file Invaze programátorů-informatiků-teoretiků

Více
23. bře 2013 18:49 #9143 od Petr PEcha
Tak to vypadá, když se informatik-programátor pustí do stavby modelu kvadrokoptéry.
Vím, že to do Větroňářských kategorií nepatří, ale autor s tím určitě bude chtít "stoupak".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
23. bře 2013 19:07 #9144 od Aleš Krátký
jj taky jsem to cetl (resp ctu)
tech x-kopter je fakt hafo. lita to samo,vraci se to samo,dela to vsechno samo...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2013 19:16 #9145 od Petr Kurjan
No nevím jak moc ten člověk studoval teorii, ale když vidím obyčejné regulátory Turnigy v x-copteru, je mi jasné, že o tom skoro nic neví. Coptery totiž potřebují regly s vysokou řídící frekvencí, aby mohly rychle reagovat na na řídící desku. Běžně používané 50Hz nestačí na rychlou odezvu motoru a je problém to stabilizovat. A rozesmálo mně tvrzení že "Regulátory sice mají ochranu proti přepólování, ale když vodiče prohodíte, regulátor samozřejmě nenaběhne". Chtěl bych vidět, jak mu ten regl po přepólování bude fungovat - asi se bude divit proč se mu z toho zakouřilo... :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2013 19:21 #9146 od Aleš Krátký
o duvod vice sledovat serial :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. bře 2013 19:39 #9147 od Petr Kurjan
Docela zajímavá je i diskuze na konci článku. Je vidět, že to sledují především nadšenci, kteří se možná dobře vyznají v IT, ale s nulovými zkušenostmi v modelařině...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. bře 2013 18:33 #9151 od Tomas Hruby

Petr Kurjan napsal: No nevím jak moc ten člověk studoval teorii, ale když vidím obyčejné regulátory Turnigy v x-copteru, je mi jasné, že o tom skoro nic neví. Coptery totiž potřebují regly s vysokou řídící frekvencí, aby mohly rychle reagovat na na řídící desku. Běžně používané 50Hz nestačí na rychlou odezvu motoru a je problém to stabilizovat.


Nevím, jakou s tím máš zkušenost, ale zrovna i z RCEK známý TGY Plush (který je na fotce) zvládá copter velmi slušně, to samé i nějaké "Blue series" atd. K Plush je dokonce známý i postup přeflashování na jiný fw, se kterým už vůbec není co řešit.
Sám s tím trochu laboruji a ty speciální regly pro coptery typu TGY Multistar se liší spíš tím, že tu rychlou odezvu garantují "out-of-the-box" a nemusí se o ničem přemýšlet (mám je na cestě k porovnání), ale není pravda, že je nutno volit podobný regl, vyhoví toho více.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. bře 2013 22:06 #9152 od Petr Kurjan
Máš pravdu Tome, takové zkušenosti nemám a flash firmware jsem na reglu nikdy nezkoušel. Rozhodně ale nesouhlasím s odolností proti přepólování! TGy regly už tolik nepoužívám, často nebyly schopné rozběhnout se na první pokus a obvykle to bylo při soutěžním startu... (Aleš ví o čem mluvím). V kombatu ale fungují dobře! :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2013 06:28 #9153 od Petr Šrámek
TGY regl nemám v žádném soutěžním modelu, ale mám jich spoustu v rekreačních modelech, nikdy jsem se nesetkal, že by se nerozeběhl, mě tedy fungují.
:P

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2013 06:51 - 25. bře 2013 06:55 #9154 od Tomas Hruby

Petr Kurjan napsal: Máš pravdu Tome, takové zkušenosti nemám a flash firmware jsem na reglu nikdy nezkoušel. Rozhodně ale nesouhlasím s odolností proti přepólování! TGy regly už tolik nepoužívám, často nebyly schopné rozběhnout se na první pokus a obvykle to bylo při soutěžním startu... (Aleš ví o čem mluvím). V kombatu ale fungují dobře! :)


Přepólování nekomentuji :lol: Reaguji jen na ten požadavek na vyšší frekvenci - tohle se pomalu posouvá do oblasti urban legend - ano, problém to býval, ale dnešní regly vesměs všechny užívají skoro stejné jednočipy, které tohle zvládají. Spíš se pro coptery v fw víc "linearizuje" odezva, upravují hlídání vypnutí a takové věci.

K tomu rozběhu - já to zažil a moje zkušenost je, že pokud Plush regl odpípá/odehraje úvodní sekvenci, tak se roztočí na 100%. Stalo se mi ale asi 3x, že pípl "nějak divně" a pak se taky neroztočil, muselo se vypnout/zapnout.
Podle mě to ale byl problém ne přímo reglu, ale spíš napájecích konektorů, když se nepropojí hned a pošlou do reglu nějakou sérii impulsů, tak to zblbne. Na jednu stranu by to mohli lépe ošetřit, na druhou stranu to ale aspoň člověka varuje, že něco není kosher. Od té doby, co jsem vyházel některé problémové konektory, jsem se s tímto problémem nesetkal.
Poslední změna: 25. bře 2013 06:55 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2013 12:07 #9159 od Milan Chalupník
K tomu rozeběhu, TGY plush jsou jediné regly co na RCEK používám (3ks), jiné ne, za tu cenu, a to jak točí, nemám důvod. Pouze vím o jedné nectnosti, jednou jsem to tu už psal. Jaro-léto-podzim-žádný problém, když jsem šel lítat i za mrazu v zimě, tak neproběhla po zapnutí ta pípací sekvence, po druhém nebo třetím zapnutí už jo a letěl jsem v pohodě. Toto se opakovalo i při jiném, ale vždy mrazivém lítání. Resume bylo, že v pokojové teplotě regl naběhl, když jsem dal trup vymrznout ven, tak nikdy nenaskočil hned, regl se musel nějakým způsobem probudit ze zimního spánku (ohřát se). Stačilo posunout trimem motoru trochu vpřed, aby se řízení dostalo mimo tuto mrazivou mrtvou zónu, případně si pohrát s velikostí výchylky a subtrimem a je navždy po starostech. Hold je teplotně závislý, s teplotou zvyšuje počátek kupředu a naopak (mírně ubere plyn), což je horší a může způsobit nerozeběhnutí. V mém případě to tak bylo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.554 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám