file Minimální počet

Více
26. zář 2015 20:12 #15649 od Mirek Kotula
Minimální počet vytvořil uživatel Mirek Kotula
Jen taková úvaha, zda by nebylo vhodné, že by se body do žebříčků počítaly jen ze soutěží, kde se zúčastní například více jak dvanáct, nebo šestnáct soutěžících. Kdyby bylo soutěžících méně, tak by se body do žebříčku neudělily. Ale soutěž by se mohla klidně konat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
26. zář 2015 20:26 #15651 od Jaroslav Lhota
Odpověděl Jaroslav Lhota pro téma Minimální počet
Už jdi spát máš divné úvahy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. zář 2015 23:08 #15652 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Minimální počet
Járo, ten minimální počet soutěžících má něco do sebe, někde to už funguje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. zář 2015 12:50 #15653 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Minimální počet
Přidávám výčet soutěží, kde účast byla nižší než deset soutěžících v soutěži.

Tento výčet je ze Stoupáku, seznam soutěží – bodové výsledky, je možné, že výčet není úplný,

některé výsledky soutěží nejsou uvedeny, ale je to minimum.

Nejsou započítány poslední tři soutěže, které se odehrají v říjnu.

RCEJ – celkem 3 soutěže – ve 3 soutěžích méně jak 10 soutěžících

RCEK– celkem 6 soutěží – ve 2 soutěžích méně jak 10 soutěžících

RCEO – celkem 2 soutěže – v 1 soutěži méně jak 10 soutěžících

RCEN– celkem 6 soutěží – ve 3 soutěžích méně jak 10 soutěžících

RCEV– celkem 18 soutěží – ve 2 soutěžích méně jak 10 soutěžících

F5J – celkem 9 soutěží – v 0 soutěžích méně jak 10 soutěžících

V jedenácti soutěžích, bylo méně jak 10 soutěžících, tyto výsledky by se do jednotlivých žebříčků kategorií neměly dostat.

Je mě jasné, že by se toto pravidlo, muselo napřed upravit v pravidlech a teď je na to pravá chvíle.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. zář 2015 15:45 #15654 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Minimální počet
Ahoj Míro,

možná bys měl vysvětlit, proč to navrhuješ.

Jinak mně se ten nápad nelíbí, protože:
a) není lepší a horší soutěž, a pokud ano, nelze rozhodovat podle počtu soutěžících
b) je to silně nefér vůči pořadatelům, oni dopředu nevědí, kolik lidí přijede
c) dovedu si představit taktizování s přihlašováním a odhlašováním na poslední chvíli - výsledkem by byli zase jen zpruzení lidi, jak u pořadatelů, tak pilotů
d) výsledkem bude podstatný úbytek soutěží do roka, dvou (i když možná o to jde, nevím).

Co funguje třeba u F3B, je dávat body podle počtu účastníků v soutěži. Bonus za to, kolik soupeřů kdo pobil. Jako kvalifikační kritérium, třeba v F5J, by to určitě význam mělo. U "malých" ale tu posedlost žebříčkem nechápu. Nejdřív bylo 30 bodů za finále, teď už se k 1000 za vítězství přidává 30 automaticky, i když v podstatě není za co :-). Teď ještě další body za účastníky... :-D

H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. zář 2015 19:24 #15655 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma Minimální počet
Honzo zdravím, v žádným případě to není proti nikomu namířený, jen mám takový pocit, že umístění na 1,2,3,4a5 místě na soutěži kde se zúčastní 4 nebo 7 pilotů má jinou hodnotu než umístění ze soutěže na které je 16, 20 nebo i 40 soutěžících. Můj názor je, že umístění ze soutěže, kde je málo pilotů, by se započítávat do žebříčku nemělo. Je to bez postranních úmyslů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2015 05:56 #15656 od Luděk Mareš
Odpověděl Luděk Mareš pro téma Minimální počet
Ahoj Mirku, plně souhlasím s Honzou, mi u nás v Pořičí nad Sázavou pořádáme zimní ligu RCVN, připouštíme i piloty F5J, někdy je nás tam 16, ale stane se, že přijede 8 pilotů a z těch osmi jsou čtyři reprezentanti a mi ostatní a vůbec si nemyslím, že účast v této soutěži by měla být méně kvalitní než účast na soutěži s 16 nás obyčejných pilotů, co létáme a jezdíme po soutěžích pro zábavu a pokec s kamarády. Nebuď te posedlí žebříčkem, jsou to jen čísla, ale ten pocit když na soutěži ze šesti kol se ti jedno povede a přelítáš repre, ikdyž celkově pak jsi třeba poslední, ten je supr.
Hlavně ať nám to lítá, ať je stále dost nadšenců co obětují svůj čas a nervy a pořádají pro nás soutěže a těm za to velký dííík.
L.M.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2015 07:01 #15657 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Minimální počet
proč se u RCEO řeší počet startujících? Když stejně přepočet do řebříčku není na klasických celých 1000 pro prvního? ale třeba 997,5. dle známého vzorečku. Dobrý systém hodnocení do řebříčku je u RCV2 a RCEO. abych dostal 1000 musím nalítat ve všech kolech plné body. Pak je úplně jedno jestli jsem na soutěži sám nebo je účastníku třicet. Váha mého výsledku do žebříčku je vždy stejná.Na mém výsledku se totiž hlavně nepodílejí jiní, jak je to u kategorií s přepočtem každého kola na 1000b a následným přepočtem 1000 pro prvního. Bohužel toto nejde aplikovat u výškoměrů s proměnnou výškou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2015 07:10 #15658 od Petr Semerák
Odpověděl Petr Semerák pro téma Minimální počet
Ahoj. Tenhle problém jsme zrovna včera řešili, je asi zbytečně moc soutěží, proto většina lidí jede jen na místní soutěž a na vzdálenější se vykašlou. Ale pokud by se zrušily body do žebříčku za malé soutěže, nepřijedou ani místní. Spíš mi přijde, že bonusové body, které jsou od letoška za prvních 6 míst, jsou u soutěže s 8 lidmi trochu podivné. Tady by návrat k původním 30-20-10 nebyl od věci.
A Míro, přijde mi trochu pokrytecké nepřijet na soutěž, kterou máš za humny a kritizovat pak malý počet účastníků. On to byl dost nerovný boj se severním větrem a záludnostmi letiště, tak se malému počtu až tak nedivím :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2015 09:52 #15660 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Minimální počet
Nevím kdo má na starosti žebříčky F5J, RCEV a možná další kategorie elektro? Jsem zde celkem nový a z klasických větroňů zvykí na aktuální a přesné žebříčky. U elekter to jsou přesné součty něčeho, ale neznámo čeho. 114 soutěžících v žebříčku kat. F5J z toho polovina bez jména ??? Pokud v budoucnu se budou tyto žebříčky brát jako kriterium pro repre tak se to musí náležitě změnit. K d o s e o to postará trenére??? :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.453 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám