× Do tohoto fóra nemůžete přispívat. Diskuse bude vždy přesměrována do příslušné sekce.

file Altis V4

Více
06. led 2016 08:35 #15954 od Petr Šulc
Altis V4 vytvořil uživatel Petr Šulc
Na základě nápadu kamaráda Pavla Šterna,jsme po Novoročním polétání diskutovali o instalaci výškoměru Altis do našich nových Tilií 25.Abych nemusel vyrábět krabičku na Altis,použil jsem krabičku od žiletek,kterou jsem přezízl a mám na 2 kusy Altisů.Tuto jsem zalepil do otvoru v trupu.Krabička má drážky,kam přesně pasuje výškoměr.Novou Tilii v červené barvě připravuji na letošní rok.
Zdraví Petr ze Suché.







Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
06. led 2016 11:12 #15955 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Altis V4
Pěkné, chytré :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2016 13:35 #15964 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Altis V4
Jojo, tyhle instalace, kdy jde výškoměr vidět, aniž bych musel lézt do letadla, jsou fakt praktické - zejména pro tréning :) Ověřeno dvouletou praxí :whistle: :




Ale ten fígl s krabičkou od žiletek si píšu :)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2016 15:36 #15965 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Altis V4

Petr Koláska napsal: ...kdy jde výškoměr vidět...

Tohle je právě oč tu běží... problém nastává když se k tomu přidá ještě druhé krycí sklíčko a zasvítí slunce, pak aby byl časoměřič jasnovidec... ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2016 17:32 #15967 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Altis V4
Souhlasím s Petrem, taky potvrzuji, že nejvíc "zmateného zírání" je vidět právě u lidí, kteří pokládají za dobrý nápad tyto venkovní instalace. Krycí sklíčko to jen dorazí na pokraj nepoužitelnosti, ale ono se to obecně hůře stíní :-(
Podle mě optimální je výškoměr uvnitř, ale nějak chytře uchycený, aby se koukalo rovnou na něj bez tahání za kabely - sám to takto mám, příležitostně vyfotím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2016 19:34 #15968 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Altis V4
Vždycky mi stačila v případě slunce dlaň na zastínění, pokud je pod mrakem, přečtu údaje úplně v klidu i bez toho ;) Milerád předvedu osobně na jakékoliv soutěži :) Pokud někdo "zmateně zírá" na výškoměr, bude chyba kapku jinde :) Netvrdím, že čitelnost je stejně dobrá jako u "čistého" pohledu na výškoměr, ale není zhoršená natolik, že bych zmateně zíral... Dva roky to takhle používám u Daidala, ta fotka nahoře je z F5J, a nebyl s tím jedinkrát problém.

Jasně, na soutěži je tahle fičura tak trochu naprd - stejně se většinou po letu vypíná letadlo (krom toho, sundat kabinu můžu kvůli kontrole údajů i já, výškoměr je pod okýnkem jen lehce nasunutý do kolejniček, v případě poloslepého časoměřiče mu jej klidně předvedu jak jej výrobce stvořil), ale při tréningu je fakt otrava po každém letu otvírat kabinku, když mi baterky vydrží v klidu 5 startů.... Proto jsem psal, že je to fajn hlavně pro tréning ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. led 2016 09:04 #15969 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Altis V4
Varianta bez krycího sklíčka opravdu tak problémová není. Ale u těch s krycími sklíčky jsem fakt už v reálu viděl (či neviděl?) věci - největší legrace byla, když se to jednou po ránu pilotovi zapotilo, pak nepřečetl fakt nic a musel chaoticky rozebírat :-(

Jinak obecně - každopádně doporučuji udělat montáž bez potřeby pohybu kabelů při používání. Zrovna Petr Šulc v tomto threadu to má v tomto směru pěkně, mě se to u F5J povedlo také stabilizovat.
Varianty s výškoměrem v kabince jako u tebe jsou horší, ale pořád ještě fajn proti metodě "zmuchlané klubko a někde tam je výškoměr", to se pak lámání kabelů nelze divit...
Je mi jasné, že u RCEV bude větší výskyt fakt malých trupů, kde to moc hezky nejde, viz třeba Daidalos, nicméně ale jsem tahání Altisu z hromady kabelů často viděl i u modelů, kde to bylo zbytečné.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. led 2016 18:49 #16049 od Aleš
Odpověděl Aleš pro téma Altis V4
Krabička od žiletek? Jaké žiletky? Klasika ty původní staré? Mám také Tilii a teď to řeším.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. led 2016 06:20 #16050 od Petr Šulc
Odpověděl Petr Šulc pro téma Altis V4
Dobrý den,žiletku jsem našel a má označenÍ Wilkinson-Sword.Podle mne se jedná o starší žiletky,které používám při řezání
Modelspanu.Mám již poslední a budu muset koupit nové,protože mne čeká K3600.Kolegové z letiště mají udělané schránky na Altis z latiček.
S pozdravem Petr ze Suché.
Poděkovali: Aleš

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. led 2016 13:22 #16051 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Altis V4
Při update sw mého Altise v3 ( jeden z prvních ) se mi nyní v nastavení " Nástroje " otevírá nabídka na volbu dalších
nových produktů Aerobtecu : Altis V4+ , na Altis Micro a dále na Altis GPS. Nevíte už někdo víc info ohledně jejich využívání
a také instalace v elektrovětroních ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.456 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám