uspokojila všechny piloty, (anebo taky ne). Stále mám pocit, že současných kategorií elektrovětroňů je dost a další nárůst bude jen snižovat počet účastníků na soutěžích a tím i snižovat úroveň soutěží. Nechal bych to vychladnout a dal tomu nějaký odstup (několik let) a ne vytvářet nové a nové kategorie za každou cenu, jen aby se něco dělo. A na snižování počtu soutěžících na soutěžích, bude mít vliv v krátké době, taky věk dost velké části pilotů a noví moc nepřichází. Věkem slábne zrak a koordinace hlava ruce, taky nic moc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2016 11:54 #16548 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma RCE4
Vtipné je, že nejlepší návrh byl myšlen jako aprílový žert :) ach ta ironie :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2016 18:05 #16550 od Martin Bečvář
Odpověděl Martin Bečvář pro téma RCE4
Moc kategorií se mi nezdá.
Kam si vlastně můžu reálně jít zalétat s elektrovětroněm?

F5J - jo zkoušel jsem to a i když nemám konkurenceschopné éro (moc těžké, ale stejně je to o rukách:-)) i tak se mi nechce ho roztřískat. Tlačenice je při startu, ve stoupácích i při přistání. Neberu éro jako sportovní nářadí. Takže pro mě ne.
RCEV - neznám nevím, možná zkusím, myšlenka zajímavá, jenže mám buď dvoumetrovku nebo už větší než 2,5m no uvidíme. Do nového stroje pouhých 254cm investovat asi nebudu.
RCEN v čechách, o tom jsem jen četl, mám to zruky ale máme tu podobnou kategorii
RCEO pohoda polétání, vezmu jakékoliv éro a polétám pokecám, fakt nechápu proč do toho pořád někdo ryje

No a to máme vše 3 kategorie pro elektrovětroně, to je hodně? Já jsem teda na RCEP zvědavej.

PS: Aleši apríl vydařenej, ale pokud to někdo bere vážně, tak ať zkusí měnit startoviště, přistávací body, čáry každé kolo. Na to se přijedu podívat :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. dub 2016 20:29 - 06. dub 2016 20:31 #16551 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma RCE4
Alešku, to víš, že jsem to pochopil, je to myšleno v nad sázce, proto je super kategorie v uvozovkách.
Poslední změna: 06. dub 2016 20:31 uživatelem Mirek Kotula.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.353 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám