file Modelařina a rock

Více
28. úno 2017 08:35 #18219 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Modelařina a rock
Úplně na konci stránky svazmodelaru.cz/new_smcr/licence.htm je kontakt na M.Navrátila, já s ním komunikoval právě na tento mail.
Jinak přesně jak píše Petr Cejnar - bavíme se o vystavení FAI licence, ne o SMČR známkách! Úspora je právě v tom, že v minulosti jsi obdržel známku SMČR , typicky to zaplatil tvůj klub najednou pro všechny a na schůzi se rozdalo, ale pak jsi musel ještě jednou fyzicky s legitimací na SMČR (nebo poslat poštou) kvůli FAI.

Nově je zjednodušený krok 2, což velmi chválím, na kroku jedna se ale nemění nic a musí se provést stejně jako dosud a to JEŠTĚ PŘED TÍM, než se žádá o FAI licenci.

Ad kabinka - ono je to tak, že v pravidlech FAI jsou vypsány příklady, ale nedá se říct, že by to byl jednoznačný a definitivní seznam. Já se k tomu stavím tak, že na vyjmenovaných hlavních částech označení být MUSÍ a co se týče kabinky a podobných věcí, tak mi čmáranice fixem či samolepka klidně z vnitřní strany kabinky přidělá tak málo práce, že ji tam raději nalepím taky, než abych se případně s někým hádal. Sice si také myslím, že bych případný protest celkem jasně vyhrál, ale upřímně mám na soutěži na práci daleko rozumnější a zábavnější činnosti než se s někým dohadovat :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2017 08:56 #18220 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Modelařina a rock
Ano, tak to bylo vždy. Pošta - SMČR , a pak Pošta - FAI. Abys dostal FAIku, musíš mít SMČR. To je snad všem jasné :)

já jen upozorňoval na neaktuální info, které je zmatečné

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. úno 2017 09:24 - 28. úno 2017 09:26 #18221 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Modelařina a rock

Petr Cejnar napsal: ...Radek zase jednoznačně stanoví, že kabina není podstatnou částí modelu. Kdo odstartuje bez kabiny? Jaký názor také jednoznačný na to bude mít třeba Němec nebo Francouz - pořadatel soutěže?
P.C

Petře, nepleťme si výrazy "podstatná část" a "hlavní část" modelu.
Nebuď prosím tak osobní, já nic nestanovuji, ale pokud si přečteš originál dokument Sporting Code FAI, tak tam je to popsáno (a stanoveno) naprosto jednoznačně, jako hlavní (ne podstatné) části modelu, včetně příkladů, jako křídla, trup, a popřípadě i ocas trupu, pokud je ocas oddělitelný. Chytré hlavy z FAI to píšou i pro mne naprosto srozumitelně tak, aby to pochopil každý pořadatel co je hlavní částí modelu, aby po soutěžících nechtěli kód modelu nakonec třeba i na vrtuli...
Poslední změna: 28. úno 2017 09:26 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. bře 2017 11:56 - 06. bře 2017 11:58 #18244 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Modelařina a rock
Zpět k bodu zajímavému pro širší okruh, tedy vydání FAI licence...
Na konci minulého týdne jsem podle postupu na SMČR www.svazmodelaru.cz/new_smcr/licence.htm poslal žádost mailem.
Konkrétní postup:
email na adresu M. Navrátila, je dole v tom odkazu
žádost mailem - vyplněno jméno, adresa, licence SMČR, dále dosud platné číslo FAI licence (netýká se nových žadatelů). Dobrovolně jsem dále uvedl, že primární použití ja na F5J (na tomto místě by dále měli členové repre uvést, že se jich to týká a chtějí to jen za 150).
Připojil jsem sken členského průkazu, obě strany, ať je tam vidět nalepená známka.
Předem jsem udělal platbu převodem (postup zase na odkazu SMČR, jen jako variabilní symbol jsem dal celou národní licenci a připsal jméno i do textové zprávy pro příjemce), připojil jsem screenshot patřičného řádku z mého online bankingu.
V textu jsem ještě zmínil jméno našeho předsedy klubu, který řešil nákup známek SMČR.

No a dnes mi přišla reakce, že je to takto zcela správně a bude v krátké době vyřízeno.
Za mne to tedy beru jako potvrzení toho, že se kvůli FAI licenci již průkazka poštou posílat nemusí a jde to i "moderněji", kdo ještě na letošek FAI licenci nemá, tak mne zjevně může v postupu následovat :-)

Jen ještě pro pořádek opakuji to, co správně psal Petr Cejnar - výše uvedený postup můžete spustit AŽ POTOM co si vyřídíte normální národní členské známky SMČR!!
Poslední změna: 06. bře 2017 11:58 uživatelem Tomas Hruby.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. bře 2017 12:05 #18245 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Modelařina a rock
Díky, hodím to někde, kde to nezapadne...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. bře 2017 16:48 #18246 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Modelařina a rock
Vyřizoval jsem FAI licence za členy LMK Č. Třebová. Převodem jsme poslali peníze a já seznam žadatelů. Za týden mně přišly e-mailem FAI Sporting Licences Vality Check pro žadatele dle seznamu. Pražáci si můžou zajít na svaz, zaplatit 250,- Kč a hotovo. Pokud jsou v seznamu členů klubu a mají zaplacenou známku SMČR.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2017 07:50 #18247 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Modelařina a rock
Zdravím Ivana Krajčoviče a Radka Janovského. Ne ví jestli se známe?Až budete mít FAI licence tak je v přihlášce na Sázavu opravte. S Bohoušem jsem domluvený.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2017 09:02 #18248 od Radek Janovský
Odpověděl Radek Janovský pro téma Modelařina a rock
Zdravím pane Hrabáček. Pracuji na zajištění FAI licence . Hned potom upravím v přihláškách. Díky

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 14:47 - 30. lis 2017 14:48 #19670 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Modelařina a rock
Rock jako skaly.
S vyrazy "dechberouci" se ma setrit, ale tohle video za tech sedm minut stoji.
Jako bonus nas Geronimo.
Poslední změna: 30. lis 2017 14:48 uživatelem Ivan Horejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2017 19:00 #19671 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Modelařina a rock
Totok mě líbit moc :silly:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.390 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám