× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Požár

Více
18. bře 2016 08:41 #16400 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Požár
Jasně, chápu, vím o tom a počítám s tím. I ta protipožární schránka není vzduchotěsná (netěsnost na pantu). Plechová kasička z kovomatu taky. Výhodou schránky je, že odolá po dobu 30 minut teplotě 850 stupňů. To už by mohlo být nejhorší za mnou. Do ní se ale nedá baterka vložit a nabíjet. Jenom na uskladnění. Nabíjet chci v plechové kasičce, která zabrání tvorbě přímých plamenů. Nechci aby k tomu došlo, ale těchto baterek se opravdu bojím...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2016 09:15 #16401 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Požár
To je blbost, tím si jen zvyšuješ riziko zkratu atd.
Když už chceš být paranoidní, tak nabíjej v nějakém tom skleněném/kevlarovém pytlíku, viz tady u Ivana www.horejsi.cz/Pages/DetailProdukt.aspx?objcislo=1026 , nebo něco podobného z HK.
To právě docela zamezí hoření vyžadujícímu vnější vzduch, přitom ale je nulové riziko střepů či vyššího rizika zkratu. V reálu si sice umím i zde představit pár situací, kdy to situaci spíše zhorší, ale je jich přeci jen méně než u jiných "nápadů".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2016 10:51 #16402 od Karel Skoupý
Odpověděl Karel Skoupý pro téma Požár
Já používám při nabíjení doma hasící roušku kterou baterie přikryju . Již jsem to odzkoušel , že jsem starší aku zkratoval a jen kouř a smrad. Též se z této roušky dají ušít obaly .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2016 13:38 #16404 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Požár
Petre, ta byla dobra. Ted jeste tu o cervene karkulce.
A nakonec at se ten dotycny prizna co udelal nebo naopak neudelal.
Za tech asi 15 let mi prosla rukama AKTIVNE snad stovka baterek, pasivne tisice. Nevim co je pozar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2016 14:31 #16405 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Požár
Vždyť tam Petr jasně píše jako možnost "špatné nastavení" - to by bylo mimochodem přesně to samé, jako "Weilheimský incident" z loňského Eurotour, tam to bylo plně dokázáno (2s nabíjen jako 3s)...
Podstatný bod k poučení z konkrétního případu ale vidím hlavně v tom, že v tomto případě dominovaly důsledky "sekundární exploze", tedy zapálené věci v okolí, zahoření vlastní baterky by tak divoké nebylo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2016 16:33 - 21. bře 2016 20:20 #16407 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Požár

Ivan Horejsi napsal: Petre, ta byla dobra. Ted jeste tu o cervene karkulce...

Opravdu jsem nechtěl strašit a aby Martin Beseda neseknul s modelařinou tak jsem si i fotku z místa činu nechal původně jen pro sebe... ale pohádka to nebyla ... ha ha ha

....

Byla to starší baterka nabíjená bez balancování, takže jako možnou příčinu dedukujeme buď překročení napětí na některém článku a nebo chyba obsluhy při nastavení nabíječky.

Jinak já také používám lipolky asi 12 let bez nejmenšího problému, ale občas neuškodí upozornit na dodržování základních pravidel bezpečnosti.
Poslední změna: 21. bře 2016 20:20 uživatelem Petr Dušek. Důvod: fotka smazána
Poděkovali: Ivan Horejsi

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. bře 2016 18:01 #16408 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Požár
Petre, nic proti Tobe, dokonce jsem Ti poslal podekovani.
O nutnosti pouzivat balancer pisu uz mnoho let, mam to marny, mam to marny, mam to marny.
Horsi je, ze bohuzel existuji nabijecky, ktere umi prekrocit napeti na clanku i s balancerem. Takovych mame na sklade 50, objevili jsme to nastesti vcas. Byly pekne a levne. Ale uz se s nami nikdo nebavi ...
Ty nabijece nemaji problem s dobrymi baterkami, ale kdyz jsou clanky rozhozene, celkove napeti je spravne, ale napeti na clancich ne. Zkousel jsem ji doma a dost jsem se vydesil, kdyz napeti na jednom clanku bylo uz 4,4V.
Poděkovali: Alois Hrabáček

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2016 07:18 - 19. bře 2016 07:22 #16414 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Požár
Používá někdo z vás podobnou verzi obalu na nabíjení? Je i nějaká zkušenost s požárem v tom obalu? Našel jsem několik podobných, nejspíš se liší jenom barvou.

www.amazon.com/Fireproof-Explosionproof-...0JJFE53A6T7V057P2T81
Poslední změna: 19. bře 2016 07:22 uživatelem Martin Beseda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2016 08:53 #16415 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Požár
Zdravím Ivane.
Nabíjím jedině s balancerem, ale mám Graupnera Ultramat 14 a ten také překračuje 4,2 V. Třeba na 4,22 V a za chvíličku to je zpět na třeba 4,197V. Je to normální? Moc ho nepoužívám. Bez kontroly a už hodně let používám BANTAM BC6. Nikdy baterie nebyli ani vlažné. Nabíjím vždy proudem 0,8 až 1 A.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. bře 2016 21:27 #16419 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Požár
To je v pohodě, setinové překročení je stejně na hranici přesnosti měření.
Malér je až to, co píše Ivan, kdy nějakým selháním (či vyloženě chybnou logikou) leze napětí nad 4,2V v řádu desetin. Už 4,3V není dobré, 4,4V už si koleduje o průšvih zcela bez diskuse.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.476 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám