lightbulb Reprezentace F5J 2018

Více
15. úno 2017 08:25 #18120 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Reprezentace F5J 2018
Protože Matko a Dubnica je zase pro změnu komplikace pro pracující tím, že byly posunuty na všední den - fakt si nevybereš, změnou jen změníš skupinu, která ti bude nadávat :-( Pro rejpaly dodávám, že já sám téměř jistě na minimálně jednu z těchto dvou akcí pojedu čistě kvůli Eurotoru, takže to fakt není o tom, že bych si to psal sám pro sebe :-(
Na Weilheim limit 40 nebyl nikdy, to s něčím pleteš.

A jinak bych ocenil, kdyby sis před reakcí přečetl, na co reaguješ - narážím na větu " Nebylo by lepší kdyby se započítavali výsledky ze všech soutěž WC nebo Eurotour.".
To jsem přesně zmiňoval o příspěvek výše, mě by se naprostá preference EC líbila, ale to bylo odmítnuto z více stran, dokonce výše v tomto threadu najdeš docela hnusný komentář naznačující cosi o "zvýhodňování bohatých", kteří mohou objet všechno možné...

Z mého pohledu jsem se smířil s tím, že neexistuje varianta, na kterou nebude jistá skupina lidí nadávat a i proto do značné míry nemám chuť to moc řešit. Prostě se musí udělat první nominace a pak se bude ladit.
Jinak zkušenosti z jiných kategorií lze vycházet jen částečně, F5J má určitá specifika, jejichž význam se plně ukáže až po čase.
Poděkovali: Alois Hrabáček

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 08:36 #18121 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Reprezentace F5J 2018
Tomáši, plně s Tebou souhlasím, až na jedno. Věřím, že v Dubnici bude možná 15 čechů i když to je v pondělí a úterý. A skoro určitě se tam i setkáme? ??? Letos se s tím nic neudělá, ale do budoucna bych tam dal všechny WC a EC. Tam je vždy konkurence zaručená!!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 08:51 #18122 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Reprezentace F5J 2018
Jinak ještě poznámka - ono se do toho snadno rýpe, ale otevřete si kalendář a zkuste si to poskládat sami... Třeba zmíněná Dubnica by mimo všedního dne znamenala už čtvrtou akci do období klasických prázdnin, což zase je pro leckoho značný problém (žena, děti...).
Kritizovaný Bruggen bych zase z chutí nahradil rakouským Oberpullendorfem (z více důvodů), ale to by pro změnu znamenalo mít v záři nominaci tři víkendy po sobě :-(

Nicméně v tomhle bodě bych přeci jen nadhodil do pléna - pokud by vznikla mezi lidmi s reálným zájmem o repre, tedy z mého pohledu primárně skupiny kolem Malčíků, Vostřelů a "Enjoyů" širší shoda, tak by se možná dalo diskutovat o vyhození soutěže v Bruggen a nahrazením právě Koronou-Matko (byť je ČT/PÁ). Pokud by zájem o toto byl široký, tak to mohu zkusit probrat s Ivanem a Petrem Cejnarem. Změna celého konceptu výběru je mimo realitu, to by mě ze svazu plným právem poslali dopryč a navíc bych k tomu ani sám za sebe nebyl ochoten, ale změna jedné konkrétní položky v seznamu za soutěž stejného druhu (zahraniční Eurotour) s jen o týden jiným termínem by se asi dohodnout dala.
V tomto bodě prosím o reakce, možná i ke mně na email.
Upozorňuji, že z hlediska změny se bavíme skutečně pouze o jedné konkrétní akci, kde kromě vzdálenosti je i reálné riziko s problémy s přihlášením, což je konkrétní důvod a rozumná argumentace. U ostatních akcí nevidím ke změně důvod.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 09:18 #18123 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Reprezentace F5J 2018

Alois Hrabáček napsal: Tomáši, plně s Tebou souhlasím, až na jedno. .... Letos se s tím nic neudělá, ale do budoucna bych tam dal všechny WC a EC. Tam je vždy konkurence zaručená!!!

OK Lojzo,ale repre se vybírá mezi piloty ČR a tak by měl platit hlavně žebříček ČR soutěží.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 09:42 - 15. úno 2017 09:42 #18124 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Reprezentace F5J 2018

Tomas Hruby napsal: Jinak ještě poznámka - ono se do toho snadno rýpe..... primárně skupiny kolem Malčíků, Vostřelů a "Enjoyů" širší shoda,

Tome s rýpáním to ber s rezervou a někdo to prostě dělat musí (toho trenéra : - ).

a) Malča tým je jasný - o tom žádná ! Ty v repre budou ať výběr postavíš jak postavíš.
b) do "tvrdého" jádra F5J ještě připočti Avenger ( viz. Boban a třeba tady )
c) jen jde o to aby zůstala v ČR široká základna a bylo z koho brát

Aby to nadopadlo jako jinde (F3B,F3j ...).

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 15. úno 2017 09:42 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 11:00 #18126 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Reprezentace F5J 2018
Z pohledu pořadatelského se zeptám - podle jakých kritérií je mezi nominační vybrána soutěž v Lomnici? Pokud by se před koncem roku objevila jakákoliv zmínka, že je zájem o nominační (zápočtovou) soutěž (pravděpodobně dvoudenku) v ČR, patrně by to oslovilo více pořadatelů. Naopak veškeré tyto snahy, přednášené hlavně Pavlem Svobodou, byly odmítány s konstatováním, že se budou počítat pouze mezinárodní a MČR...
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 11:08 #18127 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Reprezentace F5J 2018
Petře k tomu definitivnímu tlaku na změnu došlo až když už byl kalendář hotový, Lomnice se hodila jednak jako dvoudenní, ale pak taky ideálním termínem jako závěr sezóny.
V tomto bodě snad mohu přislíbit, že příští rok se taková improvizace opakovat nebude, ať už se nakonec kritéria zvolí jakákoli, tak by to mělo být odladěno dříve, mimo jiné přesně z důvodu, o kterém píšeš ty.
Tady s tebou zkrátka souhlasím, ale už se nic dělat nedalo, příště se polepšíme.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 11:33 #18129 od Jan Leiner
Odpověděl Jan Leiner pro téma Reprezentace F5J 2018
Stále mi to není jasné, "jsem asi trochu zamrzlej :( " Opravdu si myslíte, že do reprezentace vypadnou jiná jména, pokud by se braly třeba jen soutěže v Čechách? Možná ano, ale to jen proto, protože ne všichni mohou obětovat tolik času a prostředků na objíždění evropy.
Ano na velké mezinárodce se setká soutěžící ještě s větší konkurencí, ale rozhodně se nesetká se všemi co přijedou na MS či ME opravdu z celého světa, to jsem zažil na vlastní kůži.
Ano Tomáši, Tvůj návrh je jakýmsi kompromisem, ale nikdo nemůže počítat s tím, že zalétá 4 naše soutěže perfektně a nebude muset nikam jezdit. (Tady je snad každý soudný :) ) Pokud budoucí reprezentant chce a může ať klidně i zahraniční soutěže objede, tedy ty co stihne.
Jen pro vysvětlení proč jsem se i já " nepisálek, DOSovská konzerva" pokusil trochu rozvířit nějakou diskusi, mě mrzí, že celý rok se nic nedělo, o ničem se nemluvilo (připouštím, že o tom možná nevím) pak jsi podle svého čistého svědomí splodil návrh, který svaz schválil. Chybí mi ale ta předcházející diskuze se všemi ovečkami, které jako trenér zastupuješ ! Tím nemyslím nutný pohovor ! Možná by pro tu debatu stačilo vytvořit excelový dotazník s nejpodstatnějšími otázkami a poslat všem soutěžícím, adresy by se určitě našly. Okamžitě by jsi měl zpětnou vazbu a znal názory všech a ne jen některých. Pokud názory většiny budou někam směřovat,
pak se menšina musí přizpůsobit o tom pak není debat.
Holt my Češi jsme na ty "direktivy" tak trochu hákliví.
(Jinak moje paní učitelka češtiny se asi z mého slohu obrací v hrobě, tak se všem omlouvám B) )

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 11:50 #18130 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Reprezentace F5J 2018
Anketa na stoupáku by to také vyřešila si myslím. Holt jak psal Tomáš, všem se nezavděčíš nikdy...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2017 11:52 #18131 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Reprezentace F5J 2018
Z mého pohledu je F5J opravdu dost odlišná od F3J právě v tom pojetí soutěží. Malými nároky na letovou plochu a další věci je u ní možná (a podle mne velmi žádoucí) existence daleko větší škály soutěží, kde máš vedle sebe jak "monstrakci", tak ale i vyloženě místní soutěž s pár soutěžícími. A já si opravdu myslím, že to je velice dobře, tohle ani v nejmenším není míněno hanlivě!!!!
Jenže z druhé strany je důsledkem to, že z mého pohledu opravdu národní žebříček nemusí být v souladu s výkony na mezinárodní scéně - v loňském roce například třetí v celkovém pořadí Eurotour (a druhý z Čechů) v národním žebříčku skončil až ve třetí desítce a proházeli se i ostatní. Vlastně jen Radek Malčík by byl jasně v repre podle obou hodnocení, u všech ostatních byly rozdíly docela výrazné.

Ano, kdyby se hned na začátku do kritérií dal žebříček (nebo několik vybraných domácích akcí), tak by se top piloti museli přizpůsobit a asi by se to srovnalo, ale tady nastupuje druhý bod.
Víš, mě opravdu docela vadí výroky typu "Pokud budoucí reprezentant chce a může ať klidně i zahraniční soutěže objede, tedy ty co stihne." - vždyť je to nesmysl!!! Chceme-li do repre ty opravdu nejlepší, tak bychom je naopak měli maximálně motivovat k tomu, aby objeli maximum závodů v maximální konkurenci a zrovna tak vnímám jako skvělou reprezentaci ČR to, že někdo vyhraje Eurotour - v podstatě to vnímám jako úspěch hodnotou jen o malý stupeň pod úspěchem na ME/MS. Tvůj výrok vyznívá ale dost jednoznačně ve stylu "když někdo Eurotour chce, tak je to jeho věc, ale v podstatě nás to nezajímá" - možná to tak tvrdě míněno nebylo, ale opravdu to tak vyznělo. A s tímhle se já opravdu ztotožnit neumím :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.378 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám