file Pravidla (nejen) F5J pro rok 2018

Více
07. bře 2018 07:26 - 07. bře 2018 07:36 #19946 od Tomas Hruby
Ahoj všem,
jelikož se šíří některé nejasnosti a zároveň mi přijde, že na webu FAI je daleko větší binec než dříve, rozhodl jsem se na jedno místo soustředit aktuální dokumenty plus následné komentáře.
Bod 1 - tohle jsou platná pravidla v PDF, jde o celou sekci F5, nás se týká částečně obecný úvod a pak bez výjimky část F5J. Pravidla jsem prošel a jsem si prakticky jistý, že proti roku 2017 v nich není změna vůbec žádná:

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF



Bod 2 - obecná pravidla FAI. Tady je zajímavá strana 31, kde je popsáno značení modelů. Velmi jednoduše - na modelu musí být jednou 25mm vysoká licence FAI, volitelně buď postaru (CZE 1234) anebo ten nový kód (CZE 123456), přípustné je oboje.
Na všech částech modelu (včetně té, kde je velká licence) pak musí být identifikační kód modelu, ten si může vymyslet každý sám, ale podle pravidel by v něm měla být povinně písmena, číslice volitelně. Já to dělám tak, že mám na modelech kódy TH01, TH02 atd., jsem si absolutně jistý, že tohle nikdo nezpochybní, dostatečná unikátnost splněna.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF



Bod 3 - AMRT, tedy seznam schválených výškoměrů. Pozor nepatrná změna - pro nejrozšířenější Altis v4 je nyní povolen POUZE fw 5.5, loni byl možný i 5.4 s poznámkou, že je doporučen upgrade, nyní jen 5.5.

This browser does not support PDFs. Please download the PDF to view it: Download PDF



To je prozatím vše, další komentáře budou následovat...
Přílohy:
Poslední změna: 07. bře 2018 07:36 uživatelem Tomas Hruby.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
07. bře 2018 13:48 #19951 od Pavel Svoboda
Trenére a to GYRO jak ?

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2018 14:02 #19952 od Tomas Hruby
Já na to už odpověděl, že se ti odpověď nelíbí není můj problém, situace v tomto bodu je doopravdy zmatená...
Je to vlastně stejná situace, jako byla před cca dvěma roky v F3J/F3B, kde byla v pravidlech podobně neurčitá formulace jako nyní u F5J, kterou si každý vykládal po svém, nakonec to skončilo úpravou pravidel.
Z mého pohledu gyro legální je, zejména proto, že jsou proti situaci v F3x u sekce F5 hodně jiné formulace v obecné části pravidel.
Ale jak vidno třeba u propozic Szegedu, nastává ne právě neočekávaný stav, kdy si to někteří vykládají opačně. Určitě se to během sezóny bude diskutovat, sám si o tom určitě promluvím s více lidmi včetně Laszla, ale v tuto chvíli prostě exaktní odpověď není, pokud by někdo tvrdil něco jiného, tak prostě kecá.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2018 15:01 - 07. bře 2018 15:05 #19953 od Pavel Svoboda
Neřekl jsem, že si mi odpověď nelíbí. Jako trenér F5J pro ČR by si měl říci jak je to dle tebe správně.
Aby třeba Laszlo neměl problém u nás až ho pošlu za trenérem, že mu to vysvětlí (to by už tvůj problém byl : - ).

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 07. bře 2018 15:05 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2018 15:27 - 07. bře 2018 15:27 #19954 od Tomas Hruby
Já se obávám, že tohle vyřeší až pár protestů (případně stanovisko FAI jury na ME2018), do té doby je to prostě problém :-( Posléze nejspíš dojde na ladění pravidel, teď jsou na FAI fixovaná z období přechodu na oficiální kategorii, ale tuším už v příštím roce je v principu úprava možná.
Nicméně jak jsem psal už dříve, jsem celkem schopen vymyslet argumenty pro obě varianty a vést o tom seriózní diskusi v rámci jury, to mne zas tak moc nedeptá a zásadní problém s tím nemám.
Poslední změna: 07. bře 2018 15:27 uživatelem Tomas Hruby.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2018 08:40 #19958 od Milan Chalupník
Kdyby aspoň existovala nějaká FAI tisková mluvčí a na tuto jasnou otázku, gyro ano/ne, by jasně odpověděla, když to pravidla neumí, čekat na protestování je zoufalství
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2018 08:44 #19959 od Aleš Krátký
To souhlasím. Nemít jasné stanovisko je dosti na prd. Ale co, právě ty protesty to nakonec vyřeší ... Stačí aby vyhrál někdo s gyrem a bude :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2018 09:51 #19960 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: ... Stačí aby vyhrál někdo s gyrem a bude :-D


A jak to asi chceš zjistit, že vyhrál s gyrem, pokud se sám nepřizná?

Když pravidla řeší takovou prkotinu jako výstupky na trupu sloužící ke zpomalení modelu při přistání... tak pokud má být zakázána stabilizace, musí to být uvedeno stejně jasně v pravidlech. Nabídka přijímačů s integrovanou stabilizací bude brzy širší než těch "obyčejných" a pokud to pravidla neřeší a nezakazují, je to legální. Tedy podle mne.

Jen nevím jak se postavit k situaci, kdy ten zákaz uvede pořadatel v propozicích. Jestli na to má vůbec právo?
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2018 09:58 #19961 od Pavel Svoboda
Ano a proto by měl někdo fundovaný existovat ! Pokud trenér nezná, neví nebo nechce ...

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2018 11:08 #19962 od Petr Dušek
Musím se trenéra v této věci trochu zastat, sice na druhý pokus, ale jasné stanovisko alespoň pro naše domácí soutěže napsal, ale z titulu své funkce asi nemůže předjímat jak rozhodne jury v Maďarsku nebo jinde ve světě?

Fundovaně může asi rozhodnout jenom plénum CIAM FAI na návrh subkomise pro elektromodely .
Komise zasedají na konci dubna, Předpokládám že Ivan Hořejší bude přítomen a třeba pak budeme vědět víc??

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.403 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám