file RCEJ - "spravedlnost" matice

Více
22. zář 2009 16:41 #141 od Radim Barč
Jirko, lék na všechny bolístky nemá nikdo. Samo, že finále není lék na "špatně" udělaný rozpis, ale 100% spravedlivé nebude nikdy nic. Vždy jsme chtěli co nejvíce startovišť, snad se to přechodem na přepočty nezměnilo, pokud ano mlčím, pokud ne, tak hold budeme budeme létat častěji proti stejným soupeřům. Remcat se ale bude pořád, s nasazováním i bez něj.
A se Scopionem to určitě nějak skoulíme ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. zář 2009 17:38 #142 od Petr Dušek

Tomas Hruby napsal: Nechci být jedovatý, ale méně spravedlivé než loňské MČR bez přepočtu v tom šíleném vichru za absolutně nevyrovnaných podmínkách mezi rundami to být nemohlo...


V tom nevidím žádnou jedovatost, že loňské MČR bylo díky počasí a profilu letiště naprosto extrémní soutěží, to klidně podepíšu, i když já jsem na tom tenkrát vydělal...

Ale zatímco vloni to byl extrém, taková situace jako v Lomnici panovala letos na většině soutěží. O pořadí nerozhoduje absolutní výkon, ale to jak zaletí vítěz skupiny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. zář 2009 18:19 #143 od Tomas Hruby

Petr Dušek napsal: O pořadí nerozhoduje absolutní výkon, ale to jak zaletí vítěz skupiny.


Já popravdě tuhle argumentaci tak docela neberu.
V RCEJ s pevně danou dobou chodu motoru mohou nastat dvě situace.
Buď je počasí dobré - pak naletí ve skupině 10 minut všichni a rozdíl výsledku je minimální - loni byl rozdíl třeba 700:695, letos to samé dá 1000:993... V této situaci je ostatně i poměrně fuk, jaký byl los.
Anebo je počasí mizerné - pak v minulosti zaletěli všichni třeba jen 5-7 minut a byli ve výsledku s prominutím v prdeli všichni (a velmi často se to týkalo i špičkových pilotů!!!!), teď nově dostane vítěz 1000bodů, což je aspoň podle mě celkem spravedlivé ocenění toho, že dokázal vyrazit ze špatných podmínek nejvíc, další dostanou úměrně méně - mě to přijde i při nedokonalém losu velmi podstatně spravedlivější, než zcela náhodné štěstí na počasí v minulosti - sám bych mohl dlouze vyprávět...
Mimochodem řečeno čím lépe zaletí vítěz skupiny, tím více se letošní poměr bodů blíží tomu loňskému.

A už vůbec nesouhlasím, že to loni bylo MČR extrém - rozdíly v podmínkách jednotlivých skupin měly výrazný dopad na výsledek minimálně na polovině soutěží. Na MČR to v tom extrémním vichru bylo jen jednoznačnější a víc viditelné...

Samozřejmě ale čím je propracovanější (řekněme spravedlivější) rozlosování, tím lépe, v tom se všichni shodneme...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. zář 2009 18:34 #145 od Jiří Veselovský
Ještě poznámku k té Pace. Nejenže tam byli "nasazení", ale zároveň pořadatel připravil deset (10!) startovišť. což při účasti myslím 19 pilotů byly dvě rundy. Před dvanáctou byla odlétaná 4 kola a tak se po dohodě letělo ještě páté. Největší masakr ve vzduchu byl těsně po startu a co vím, tak o sebe ťukla jen dvě éra, ale ve větší výšce a bez následků.

Ještě bych potřeboval vysvětlit, jaký by byl rozdíl (konkrétně) v rozpisech pro nepřepočítávanou a pro přepočítávanou soutěž. Myslím si, že sociální cítění mám dost vyvinuté a nechtěl bych, aby byli poškozováni "ti slabší", kteří mě zrovna v Pace udělili dobrou lekci, což je samozřejmě vedlejší. Zmínili jsme tady dnes už klasické rozpisy podle matice, které se používají i v jiných kategoriích roky a jejich účelem (asi prvotním) je eliminace rozdílných povětrnostních podmínek v jednotlivých rundách. Lidově řečeno - jedna runda to nemůže sundat dolů, protože nosí celé nebe a naopak druhá je za 5 minut dole. Na to, abych byl vždy v rundě, která to nemůže sundat neexistuje recept.
Stále si myslím, a po letošní sezóně snad jetě víc, že přepočítávání je v současné době jediný způsob, jak vykompenzovat to, že holt někdo měl smůlu a jeho runda se sesypala třeba za pět šest minut.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
22. zář 2009 19:07 #146 od Petr Dušek

Tomas Hruby napsal: Samozřejmě ale čím je propracovanější (řekněme spravedlivější) rozlosování, tím lépe, v tom se všichni shodneme...


Zde bych podtrhl slovo rozlosování - nejspravedlivější by opravdu bylo na začátku soutěže skupiny vylosovat, a vzhledem k dnes už převažujícím 2-4kám to myslím brzy bude reálné.

Jinak tuhle debatu s Tomášem samozřejmě beru čistě teoreticky, já vím že přepočítávání z pravidel nikdo nevyškrtne...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.327 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám