× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Požár

Více
08. čen 2015 20:34 #14983 od Vladimír Čermák
Požár vytvořil uživatel Vladimír Čermák
Stalo se v sobotu v Pace na soutěži RCEJ. Létáme na dvě rundy, tj. všichni jsou na ploše a koukají do nebe. V kufru auta se nabíjí dvoučlánek Hyperion. Naštěstí zrovna přichází divák Jirka. Vidí jak se z kufru valí černý dým a šlehají půlmetrové plameny. Kdyby zrovna nepřišel, bylo vymalováno. Nikdy jsem to ještě neviděl, ale fajruje to fest.
Takže bacha, nabíjejte mimo auta a doma s dozorem. :huh:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
08. čen 2015 20:48 #14984 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Požár
Myslím že hořelo i ve Vsetíně v autě ? nejsem si už ale jistý podrobnostmi.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. čen 2015 21:26 #14985 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Požár
Tohle jsem asi neměl číst. Nejspíš si Lipolku nikdy nekoupím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2015 05:54 #14986 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Požár
To je jako kdybys řekl, že si nikdy nekoupíš auto, protože se v něm můžeš zabít.....

Bohužel lipolky občas blafnou, ale důležité je, že to v naprosté většině případů nastane při nabíjení, zkratu nebo proražení. A rozhodně bych řekl, že pravděpodobnost je mnohem menší, než že nabourám auto... Naštěstí případy, že zahořela lipolka bez vnější manipulace, jen tak, třeba po dvou dnech ležení na polici, byly vždycky ve stylu urban-legend (stalo se to vždycky kamarádovi známého kolegy z práce), takže v tomhle ohledu bych se jich až tak nebál.

Ale souhlasím s tím, že nechat li-polky nabíjet bez dozoru na místě, kde jejich požár může způsobit další škody, je lehký hazard. Nikdy nikdo neví, co je vevnitř blbě, případně uťápnout se při nastavování parametrů nabíjení může každý, a pokud nemáte nabíječ za trojku, který si to ohlídá v závislosti na tom, co má připojeno na kabelech, máte na táborák zaděláno. Doma vždycky pod dozorem a venku mimo auto. I když mi ještě žádná nezahořela, je dobré být připraven.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. čen 2015 06:33 #14987 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Požár

Martin Beseda napsal: Tohle jsem asi neměl číst. Nejspíš si Lipolku nikdy nekoupím...


Hlavně si nikdy nekupuj LiFe, scénka, kdy mi po pokoji poletovaly s hlučnými explozemi kusy LiFe článků byla drsná, LiPOL "jen kultivovaně hoří"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2015 07:47 #15001 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Požár
Bohuzel, zase totez Vladimire.
Zajimavy a dulezity je vždy důvod.
Ja se třeba vůbec neodvazim nabijet bez balaceru, který moji chybu ohlida.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. čen 2015 08:03 #15002 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Požár

Ivan Horejsi napsal: Bohuzel, zase totez Vladimire.
Zajimavy a dulezity je vždy důvod.
Ja se třeba vůbec neodvazim nabijet bez balaceru, který moji chybu ohlida.


Když jsme Ivane u toho, tak já zažil naopak situaci, kdy náběh na požár zavinil právě až příliš aktivní balancer... Šlo o hodně rozjetou sadu, balancer nějaké čínské nabíječky rovnal, rovnal, pak jsem náhodou sáhl na baterku a nestačil jsem se divit, jak je horká. Podle všeho toto sáhnutí bylo nejdéle 10 minut "před výbuchem". Podle všeho něco číňanovi skřípalo ve vyhodnocovací logice ve spojení s asi ne zcela optimální kalibrací, snažil se rovnat zbytečně dlouho a místo bezpečného ukončení nabíjení ve stavu "trochu rozbalancováno" to dotáhl až do nebezpečného stavu.

Balancer je skvělá věc, ale musí prostě šlapat. Osobně jsem spokojen s balancerem v Hyperionu EOS610DUO (tuším jsi to tehdy prodával ty) a ještě více jsem spokojen s balancerem v iChargeru. Naopak ale ve dvou levnějších nabíječích z kategorie 50W jsem jisté divnosti zažil, čínský z HK viz ta předchozí situace, něco podobného ve "značkovém provedení" Jamara sice takto divoce neblblo, ale trochu nejasnou logiku jsem viděl i zde. Za sebe z toho mám jasný závěr, že by se s nabíječi moc laborovat nemělo. Osobně bych v současné době asi na první místo doporučení dal iChargery. Přijde mi, že tady je poměr kvality k ceně nejlepší, většině lidí postačí 106B, který se dá koupit v EU i dost pod 100EUR, pro velké výkony pak lze jít na 3010/4010 atd.
Speciálně pro požadavky F5J je možná vůbec nejlepší Cellpro 4 od tebe - www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=1042 , nelze to ale brát jako univerzál pro všeobecné užití, už třeba pro tříčlánek 2200mAh je výkon omezující.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. čen 2015 08:34 #15035 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Požár
Baterky s jednim spatnym clankem se bud vyhazuji, nebo reklamuji.
Firmware Revoletrix sice umi napeti srovnat, ale baterku nespravi.
Nabijeni spatne baterky funguje tak, ze na "slabem" clanku roste napeti nejrychleji. Kdyz neni pouzit balancer, napeti jde pres 4,2V a tento clanek se pochopitelne muze vznitit.
Kdo chce usetrit par stokorun na kvalitnim nabijeci (nebo nezapojovat servisak) a prijit o par statisicikorun pozarem, je to jeho volba a nic proti tomu :ohmy:
Lipolek mame na sklade snad tisice, a kdybych jim neveril, musel bych se uz davno zblaznit.
Jeti na sve nove LiIon nedava servisni konektor.Nerozporuji, ze baterie to nepotrebuji. Ale jako ochrana proti chybe obsluhy by tam mel byt.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. čen 2015 10:10 #15037 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Požár
Existují "pípáky" které po zasunutí do servisního konektoru spustí alarm při poklesu napětí libovolného článku pod nastavenou úroveň. Tuší někdo, jestli existuje zařízení, které by podobně hlídalo naopak zvýšení napětí při nabíjení?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. čen 2015 17:24 #15039 od Petr Semerák
Odpověděl Petr Semerák pro téma Požár
Tohle by si měla ohlídat každá slušná nabíječka..... Ale holt je potřeba mít zapojený servisní konektor.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.375 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám