file Limiter výšky

Více
26. dub 2010 13:45 #1738 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Limiter výšky

Jan Kubica napsal: V tomto slavném vláknu o "F5J a FAI" ( http://www.rcgroups.com/forums/showthre ... 47&page=38 ) se teď řeší právě spínače. V podstatě se diskutující shodují, že u mezinárodní kategorie tohoto typu nelze mít "stylové rozhodčí" a nelze ani spoléhat na vyhodnocování záznamu po letu. Celkem jsem zvědavý jak ta diskuse dopadne, protože ve Velké Británii dospěli ke kontrole záznamů jako k nejvhodnějšímu řešení "zoomování" a asi se jen tak nevzdají. Podle mě jiné řešení než omezení výkonu pohonu není, uvidíme. H.


V té diskusi padl dost rozumný návrh, jak omezit výkon a z toho plynoucí dynamické efekty - stoupání musí trvat nejméně 20s a být přiměřeně kolmé (tím by se vyloučil i ten můj nápad s pozvolným stoupáním velkou rychlostí). H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 17:07 #1743 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Limiter výšky
Ve zmiňované diskuzi, ale i jinde se neustále omílá, jak je to snadné naletět 10minut z 200m. Za prvé, já si to nemyslím, za druhé, není nic jednoduššího, než se domluvit třeba na 150m (až na to, že tato hodnota není naprogramována v CAM ??). Pokud jde o omezení kW pohonu, podle mě by stačilo, v souladu s tím co se diskutuje na RCG omezit baterii např. na 200g, případně ještě v kombinaci s omezením počtu článků (3S).

Rozhodčího, který bude hodnotit přiměřenost kolmosti stoupání si dost dobře neumím představit... :lol:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 17:33 #1745 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Limiter výšky
Chtěl jsem Ivanovi (<!-- l --><a class="postlink-local" href=" www.stoupak.cz/viewtopic.php?f=5&t=127 ">viewtopic.php?f=5&t=127 ) udělat radost a změřit klesavost Majny (1500mm, 480 g). Nastavil jsem si 10 s motoru na vysílači (cca 70 m výšky): 1. start 8:05, 2. start 4:59 a to teď večer po půl sedmé. Takže pro Ivana čísla nemám :( , nicméně se mi potvrdil názor, že HL jsou skvělá věc, ale pro původní účel 200m/10 minut se moc nehodí. Už jen proto, že to povede na stále větší rozpětí (F3J nebo viz u Pala Lišháka - tyto modely to nakloužou!). A s tím zkracováním výšky to tedy moc nevidím, kdo o tom bude rozhodovat? A dovedete si představit ty řeči okolo toho? To už je podle mě lepší omezit rozpětí.

Kde by se mi ale spínače opravdu líbily je RCEN a hlavně něco jako e-házedla (RCH-E nebo jak by se to mohlo jmenovat). Zdá se mi lepší létat s menšími modely třeba 6 minut na 100 m než 10 minut na 200. Čas ukáže.

Prosím, kdo tento CAM chcete, napište Ivanovi, soutěže budou :) . H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. dub 2010 19:06 #1747 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Limiter výšky

Jan Kubica napsal: A s tím zkracováním výšky to tedy moc nevidím, kdo o tom bude rozhodovat? A dovedete si představit ty řeči okolo toho?

Vypínací výška samozřejmě musí být stanovena v pravidlech, všeobecně je zažitý názor na 200m, ale třeba Palo Lišhák už před časem navrhoval přejít na 150m.
Dovolím si už poněkolikáté nesouhlasit s tím, že z výšky 200m velké modely těch 10minut nakloužou. Ve večerním klidu jistě, za krásného zimního dne asi taky, ale v takových podmínkách se soutěže (většinou) nelétají. Přijeďte si to uprostřed prázdnin vyzkoušet do Hořic, uvidíme...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. dub 2010 07:09 #1752 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Limiter výšky
V každém případě platí menší výška = větší rozpětí = cesta do kytek.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. dub 2010 07:21 #1753 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Limiter výšky

Jan Kubica napsal: V každém případě platí menší výška = větší rozpětí = cesta do kytek.
H.

To je Honzo trochu otázka - pokud by se létalo třeba jen do 100m, tak by vůbec nebylo od věci použít elektrifikované F3K, ale samozřejmě jen v případě, že by nebyl limit hmotnosti. Těch 500g v RCEK je na podobné "mrně" už dost, ale vsadím se, že by se dalo F3K-E udělat tak za 350g a to by bylo hodně zajímavé - výhoda je při využívání mrňavých bublin u země.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. dub 2010 07:34 #1754 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Limiter výšky
Já jsem pro omezení rozpětí (jako v házedlech :) ). Zdá se mi, že házedla získala na popularitě právě kvůli omezení rozpětí (nebo je to moc odvážné tvrzení?). Omezení hmotnosti nemá při HL moc význam, zdá se mi. Mně by se opravdu líbila "házedla bez házení", včetně různých úloh i stylu létání.

Těch možností je moc, určitě se to nějakým směrem vyvine "samo". H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.335 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám