file Samoměření na akcích různých úrovní

Více
06. srp 2018 12:23 #20688 od Pavel Hloušek
Ceny bezesporu zajímavé sou, akorát to samoměření mě tam nějak nesedí. Obzvlášť když jde o MČR. Nedávno sme se oba měli možnost přesvědčit, že někteří borci sou schopní dolaďovat výsledek i když se lítá o ,,ohřátej párek", natož pak když se bude lítat o takový krásný ceny. A bohužel to nebyl jedinej odhalenej případ, nedávno sem tady v nějakým reportu četl podobnou příhodu. Kolik je těch neodhalenejch si netroufám tipnout. Jestli by potom nebylo lepší o ty ceny třeba po soutěži losovat :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
06. srp 2018 15:40 #20689 od Alois Hrabáček
Časoměřiči by měli být. Je to Mistrovství ČR. Nevím kdo schválil propozice se samoměřením? Toto je ve všeobecných pravidlech a o žádné vyjímce na MR RCEV nevím. Možná se pletu?
3.1.4.
Sestavit sbor kvalifikovaných organizátorů, jmenovat hlavní
ho rozhodčího nebo členy jury
a ostatní rozhodčí podle druhu a rozsahu soutěže

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. srp 2018 19:32 #20691 od Aleš Krátký
-Ta část s povinnosti mít časoměřiče je kde prosím ?
-Pokud je někdo takový zmetek že podvádí, tak ho ani výhra snad nemůže těšit, a až se na to přijde, bude mít z ostudy kabát !

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2018 07:12 #20692 od Alois Hrabáček
Pro Aleše. Dej výsledky ze Sázavy na Stoupák, já to neumím :).
Jinak, ve Sportovním řádu KLeM je vyjímka na veřejných soutěžích, ne MR!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2018 12:54 #20693 od Kamil Kičmer
Dobrý den všem.
Nehodlám nikoho přemlouvat aby se zúčastnil MČR RCEV.
Chce-li někdo podvádět, jak píše Aleš, musí s tím umět žít...
Pavle nevím co přesně myslíš, když tak to napiš otevřeně, děkuji.
Propozice schválil svaz bez připomínek.
Mimochodem MČR RCEV 2017 bylo taky se samoměřením.
Možná že to u nás bude ještě trochu jinak, dám včas vědět.
Každopádně nechci diskutovat na téma samoměření. To můžeme probrat večer u přátelského posezení.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. srp 2018 18:29 #20698 od Pavel Hloušek
Na mysli mám soutěž 22.7. na Trnávce. Byli sme tam oba, tak sem myslel že si to také zaregistroval. Jeden z členů Jury ( kterého znám ze soutěží už léta a nemám důvod mu nevěřit ) si namátkově měřil soutěžící s dobrými výsledky. Mimo jiné změřil i Petra Grümanna. Přistání sledoval z povzdálí, protože šel v následující skupině sám na let. Když odlítal, šel porovnat čas kterej Petrovi naměřil s jeho kartičkou a zjistil rozdíl několika vteřin, tuším 3 s, ale to už si nejsem jist. A je přesvědčenej, že i body za přistání byli lehce upraveny. Bohužel neměl čas jít blíž, aby to viděl úplně přesně. Upozornil na to pořadatele a následně proběhlo i nějaké šetření. Asi bude nejlepší se na detaily zeptat přímo kluků, myslím že to k nim nemáš daleko.
Podobnou situaci s následným nepříjemným dohadováním tu nedávno také někdo popisoval. Pokud se nemýlím, šlo o nějakou soutěž RCEV, už nevím a nechce se mě to hledat.

Představa že neexistují lidé, kteří nemají problém s tím že si ,,pomůžou" k lepšímu výsledku nějakým nefér způsobem je dle mého názoru poněkud naivní. V jiných sportech řeší dopingové aféry nebo si třeba vzpomeň na Oscarové výkony při fotbalu. Aleš psal, že takové vítězství dotyčné přece nemůže těšit. Potom se ptám, proč to teda dělají?
Stačí ti to tak?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2018 11:07 #20700 od Kamil Kičmer
O této situaci jsem se dozvěděl poprvé včera při přátelské diskuzi s kolegy. Pak po přečtení tvého příspěvku.
Na soutěži jsem to bohužel nezaregistroval.
Vyjádřit by se k tomu měl hlavně ředitel soutěže. Protože jestli se nepletu tak Petr tu soutěž vyhrál.
My jsme ji brali jen jako zpestření sezóny a dobrý trénink. Náramně jsme si ji užili, mít 10 minut pracovního času a pak muset nalétat jen 7 minut je docela pohodové a hlavně co se stresu přípravy na start týká.
Já jsem se jen ptal jak je to se zapínáním výškoměru, jestli se musí striktně zapínat na zemi, jako v RCEV a F5J, a bylo mi řečeno že se to tak neřeší.... To asi taky o něčem vypovídá. Pravidla by měly být jedny...
Škoda že i u vyhlášení výsledků to nikdo neřekl a nikdo nepodal protest. Prát špinavé prádlo se má hned na soutěži.
Pokud můžu mluvit aspoň za sebe, tak my řešíme neshody v RCEV a F5J hned na místě. Dokonce Petr Malčík za opravu výsledku ve svůj neprospěch dostal na MČR F5J cenu fair play.
Já jsem na této soutěži byl kontrolován super-rozhodčím a vše sedělo na vteřinu i na bod.
Na MČR budou kontroly na více podmínek spadajících do pravidel.
Ale zažil jsem podvody i když byli časoměřiči a i na mezinárodních akcích, takže ani toto není jistota fair play.
A myslím si, že jsou i tací, kteří vůbec netuší jak mají mít nastavený výškoměr pro každou danou kategorii.
Takže asi takto.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2018 11:32 #20701 od Pavel Hloušek
Ano Kamile, dokonale si pochopil podstatu této kategorie :) Byla vymyšlena tak, aby splňovala to co si tu vypsal. Pohodová soutěž případně tréning. To je možná taky důvod, proč si nikdo nechtěl kazit pěkný den nějakým dohadováním. Pravidla jedna jsou, jmenují se RCEP v.2018 a jsou k dohledání tady na Stoupáku i na rceo.eu
Jinak Petr mě dnes poslal mail s jeho vysvětlením a já mu následně sdělil svůj pohled na věc. Třeba to sem někam vloží, nechám to na něm.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2018 12:52 #20702 od Petr Dušek
Fakt se v tom nějak ztrácím... za to, že někdo podváděl na super pohodové soutěži RCEP, může asi pořadatel MČR RCEV, tak je potřeba se tady do něj pořádně obout? Fajn logika.

Bohužel jsem v termínu MČR na dovolené, s chutí bych si přijel pěkně zapouštět a zapodvádět :woohoo: :woohoo: :woohoo: .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
08. srp 2018 19:02 #20705 od Kamil Kičmer
Petře na vysvětlení, není to navážení do mně, ale podstatou myšlenky je to, že se někteří nechtějí zúčastnit MČR pokud bude samoměření, a že se při samoměření dá více podvádět, a pak se rozvinula diskuze.
To je vše.
Každopádně to trochu ujelo od tématu MČR RCEV.

Takže se nebojte kontroly budou, budou důkladné, a MČR RCEV 2017 bylo taky v pohodě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.410 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám