file Článek o F5J...

Více
15. lis 2011 15:59 #6002 od Tomas Hruby
Článek o F5J... vytvořil uživatel Tomas Hruby
Napravil jsem jeden rest a vytvořil obecný článek o F5J FAI - viz http://modelweb.fotozona.cz/2011/11/nov ... e-f5j.html .
Tohle není až tak moc pro ctěné osazenstvo Stoupáku, spíš jsem se snažil stvořit něco, co pomůže obecné informovanosti.
Co vy na to - myslíte, že to má smysl více linkovat?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
15. lis 2011 16:07 #6003 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Článek o F5J...
dle mne velmi pekne a poucne shrnuti

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2011 19:20 #6004 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma Článek o F5J...

Tomas Hruby napsal: Co vy na to

Tomáši klobouk dolů před tvými znalostmi, pěkné čtení, popsal jsi to velice fundovaně.
Tvé chmurné obavy v závěru jsou asi oprávněné.Alespoň za náš klub mohu prohlásit, že do toho v příští sezoně nikdo nepůjde. :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2011 20:10 #6005 od pavol polonec
Odpověděl pavol polonec pro téma Článek o F5J...
preco? koli bazmeku za 80€?
smutne a skoda
kazda sranda nieco stoji.....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2011 20:10 #6006 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Článek o F5J...
Mně se to líbí 1*.
H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2011 20:19 #6007 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Článek o F5J...

Vladimír Čermák napsal:

Tomas Hruby napsal: Co vy na to

Tomáši klobouk dolů před tvými znalostmi, pěkné čtení, popsal jsi to velice fundovaně.
Tvé chmurné obavy v závěru jsou asi oprávněné.Alespoň za náš klub mohu prohlásit, že do toho v příští sezoně nikdo nepůjde. :(


Pro začátek mi stačí, když se k více lidem dostane informace o tom, co tato kategorie obnáší, proto jsem taky už strčil link na více webů... Tohle je skutečně cíl článku, proto jsem až na poslední odstavec zcela minimalizoval "osobní názory" a snažil se držet faktů a psát takovým "popularizačnějším stylem".
Co s tím kdo udělá si už musí každý zvážit sám za sebe ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2011 20:31 #6008 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Článek o F5J...
Abych použil slova klasika - "dovolím si rýpnutí", tedy vlastně rýpnutí dvě.

Tomáši, myslím že by nebylo na škodu trochu připomenout tvůj vlastní názorový obrat na tuto kategorii... třeba by to byla dobrá inspirace i pro ostatní - zatím ještě odpůrce výškoměrů.

Druhá věc - věta "3 celkem lokální soutěže" mě docela nadzvedla... škoda že nám někdo z centra nepředvede, jak se dělá nelokální soutěž... :( :(

Třetí věc - bez ohledu na předešlé, celkem nepodstatné připomínky, dík za pěkný článek ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. lis 2011 20:56 #6009 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Článek o F5J...
Petře, malinká polemika - já měl zásadní výhrady proti původní FXJ, na tom nic neměním. Zrovna tak nic moc neměním na názoru, že by větší "zábava" byl ten původní návrh od Steva na "energy limiter" a MMR (i jen tak mimochodem získaná data z Unilogu v Shocku ukazují, že by létaní se 150-200W/min vůbec nebyla legrace - v grafu vidím W/min a hezky rychle to mizí). Nicméně jsem ale docela rád, že se něco dostalo pod FAI, což dává naději na systematický vývoj a zdá se, že by současná podoba mohla být pro rozjezd přijatelná - spíš uvidíme, co se bude dít, až konkurence zhoustne, možná se dobrý dojem zkazí, nicméně nemuselo by to být neudržitelné.

Ad lokální soutěž -asi víš, jak jsem to myslel. Pokud vymyslíš nějaký výstižnější pojem bez hanlivého podtextu (tohle rýpnutí beru), tak to ochotně upravím, nemám s tím problém.

EDIT - nedalo mi to a vymyslel jsem lepší formulaci sám ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. lis 2011 12:24 #6010 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Článek o F5J...
Tomáši, i já si rýpnu a taky dokonce 2x:

- watt za minutu je dost nesmyslná jednotka, správně je watt krát minuta

- nebuď pořád takový "sýc", trochu optimismu by Ti neškodilo :)

Výškoměry mají úplně neskutečný rozjezd, něco takového v historii zaznamenaly snad jen A-dvojky (alespoň podle literatury, tolik zase nepamatuji). Přitom pod výškoměry počítám i HL (tj. FXJ), ve Velké Británii a USA se prostě námitkami nezabývají a létají. Nicméně si myslím, že F5J jsou lepší a že na to nakonec přijdou i "Anglosasové".

A že se nechytily EL - lidi nechtějí (ať již z nevzdělanosti nebo pod tíhou tradice) pouštět motor za letu (vím o tom svý). Lidi chtějí větroně a tak je mají.

A nakonec ještě jednu poznámku k termickým elektroletům bez výškoměrů (či obecněji "kouzelných krabiček"). V podstatě se nikde a nikomu žádné omezení pohonu nepovedlo, ani ty malé outrunnery ne (i když si u nás pár lidí myslí, že jo), vždy jen na pár let a na malém území, výškoměry se zdají být "jiné kafe". H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. lis 2011 12:45 #6011 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Článek o F5J...
Jedno mi věř - vůbec mi nebude vadit, když se skepse nenaplní a vše bude fungovat skvěle dlouhodobě :-)
O mimořádném zájmu o F5J nepolemizuji - taky proto vůbec neváhám srovnávat s významem přijetí F3J, bohužel ale o to víc mě mrzí aktuální situace v ČR :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.382 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám