file Pravidla (nejen) F5J pro rok 2018

Více
15. bře 2018 13:19 #19993 od Petr Cejnar
Tomáši to jsi opravdu zaplatil 26,45€? Za vydání certifikátu? Jinak mi to připadá jako velmi dobrý obchodní trik ze strany DMFV. Počet členů podle jejich stránek přes 90.000, poplatek 26,45€ přijem do pokladny 2.380.500,00€. Jestli to někam převádí to nevím, ale je to dobrý business.
Jinak co se týče těch nehořlavých destiček umístěných na modelu, tak to je skutečnost a každý model o hmotnosti od 250gr do 5ti kg musí mít na sobě destičku z nehořlavého materiálu s vyznačením dat provozovatele (jméno, adresa, licence atd). Už jsou i inzeráty na zhotovování destiček na objednávku podle platných pravidel (velokost, tloušťka). A to platí i pro účastníky ze zahraničí při účasti na soutěžích v Německu. Upozornění přišlo v i propozicíchi na Světový pohár volných modelů. A ten kdo chce létat výše jak 100m musí mít certifikát. Oboje bez výjimky.
Petr Cejnar

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. bře 2018 16:16 - 15. bře 2018 16:19 #19994 od Tomas Hruby
Někdo to holt musel otestovat :-)

Jinak já zatím žádné německé propozice neviděl, obecně požadavek na štítky moc problém nebude, ono se to dá udělat i tady a náklady nevelké (laserové popisky na kovové přístrojové štítky, dělá víc firem). Větší otrava by asi pro leckoho byl ten certifikát, jsem sám zvědavý na propozice. Ale mimochodem já si nejsem úplně jistý, zda je certifikát fakt nutný, já text pochopil tak, že se to netýká uznaných modelářských letišť s definovanými pravidly, je zaveden pro řekněme "volné létání", tady bych ještě vyčkal na upřesnění.
No jak jsem psal výše, naštěstí letos žádné Německo v nominaci nemáme, tak to není velký problém :-)
Poslední změna: 15. bře 2018 16:19 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 08:31 #19998 od Tomas Hruby
Aktualizace k mezinárodním licencím - nevím jestli jste si všimli, ale Tomáš Ciniburk informace na stránkách KLeM hodně vylepšil, viz svazmodelaru.cz/klem/fai-licence/ . Tohle už je velmi dobré a za mne vyslovuji jasnou pochvalu.
Pozor, na titulní stránce svazu je také odkaz na položku mezinárodní licence, ale to je ten původní, který je v některých ohledech lehce zmatený, ten vylepšený je až pod odborností letecké modely!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 08:35 - 16. bře 2018 08:43 #19999 od Ivan Horejsi
Tak tady je to. Napastovane z pozvanky.
Tomasi, kdyz tak oprav.
Please note: new legal requirements in Germany – valid for participants from abroad, too
For models heavier than 250 g, the name and address of the holder must be on an inflammable label. The label must be readable from the outside. A thin aluminium foil is accepted as label.
If the model flies higher than 100 m above ground, the pilot must have proof of his knowledge “Kenntnisnachweis“. F1E models reach 100 m above ground quickly. We are trying to obtain an exception for this competition so that this “Kenntnisnachweis” will be not required. If this exemption is not obtained, participants must acquire this “Kenntnisnachweis” on www.kenntnisnachweis-modellflug.de . The test can also be done in English. The “Kenntnisnachweis” costs about 25 euro and is valid for 5 years.

Any liability of the organizer for damages arising in connection with the organisation and execution of the competition in conjunction with the obligation of another competitor to held an insurance according § 43 para 2, 3 LuftVG, for the marking of the models in accordance with § 19 para 3 LuftVZO and/or for the proof of the necessary knowledge according to § § 21a para 4 p. 1 para 1 No. 8 lit b) LuftVO are limited to cases of intent and gross negligence.
Poslední změna: 16. bře 2018 08:43 uživatelem Ivan Horejsi.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 08:51 #20000 od Ivan Horejsi
Licence FAI: Hacek je porad v tom, ze nemame ID.
Myslim, ze se do databaze umim dostat i jinak a ID zjistit.
Ted jsem si psal o licenci, budu to zkouset a az tam bude moje, ozvu se a zkusim zjistit ID "na objednavku". Zatim neslibuiji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 09:45 #20001 od Tomas Hruby
Ivane, ono ale paradoxně u volných modelů (viz zmíněné F1E) to může být přísnější než u RC (ač to zní divně) právě proto, že soutěž se koná v poli či na kopci a ne na "uznaném letišti". Doporučuji vydržet, ráno jsme o tom komunikovali s Romanem Lomcovákem a ten se na to ptá německého koordinátora F3B poháru, tam bude odpověď jednoznačně sedět i na F5J.

Ad licence - souhlas, jen upřesňuji, že to ID je pořád stejné, takže pokud někdo měl licenci už loni a tehdy si to zjistil, tak ho může použít i letos. Pro nové zájemce to trochu problém je, přesně jak popisuješ...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 17:30 #20005 od Alois Hrabáček
Dotaz. Jak pozná pořadatel soutěže, že všichni soutěžící mají zaplacenou licenci FAI? Na soutěžích z kalendáře FAI je to nutnost.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 17:39 #20006 od Petr Dušek
Dle této stránky (asi uprostřed) , si pořadatel FAI soutěže může požádat na uvedeném mailu o přístupový kód do databáze licencí.

Odkaz je na původní (old) FAI stránky, ale předpokládám, že tento postup je stále aktuální.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 18:09 #20007 od Tomas Hruby
Souhlas a asi se to dělá, mrkněte na Szeged přihlášené: www.5mp.eu/fajlok2/f5j-hu/2018_competito...p_30_www.5mp.eu_.pdf
U velké části už je FAI licence přepsaná na FAI ID a třeba já ho určitě nevyplňoval, to si musel najít pořadatel výše uvedeným způsobem...
JInak pokud bys měl Lojzo s tím posláním žádosti problém, tak mi napiš do mailu a já ti tu žádost o kód v angličtině obratem udělám.

Mimochodem 86 přihlášených je síla - na to, že je Szeged první akce sezóny (téměř před sezónou) je to fakt hodně. U Lojzy je dokonce hlášeno už 90, ale tam jde přeci jen už o akci v plné sezóně, kdy se to dalo čekat, že se ale na podobný počet dostane i Szeged mě docela překvapilo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. bře 2018 21:01 - 16. bře 2018 21:01 #20008 od Pavel Svoboda
Mě se líbí tech 11 statečných v F5J-400-Alti ... v neděli se na ně bude čekat až si odletí finále.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 16. bře 2018 21:01 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.487 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám