file F5 pravidla pro rok 2023 - hlavně pro ERESkaře

Více
07. úno 2023 10:58 #25103 od Vladislav Plichta
Ahoj všem diskutujícím. To že jsem založil vlákno pravidla F5L resp F5... neznamená že jsem trenérem kategorie ERES/F5L. Jen jsem měl několik dotazů kde že jsou pravidla F5L. Protože považuji stoupak.cz za neoficiální zdroj informací, tak když jsem zjistil, že jsou FAI pravidla k dispozici, zveřejnil jsem je. Toť vše. Jen jsem chtěl pomoci těm co tápou.
Ještě chci poděkovat Honzovi Kubicovi za překlad pravidel F5L a jeho zveřejnění, dobrá práce.
A také trenérovi kategorii F3L a F5L za rychlou reakci a zveřejnění na res.cz.
Láďa Bušek je velmi aktivní a pečlivý, tak není důvod trenéra měnit.

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. říj 2023 07:11 #25422 od Jiří Veselý
Zdravím.

Vidím, že probíhají názory na některá pravidla F5L. Ale hlavně by pravidlo mělo změnit požadavek na zhotovení trupu. Proč? No to už zmínil pan Kubica, že tyto modely nelétají. Je pravidlo, že létají jen hezké modely. Ale když pohlédneme na hranaté dřevěné trupy, pyšní se ošklivostí, v době, kdy jsou laciné a krásné trupy ( gondoly) z laminátů ke koupi. Změna takového pravidla, by přispěla k pohlednosti a radosti při pohledu na zhotovený model a zároveň splnění výše uvedeného pravidla o letových vlastnostech. Pokud mi něco o pravidlech uniklo, omlouvám se. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.267 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám