file Nejdelší let

Více
30. čen 2011 08:44 #4473 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nejdelší let
Fakík byl ještě jednokanál se "špagomatikem" anebo už nějaký vícekanál se servy?

V prvním případě by asi napájení takový problém nebyl, tehdy se běžně dělilo napájení RX a "vybavovače", asi by stačily tak tři velké monočlánky paralelně na elektromotor a 3 paralelní ploché baterky na RX. U "sjednoceného" napájení by to asi dalo práce víc...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2011 08:58 #4474 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Nejdelší let

Tomas Hruby napsal: Fakík byl ještě jednokanál se "špagomatikem" anebo už nějaký vícekanál se servy?

Fakírů byla celá řada. Úplně první, aspoň co se pamatuji, byl jednokanál (vláďa byl nejdříve tvrdým zastáncem rohatkových vybavovačů, což posléze změnil na magnet a nikdy jsem u něho neviděl "špagomatic"). Na No.5 už měl serva, která přehazoval dle potřeby, viz dál.
Ta řada Fakírů byla zajímavá tím, že i s jednokanálem nalétal rekord (dalo by se dohledat - u toho jsem nebyl) a dokonce ho měli postavený kolegové ve Vrchlabí, kteří tíhli k R/C.
Když si Vláďa pořídil pořádné rádio (na tu dobu), myslím, že to byl Varioton nebo Variophon, tak dost lítal s akrobatem Kwik-Fly ze stavebnice a samozřejmě i s Fakírem. Fotky mám, ale z dnešního pohledu to ani jako akrobat nevypadá. Prostě americkej dolnoplošník s kabinou, ale hezkej.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2011 09:14 #4475 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Nejdelší let
Hele Tome, asi jsem napsal blbost. Ono se to Kwik-Fly píše myslím Quick-Fly. Ta paměť.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2011 10:08 #4476 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Nejdelší let
No to je elegance, na tu dobu něco z jiné galaxie. Zážitek to musel být celoživotní.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2011 10:18 #4478 od Petr Lokvenc
Odpověděl Petr Lokvenc pro téma Nejdelší let

Jiří Veselovský napsal: Fakírů byla celá řada.

Rekordní let - pokud se pamatuji - byl proveden s modelem "Fakir 5".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2011 11:32 #4480 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Nejdelší let

Petr Lokvenc napsal: Rekordní let - pokud se pamatuji - byl proveden s modelem "Fakir 5".

Ano Petře, číslo 5 jsem zmiňoval několikrát. To byl ale ten 15 hodinový rekord. Vláďa ale naletěl (na 99%) ještě před tím národní rekord právě s jednokanálem. Měl hodnotu asi 2 hodin, což si už nepamatuji.

Spíš je zajímavé, že Vláďův svěťák vydržel poměrně krátce (relativně), protože nastoupili borci, kteří ho posunuli za hranici 24 hodin. Ale i tak je zajímavé, čeho šlo tehdy dosáhnout.
Bonusem byl titul "z.m.s." (zasloužilý mistr sportu).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2011 12:12 #4481 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Nejdelší let

Jiří Veselovský napsal: Hele Tome, asi jsem napsal blbost. Ono se to Kwik-Fly píše myslím Quick-Fly. Ta paměť.


Nenapsal jsi blbost, stará klasika byl fakt Kwik-Fly! Dělal Kraft a dokonce to tuším dnes zase Graupner dělá jako retro... Je to tohle, ne: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=867818 ??

Poznámka - anglicky by to bylo skutečně Quick Fly, právě že to letadlo se jmenovalo takhle "blbě"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2011 12:52 #4482 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Nejdelší let

Tomas Hruby napsal: Je to tohle, ne:

Jo, to je přesně ono.
Nakonec jsem přemohl lenost a vlezl jsem do archívu ještě jednou a je to jasné. By mě tehdy nenapadlo, že ty fotky budou někdy k něčemu. :D
P.S.
Doufám, že se objevíš v Hořicích.

[attachment=0:wtq3j7vc]<!-- ia0 -->Kwik Fly.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:wtq3j7vc]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.422 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám