file Invaze programátorů-informatiků-teoretiků

Více
25. bře 2013 14:39 - 25. bře 2013 14:41 #9163 od Petr Kurjan
Naše zkušenost s TGy je spíše opačná, potíže se projevují hlavně v létě. Regulátor najede normálně a správně odpípá počet článků, ale pokud je horko, nebo je motor teplý z předchozích startů, často se nerozbíhá, jako by běžel jenom na 2 fáze. Motor je připojen správně, v případě Aleše Krátkého je naletován přímo na kabely. Když je všechno studené, problémy obvykle nejsou.

Když uvážím i poměrně slabý BEC, volím do soutěžního modelu raději jiný typ regulátrou. Momentálně používám tento regl z HK: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__11430__HobbyKing_40A_BlueSeries_Brushless_Speed_Controller.html
Má poměrně malé ztráty a umí i vyšší spínací prekvenci PWM (16KHz). Motor s ním jede o poznání lépe, než s TGy. Mimo jiné má 5A spínaný BEC - na 6 digitálních serv by to mohlo stačit :)
Poslední změna: 25. bře 2013 14:41 uživatelem Petr Kurjan. Důvod: chyba v odkazu...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2013 14:58 #9165 od Milan Chalupník
Hmm, zajímavé. Co se týče BECu, tak originální není k použití. Ty dva prťavé 1A stabilíky posiluji, dalšími dvěma s pouzdrem TO220 (3A) a přídavným chladičem. Na dva články to bohatě stačí, se třemi už by bylo potřeba spíše spínaný BEC, to jo. Ikdyž trápil jsem je i na tři články s vrtulí 9/5 ve velkých v Eurocupu a šlo to. A motorové řízení neřeším, zatím jsem spokojenej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2013 15:08 #9166 od Tomas Hruby
Já teda nevím, ale TGY Plush 30 mi v RCEK spolehlivě 6 serv z BECu ukrmí, ověřeno mockrát... Sice ho obvykle posiluji o externí UBEC, ale to je spíš paranoia (která ale neuškodí). Ale tohle samozřejmě platí pro 2s, s tříčlánkem by nebyla šance.

Přijde mi, že se s BECy trochu blbne, zrovna nedávno kdosi v RCG psal, že nějaký regl s 5A spínaným BEC nestačí na Reichard Cumulus, tak to už jsem se ptal, jestli je normální...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. bře 2013 19:15 #9168 od Petr Kurjan
Myslím, že do 2,5m větroně je těch 5A úplně v pohodě, tedy pokud to není nějaký akrobatický hotliner. Problém spínaného BECu je hlavně v nedostatečné filtraci, která je dána snahou výrobců o co nejmenší rozměry a hmotnost. U toho mého jsem musel doplnit do napájení filtraci, protože na výstupu toho BECu je jen asi 100uF a to na úplné vyhlazení nestačí. Poznal jsem to například po připojení přesnějších serv (Savöx), která na lineárním BECu pracují úplně v klidu, ale s tímto spínaným stále pískají a vrčí. Teprve po doplnění další filtrace (asi 500uF) je to opět v klidu. Jediný problém je, že právě tento BEC má pevné výstupní napětí skoro 6V a nedá se nastavit jinak. Normálně to nevadí, ale pokud chci použít serva DS-09 (Hyperion), musím napětí omezit na 5,5V. Takže před každé musím přidat diodu a jeden malý elektrolyt.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. bře 2013 06:04 #9169 od Tomas Hruby
Na tohle je príma spínaný BEC od Castle (ať samostatný nebo v reglu), u něj si napětá nastavíš přes programátor dle libosti :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.297 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám