file Finálové lety

Více
06. kvě 2014 10:42 #12386 od Aleš Krátký
Finálové lety vytvořil uživatel Aleš Krátký
Jsem teďka zahlídl na F5J.SK "diskusi" na téma, které bylo dost ožehavé i u nás a jsou dva tábory na toto téma, a to : létat finále ? pokud mají jednodenní soutěž, tak finále úplně vypouštějí. Já osobně jsem se přikláněl k tomuto názoru také, neboť F5J a RCEV mají být o výšce a odvaze celý den, a ne o jednom (dvou) "nahodilých" letech večer, kdy už dost často termika ani nebývá ...

do mně :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
06. kvě 2014 11:01 #12389 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Finálové lety
Na toto téma, jak Aleš ví, jsem v klubu sondoval už před měsícem. Drtivá většina se přiklání k cituji "jednomu, jedinečnému, sexy finále".
Je spousta pro i proti, takto se u nás rozhodla většina a já to samozřejmě respektuji!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2014 11:26 #12390 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Finálové lety
Já jsem pravda taky inklinoval raději k výsledku závislému na celodenním létání než absolutní náhodě jednoho letu, jenže když se nad tím jeden hlouběji zamyslí.... tak vlastně všechny sporty (nebo drtivá většina) jsou na principu kvalifikace a finále je pro ty nejlepší.... Takže já mám momentálně asi jako největšího favorita větší počet finálových letů... aspoň dva. Tedy zachovat "princip", ale co nejvíc eliminovat náhodu jednoho letu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2014 12:02 #12391 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Finálové lety
nj, ale třeba mistr ligy ve fotbale je na základě celoroční snahy. Ano existují i klasické vyřazovací boje, ale to taky není to, co my létáme.

Ono když to vezmeš do detailů, tak po celodenní snaze vyhraje právě a pouze ten nejlepší. Takže ohánění se tím, že finále vyhraje ten nejlepší je právě zcela zcestné a právě naopak (nebo právě proto) dává šanci vyhrát i né těm nejlepším. (Proti čemuž v zásadě nic nemám)

Osobně jsem ale pro létání bez finále. to jsem navrhoval již minulý rok a koukám, že Bratia na Slovensku už k tomu také došli. (ikdyž kdo ví jaký byl původní důvod).

Jediné kompromisní řešení mi připadá v cestě bonifikace za finálové lety. Prostě první dostane Xtý poměr bodů v procentech ke svému základu. Tím by se zohlednily oba výsledky.
Bohužel je to zcela jistě naprosto neprůchodné :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2014 12:56 #12393 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Finálové lety
No jo, jenže abys mohl hrát třeba 1. ligu, tak taky musíš určitým způsobem "máknout", nemůžeš postavit tým večer v hospodě (byť ze špičkových fotbalistů) a jít s ním o víkendu zkusit Gambrinus ligu :) Ona ta liga samotná je takové trochu "finále". Jen máš na jeho zvládnutí půl roku, ne jedno odpoledne :)

A když to s tou ligou vezmeš do opačného extrému, tak by pak mohlo začít platit, že se nebude vyhlašovat vítěz na žádné soutěži a pohár se předá jednou ročně tomu nejlepšímu (protože soutěž v jeden den může být neprůkazná, stačí se špatně vyspat...).

Nevím, já prostě na tohle nemám nijak vyhraněný názor. Zásadně mi nevadí ani jedna varianta(1, finále, více finále, bez finále, bodové zvýhodnění finále), protože abys mohl na bednu, musíš umět lítat a mít taky trochu kliku ve všech případech. Teď jde jen o to, jak vyvážit ten sportovní adrenalin jednoho rozhodujícího boje a efektivní eliminaci vlivu náhody.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2014 14:33 #12394 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Finálové lety
Já si osobně myslím, že ti proti-finalisté mají spíš většinou problém nalétat 15 minut... A zvláště teď z 200m výšky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2014 15:39 #12395 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Finálové lety
Letošní sezóna teprve začíná, ale myslím že už se to ukázalo docela hezky. Podle mne by to chtělo větší odvahu ředitele soutěže, a pokud přijdou na finále podmínky, které by finálové lety degradovaly na loterii, tak prostě rozhodnout a ukončit soutěž bez finále.
Mělo to tak být u nás na RCEV (sypu si popel...) a následně v Pace RCEK. Naopak nyní v Poříčí počasí vydrželo, a finále byl zajímavý boj nejen pro finalisty, ale i pro ostatní v roli diváků :) .

Prostě pokud se po pěkném dni ve 4 hodiny žene bouřka, tak přístup "honem pojďte, dáme jedno finále než začne pršet" není ten nejlepší, to už to raději odpískat po základní části. Většinou, když něco takového přichází, tak je to vidět s předstihem. Taky máme chytré mobily, radary a předpovědní modely. Takže pokud ředitel (po dohodě s členy jury) toto rozhodnutí udělá třeba už před poslední kolem, tím lépe. Aspoň mají všichni možnost v tom posledním letu ještě vylepšit pořadí ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2014 15:42 #12396 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Finálové lety
Petře : pravda pravda.
Radek : Klidně můžeme létat všechny kola na 15 min. Podstata je mít vyrovnané výsledky celou soutěž.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. kvě 2014 19:16 - 07. kvě 2014 09:09 #12398 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Finálové lety
Myslím, že v RCEV je to navrženo dobře. Pořadatel v propozicích určí, zda se lítá finále a nebo ne. V případě, že je to v propozicích bez finále, tak se bonusové body udělí tak, jako by finále bylo. V RCEK by toto taky šlo zavést.

Akorát když je v propozicích finále a to se neodlétá, tak na bonus by neměl být nárok. Mohlo by se totiž spekulovat, že když já třeba jako létající ředitel nebo můj kámoš náhodou budeme po základu první, tak zruším finále, a možný důvod by mohl být např. příchod fronty - na banány... :)

No a v případě, že se organizátor rozhodne v propozicích finále nelétat, tak by v soutěži bez finále mohla být i podmínka min. 6-ti letů v základu, ať si tedy zalétají všichni ;)
Poslední změna: 07. kvě 2014 09:09 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. kvě 2014 12:01 #12401 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma Finálové lety

Aleš Krátký napsal: nj, ale třeba mistr ligy ve fotbale je na základě celoroční snahy. Ano existují i klasické vyřazovací boje, ale to taky není to, co my létáme.

Ono když to vezmeš do detailů, tak po celodenní snaze vyhraje právě a pouze ten nejlepší. Takže ohánění se tím, že finále vyhraje ten nejlepší je právě zcela zcestné a právě naopak (nebo právě proto) dává šanci vyhrát i né těm nejlepším. (Proti čemuž v zásadě nic nemám)

Osobně jsem ale pro létání bez finále. to jsem navrhoval již minulý rok a koukám, že Bratia na Slovensku už k tomu také došli. (ikdyž kdo ví jaký byl původní důvod).

Jediné kompromisní řešení mi připadá v cestě bonifikace za finálové lety. Prostě první dostane Xtý poměr bodů v procentech ke svému základu. Tím by se zohlednily oba výsledky.
Bohužel je to zcela jistě naprosto neprůchodné :)


Dobrý den všem - vaše kategorie - myslím RCEV a RCEK mě zajímají a pokud vše půjde tak jak si myslím občas bych si rád zasoutěžil :). Vzhledem k tomu, že se posledních 10 let motám kolem akrobatů a to jak venku tak v hale, dovolil bych si nějaký námět od akrobatů a názor jak s tím finálem :).
Například v Německu ( rozuměj na německém halovém mistrovství ) se letí semifinále a pak část pilotů postoupí do finále, typicky 50%. Ve finále se letí dvě kola tajné sestavy a ten lepší výsledek se započítá do celkového výsledku a to 50%, druhých 50% výsledku tvoří body ze tří základních kol, přičemž se berou dva lepší lety. Je to systém proti kterému nikdo neprotestuje, používá se už léta a funguje to. Je pravda, že jeden let pak ovlivní výsledek z 50%.
Naopak u závodů F3A je rozlétávání jen pro další postup a pak se v semifinále a následně ve finále létá zase "nový závod", takže ve finále také rozhoduje jen ten finálový let. pokud je čas letí se dva a pro výsledek se bere ten lepší.
Ve velkých akrobatech 3metry se létají tři disciplíny ( povinná, tajná a freestyle) a jejich součet s různou vahou tvoří celkový výsledek. To jen tak naokraj nechtěl jsem moc otravovat. Osobně se přimlouvám za kombinaci část bodů ze základního rozlétávání a část z finále.Tady u Vás je to hodně o počasí a tím i štěstí, takže bych proto nezahazoval to co pilot předvedl za celý den. Chystám se v sobotu na Packá káčka jako divák abych tak trochu omrknul co si mám pořídit za éro.
Pokud má někdo chuť může mi poradit. Díky VP.

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.400 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám