file Finálové lety

Více
07. kvě 2014 16:49 #12403 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma Finálové lety
Vážený pane kolego, v Pace se určitě najde "mnoho povolaných", kteří rádi poradí jak s výběrem modelu, tak i s osazením. I když nejsem členem pořadatelského týmu (jsem "malý" trener pro tuto kategorii), tak nabízím svoji pomoc v dalších detailech, které třeba nestačíte okoukat na místě.
Pokud byste měl zájem, tak mě můžete kontaktovat na mejlu, který najdete na běžných místech (třeba firmy, tady se nezobrazí). Pro mne neznámý nejste, protože sleduji dráhu vašeho Marka úplně od mrňava a jen tleskám.
Zdravím vás.
Poděkovali: Vladislav Plichta

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. kvě 2014 07:10 #12404 od Vladislav Plichta
Odpověděl Vladislav Plichta pro téma Finálové lety
díky za nabídku určitě se ozvu :)

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. kvě 2014 08:49 #12447 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Finálové lety
www.rcex.cz/?p=4618

Povídání od Honzy.
btw, Honzo škoda, že mi nenapíšeš, dal bych ti prostor i tady na indexu.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2014 13:35 #13301 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Finálové lety
V Chomutově na soutěži se trochu diskutovalo zda bonusové body za umístění ve finále ano či ne a zda finále vůbec létat. Dovolím si předhodit názor.

Připadá mi rozumný systém, používaný například v soutěžích InterTour. Do celkového hodnocení (žebříčku) se každému počítá přepočítaný bodový výsledek na 1000b vítěze po základní části, plus bonifikační body za konečné umístění (po finále nebo bez finále, to je jedno). Soutěžící na posledním místě obdrží jeden bod, předposlední dva atd. Takže vítěz velké soutěže bere víc bodů, než kdyby vyhrál soutěž s deseti účastníky, což mi přijde spravedlivé.

Jestli finále ano nebo ne je na velkou diskuzi. Myslím že by opět bylo možno do národních kategorií převzít systém z F5J, tzn. finále letí 30% účastníků, při méně než 20ti soutěžících se finále neletí (resp. nemusí letět?).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2014 13:42 #13302 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Finálové lety
-S body souhlasím, to je fér
-Finále : stále si myslím, že o finále by si měl rozhodovat organizátor. Co se bodu týče, bylo by to jedno pokud by platil bod č.1

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2014 13:52 - 09. zář 2014 13:58 #13303 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Finálové lety
Unifikace RCEV spolu s F5J by v tomto bodě byla dobrá. V F5J je v současné podobě finále (ve vztahu k českému žebříčku) na 2 věci, když při případném umístění na bedně máš šanci akorát tak na získání plechového škopíku, a stejně se ti do žebříku počítají jen body z kvalifikace, takže jako třeba vítězi kvalifikace se ti škopíku ani nemusí nakonec dostat. A za to finálové riskování tam nevisí ani žádná bonusová odměna.

Petře, otevřeně říkám, že udělovat body dle počtu účastníků v soutěži se mi nelíbí vůbec. Sám jsem v RCEV za zachování bonifikace za umístění v soutěži, a nenazval bych to v tomto případě jako body za finále. Akorát po inspiraci ze seriálových soutěží bych ocenil vícero účastníků, jak jsem psal již dříve, systémem 30-25-20-15-10-5 prvních šest pajlotů.

A jestli pořadatel preferuje 7 hromadných kol bez finále, a nebo např. 5 kol a finále, tak bych to nechal na pořadateli. Po konci sezóny bych pak vyhodnotil, v jakém poměru se soutěže lítaly, a v případě velké převahy jednoho typu (finále/bez finále) by se pak ta jedna varianta ukotvila v pravidlech. V případě vyrovnanosti bych to nechal beze změn.
Poslední změna: 09. zář 2014 13:58 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2014 14:13 #13304 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Finálové lety
ad F5J, tady asi nemá cenu cokoliv vymýšlet, tady je to dané pravidly FAI. Finále se letí jen na větších soutěžích nad 20 účastníků. A tam bych přidal po finále (do českého žebříku) 30-25-20-15-10-5. Dávalo by mi to i smysl, oceňovat bodíky navíc účastníky takových větších soutěží...

A pokud bychom toto nakonec dali i do RCEV, tak bych to taky bral i jako jednu z možností kam se posunout dál...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2014 14:17 #13305 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Finálové lety

Radek Novotny napsal:
Petře, otevřeně říkám, že udělovat body dle počtu účastníků v soutěži se mi nelíbí vůbec. Sám jsem v RCEV za zachování bonifikace za umístění v soutěži, a nenazval bych to v tomto případě jako body za finále. Akorát po inspiraci ze seriálových soutěží bych ocenil vícero účastníků, jak jsem psal již dříve, systémem 30-25-20-15-10-5 prvních šest pajlotů.

A jestli pořadatel preferuje 7 hromadných kol bez finále, a nebo např. 5 kol a finále, tak bych to nechal na pořadateli. Po konci sezóny bych pak vyhodnotil, v jakém poměru se soutěže lítaly, a v případě velké převahy jednoho typu (finále/bez finále) by se pak ta jedna varianta ukotvila v pravidlech. V případě vyrovnanosti bych to nechal beze změn.


Už zase souhlasím s trenérem! :whistle:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2014 14:49 #13306 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Finálové lety
Kluci, podle mě má mít vítěz 1000, bez "příplatků". Pokud je žádoucí větší rozestup mezi soutěžícími, tak lze použít nějakou progresívnější funkci ;-). Když je rozdíl mezi prvním a druhým 10 bodů, tak by se neměl administrativně upravovat na 20 nebo víc.

Zohlednění počtu soutěžích určitě smysl má. Třeba pro trenéra F5J, až bude sestavovat reprezentaci. Určitě je rozdíl vyhrát mezi 10 piloty a 60. Pokud si pamatuji dobře, třeba v F3B má každá soutěž koeficient daný právě počtem účastníků, kterým se potom výsledky "zájemců o reprezentaci" násobí.

Pro sjednocení pravidel RCEV a F5J jsem všemi deseti - finále do 30% a až přes 20 soutěžících, tři až čtyři kola a žádné dodatečné body. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. zář 2014 15:17 #13307 od Radim Barč
Odpověděl Radim Barč pro téma Finálové lety
Jen aby měl to čtvrté finále kdo měřit. Pět základních kol a čtyři finálová pro třetinu pilotů. Pro mě na běžnou soutěž děsivá představa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.369 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám