file Problém rušení 2,4GHz HITEC Optima 7-je to možné

Více
09. zář 2010 22:00 #2396 od Standa Stuchlý
dovolím si přispět vlastní zkušeností. Měl jsem Optik 6, už nemám. Pokud jsem naprogramoval základní funkce jako křidélka, výškovka, motor, tak bylo všechno OK. Ale když jsem naprogramoval křidélka i jako klapky, byla to loterie o model. Přišel jsem takto o několik modelů, protože jsem nechtěl věřit tomu, že vysílač má chybu v programu. Proč to tvrdím? Několikrát stejný scénář. Vyletím, chvíli kvedlám křidélky a najednou již neřídím. Po pádu vše mrtvé do okamžiku, než jsem vypl vysílač a znovu zapnul. Pak zase vše najednou ožilo.Podotýkám, že používám pásmo 35Mhz a přijímače MZK,které považuji za jedny z nejlepších. Proto vylučuji "zamčení přijímače". Podle mne se sekl program v procesoru vysílače. Jen jednou jsem to stihl ještě za letu, protože to bylo poměrně vysoko. Najednou nulová reakce na páky, křidélka reagovaly jen na přepínač letových režimů. Stačilo jen vypnout a zapnout vysílač a opět jsem řídil. Myslím, že 2,4 zarušit jde, ale jen vzácně, ne často. Na to nevěřím. Nevěřím již ani vysílačům Hitec, proto jsem si pořídil jiný. Uznávám, že nejde odsuzovat značku na základě jednoho kusu, ale mám po svých zkušenostech špatný pocit a prostě již Opticovi nevěřím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2010 20:23 #2998 od Jiří Kotrba
Tak přátelé,
ačkoli tomu nebudete věřit - ale kolegovi vysazuje nepravidelně a nahodile VF.Modul Spectry.Dělají to kontakty v dolní zadní části modulu. Kontaktujte s RC Servis - pan " Igor" Hnízdil Vám sdělí , že to je častá
závada u VF.Modulů Optic 6, kontakty nejdou vyčistit , to pomůže jen krátkodobě.Náhradní RC SERVIS nemá.Prostě jsem koupil nový VF.Modul u Pecky .Optic 6 Spectru mám teď už pouze na EPA kombaty a
Zoom-Zuma, Flash-e a Jaka 55 od Telinku.Na opravdové létání mám už Auroru 2,4GHz.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2010 12:00 #3004 od Tomas Hruby

jiri kotrba napsal: Tak přátelé,
ačkoli tomu nebudete věřit - ale kolegovi vysazuje nepravidelně a nahodile VF.Modul Spectry.Dělají to kontakty v dolní zadní části modulu. Kontaktujte s RC Servis - pan " Igor" Hnízdil Vám sdělí , že to je častá
závada u VF.Modulů Optic 6, kontakty nejdou vyčistit , to pomůže jen krátkodobě.Náhradní RC SERVIS nemá.Prostě jsem koupil nový VF.Modul u Pecky .Optic 6 Spectru mám teď už pouze na EPA kombaty a
Zoom-Zuma, Flash-e a Jaka 55 od Telinku.Na opravdové létání mám už Auroru 2,4GHz.


No ale pokud je to v záruce (což s ohledem na stáří tohoto systému asi je), tak přece stačí počkat, až ty kontakty nebudou mít 30 dní a pak automaticky vrácení peněz...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2011 08:26 #3225 od Petr Dušek
Již uběhly dva měsíce od posledního příspěvku. Bédo máš nějakou informaci ze servisu, nebo se objevila jiná příčina "rušení" ?? Díky za odpověď.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. led 2011 20:41 #3227 od Bedřich Koros
Petře,
omlouvám se , ale dlouho jsem v "ostatním" nebyl.
Zpráva je taková, že p.Čečotka vše prověřil i v součinnosti s regulátorem Dualsky a nic nenalezl. Pouze říkal. že pro jistotu napružil nějaké kontakty.
Faktem je, že od té doby jsem mnohokráte létal se stejným vysilačem i přijimačem na různých místech a nic.
Na onom osudném místě jsem byl několikráte z Parabolikem do kterého jsem sestavu přemontoval-ať se rozbije a také nic.
Tak nevím-budu to používat i dále v sezoně 2011 na RCEJ a RCEK.

RCEK
- Relax LS + křídlo profilově stejné ale laminát samovýroba
- Daidalos komlet nové
RCEJ
- Siesta - + křídlo profilově stejné, ale laminát samovýroba

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. led 2011 13:26 #3232 od Petr Dušek
Děkuju za odpověď, uvažuji o modulu Spectra + Optima7, ale vzhledem k těmhle podivným příhodám s kontakty jsem na vážkách :?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.326 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám