file Článek o F5J...

Více
16. lis 2011 14:26 #6012 od Jan Kubica
Odpověděl Jan Kubica pro téma Článek o F5J...
Tak Petr má výškoměr asi rok a půl, já od jara, ty s klukem měsíc. Jeden si přivezl Ivanovi - to je tedy 5. 3 soutěže na 5 lidí není zase tak špatné (optimismus za každou cenu :lol: ). Podle mě je teď podmínkou nutnou, aby se dal výškoměr normálně v Česku koupit.

Co udělat o Vánocích nějakou demo soutěž, nejlépe asi v Praze, tam to mají všichni stejně daleko (i případní "čumilové").

Prosím nemáš info o F5J v Německu? Přeci jen to tam mám blíže než na Slovensko.

Dík, H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. lis 2011 14:47 #6013 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Článek o F5J...

Jan Kubica napsal: Prosím nemáš info o F5J v Německu? Přeci jen to tam mám blíže než na Slovensko.

Dík, H.


Spíš náznaky - třeba ta jednoznačná reakce Stefana Meze na dotaz o úpravě Unilogu pro F5J jasně ukazuje, že se tím němci zabývat chtějí (velký posun, když jsem se ho kdysi ptal na klasické FXJ, tak mě poslal dopryč, že ho to nezajímá).
Jinak zásadní je, zda opravdu spadne F5J pod Contest modelsport - http://www.contest-modellsport.de/ - prý prakticky jistě, ale oficiální info jsem ještě neviděl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2011 22:38 #6015 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Článek o F5J...

Jan Kubica napsal: Jinak zásadní je, zda opravdu spadne F5J pod Contest modelsport - http://www.contest-modellsport.de/ - prý prakticky jistě, ale oficiální info jsem ještě neviděl.


Vážení modeláři, trochu osvěty, F5J jsou pravidla FAI.
Firma Contest modelsport je soukromou organizací, která se snaží organizovat různé modelářské soutěže-seriály po Evropě podle pravidel FAI. Pořadatelé ("VY"), platí při zařazení soutěže do seriálu, této organizaci poplatek za každéhé zůčastněného-soutěžícího. Za toto je soutěž zřazena do kalendáře FAI jako mezinárodní. Nic z toho pořadatel nezíská za výhody, možná jenom to, že díky honosnému názvu přijede více soutěžících. Tak více zaplatí. Ano, je snahou této organizace jako by organizovat více soutěží ve více kategoriích. Nic víc pro to ale nedělá.
Při přihlášení soutěže jako mezinárodní podle mezinárodních pravidel prostřednictvím svazu, je uhrazen pouze poplatek za registraci na FAI a soutěž je zahrnuta do mezinárodního kalendáře. Nic víc se neplatí. Podle rozsahu a oblíbenosti je pak možno létat (soutěž zařadit jako) Světový pohár. Na to jsou daná pravidla.
Poměr úhrad je zhruba podle počtu soutěžících asi tak 1:3 i více, ve prospěch poplatku přes svaz jako mezinárodní soutěž.
Za mezinárodní soutěž zaplatíte 40,-€, za Světový pohár 70,-€, za každého soutěžícího přes Contest pak 3,-€ra. Tak si to přepočítejte na počet účastníků.
Je otázkou proč není zařazená a již se nelétá třeba v kategorii F3B, která byla jednou z prvních, proč naše mezinárodní F3J se létá jako Světový pohár.
Nechci nikoho zviklávat, ale honosné názvy "Eurocontest", "Eurotour", apod. nemusí být zrovna to nej....
To jen tak na okraj. Nic nikam nespadne..................... To si jenom někdo Německu řekne, proč bychom zase něco nevydělali .....................

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2011 08:34 #6016 od Palo Lišhák
Odpověděl Palo Lišhák pro téma Článek o F5J...

Petr Cejnar napsal: Vážení modeláři, trochu osvěty, F5J jsou pravidla FAI.
Firma Contest modelsport je soukromou organizací..... To si jenom někdo Německu řekne, proč bychom zase něco nevydělali .....................

Petr, za svoj príspevok si zaslúžiš +100 bodov bonus do nasledujúceho seriálu ;) Rovnako aj Tomáš za jeho ucelený "úvod do problematiky F5J FAI" ;)

A ako dôkaz, že k firme Contest modelsport existuje aj alternatíva, pripájam časť z nášho propagačného letáku:

Vážení priatelia F5J-FAI kategórie,
toto je úvodná informácia o našom úmysle zorganizovať v roku 2012 medzinárodný seriál súťaží FAI - F5J. Chceme tým založiť tradíciu a podporiť rozvoj tejto mladej perspektívnej FAI katégorie vo svete.

Pretože Slovensko je krajina v ktorej sa táto kategória zrodila, považujeme jej podporu nielen za naše právo, ale za našu povinnosť. Chceme veriť, že sa nám to v spolupráci s Vami podarí.

Naša predstava o koncepcii seriálu F5J Inter Tour 2012 je takáto:

- Ktorákoľvek národná modelárska organizácia, jej F5 sekcia alebo organizátor F5J súťaže (podľa pravidiel FAI F5J) môže svoju akciu prihlásiť na zaradenie do kalendára súťaží F5J Inter Tour 2012.

- Súčet štyroch najlepších výsledkov jednotlivého súťažiaceho bude základom pre určenie poradia v základnej časti seriálu. Do tohto súčtu sa však môžu použiť najviac dva výsledky z domácich súťaží.

- Dvanásť najlepších súťažiacich zo základnej časti sa po seriálovej súťaži v Trnave stretne vo veľkom finále ktoré určí celkového víťaza F5J Inter Tour 2012.

- Zaradenie Vašej súťaže do F5J Inter Tour kalendára je bezplatné a je podmienené len záväzkom organizátora zaslať výsledky do dvoch dní na sekretariát F5J Inter Tour.

Za organizačný team:
Pavol Barbarič – delegát Slovenska v CIAM FAI
František Bachratý – riaditeľ súťaže F5J Trnava 2012
Palo Lišhák – technický servis F5J súťaží v SVK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2011 09:52 #6017 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Článek o F5J...
Ahoj Petře,
v první řadě díky za příspěvek, s obsahem souhlasím na 100% (včetně té té určité kritiky Contest Modelsport). Nicméně si myslím, že trošičku reaguješ na něco jiného, než jsem myslel svým příspěvkem...
Ono totiž pro rozhýbání F5J je to případné zapojení do Eurotour opravdu podstatná informace - koneckonců tento seriál měl zásadní vliv na rozjezd F3K a to, že bylo už letos první oficiální MS je do jisté míry zásluha této akce, pořád jde o docela respektovanou akci v oblasti F3J a z dostupných informací plyne i možnost, že by se F5J létalo spolu s akcemi pro F3J. No a přirozeně je tu velký dopad na Němce a Rakušany, kteří mají ve větroních značné slovo, pokud se to ujme u nich, tak už asi nebude o přijetí F5J vůbec diskuse. Celkově jsem proto přesvědčen o tom, že pokud opravdu F5J spadne do Eurotour, tak to jeho rozvoj dost urychlí - tento názor se ale kupodivu nijak nevylučuje s názorem, že pánové z Contest modelsport tu komercionalizaci přehánějí a že mě velmi těší vznik "konkurenční série" ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2011 11:17 #6018 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Článek o F5J...
mi treba neni jasne,proc se slovaci a nemci domluvi a neudelaji opravdovy euro-contest ?

takove hrani na "vychod" a "zapad" uz snad v dnesni dobe neni nutne ne ? :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2011 12:34 #6019 od Petr Cejnar
Odpověděl Petr Cejnar pro téma Článek o F5J...
Ahoj pro Pala, Tomáše i Aleše a ostatní,
svým příspěvkem jsem chtěl udělat osvětu o tom co to je ten "Contest-modelsport" a co se za tím skrývá. Domnívám se, že dosti velká skupina modelářů (aktivních) v tom vidí něco extra. Tak jsem to chtěl jaksi uvést na pravou míru. Souhlasím s vámi, že je třeba svojí vlastní aktivitou přispět k rozjezdu např. F5J. ANO - mezinárodní soutěže, ANO - poháry, ANO - soutěže, ale proč tam musím honem cpát ta slova jako "contest, tour, apod"? Ono to vypadá velmi honosně když je to cize, ale za tím se může skrývat i něco dalšího, co se týče určitých povinností pro pořadatele, a na to jsem chtěl upozornit. Je takové pořekadlo co mě nyní napadlo: "Není vše zlato co se třpití".
Pro Pala - myslím si, že vyhlásit nějakou "EVROPSKOU SÚŤAŽ F5J" by nebylo na škodu. Proč ne může se zapojit kdokoliv za podmínky pořádání soutěže se statutem "mezinárodní".
Pro Tomáše - že by se létaly kategorie F3J a F5J společně na jedněch závodech to velmi pochybuju. Já a Micka bychom to nestíhali odlétat v jenom kuse. A třeba ještě dělat ředitele. No a jestli o vlastní vůli Contest vyhlásí nějaký Contest, tak je to jenom jejich snaha o další malou domů.
Pro Aleše - Aleši ať chceme, nebo ne, pořád bude Východ a Západ s hranicí někde u Aše. To ještě zažijí děti tvých vnoučat.
Co si my nevybojujeme, nebo neprosadíme sami to mít nebudeme. Ale taky nemusíme skákat tak moc vysoko, jak někdo s námi by rád cvičil.
Hlavně že jsme zdraví a máme se rádi. A taky si zalítat. Smog ustupuje zítra na Poříčí RCVN. Sorry.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2011 13:09 #6020 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Článek o F5J...
Nechci obhajovat firmu Contest modelsport, ale co je špatného na tom nabídnout někomu zprostředkovatelskou službu výhodnou pro obě strany. Firma dostane provizi, pořadateli velice pravděpodobně přijede víc lidí, z nichž jeden každý zaplatí 30-40E startovné, nějaké peníze nechá v kantýně, okolních hospodách a hotelích. Všichni vydělají, krásný kapitalismus...

Nemám ovšem nic ani proti slovenské Inter Tour, třeba získá větší ohlas a přitáhne ještě víc lídí. Jen se mi zdá zbytečné odsuzovat dopředu jednu stranu, že tihle jsou ti špatní, kteří chtějí jenom vydělat. My jsme ti dobří hoši, u nás je to zadarmo... ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2011 13:48 #6021 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Článek o F5J...
To má Petr pravdu...
na tom je založeny celý náš systém. Někdo chce peníze za něco, co tomu dotyčnému (plátci) pomůže, ať už se jedná o mediální plus, nebo know-how , nebo cokoliv

imho tak to funguje i u SW (třeba mého) [ehm teda melo by].
Já chci něco málo ze startovného,ale zato nabídnu pořadatelům (ale i soutěžícím) určitý luxus v podobě rychlosti zpracování výsledků a bezstratostného průběhu souteže, a tvrdit že jsem ten zlý kapitalista není úplně fér.

Mě spíše vadí , konec konců jak jsem již napsal, to dělení na dve menší akce místo jedné luxusni mega velké a prestižní 1+1 = 2 a to dá rozum

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2011 14:00 #6022 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Článek o F5J...

Petr Cejnar napsal: Pro Tomáše - že by se létaly kategorie F3J a F5J společně na jedněch závodech to velmi pochybuju.


Ahoj, tohle je zas takový "drb" co probublal - musí se počkat na potvrzení. Bylo to ale patrně míněno tak, že by se závot prodloužil a (třeba) celý pátek se létalo F5J a pak SO/NE normálně F3J, tak maximálně by v sobotu bylo finále F5J.
Nemohu říct, že bych touto představou byl nějak jednoznačně nadšen, ale zas na druhé straně to má kousek logiky v tom zapojení pilotů F3J a minimálně pro první sezónu by to nakonec nemusel být až tak hloupý nápad...

Oficiální termíny ale ještě nejsou, takže zatím to nemá cenu víc rozebírat.

Já sám za sebe mohu říct, že určitě příští rok poletím minimálně dva samostatné závody F5J na Slovensku (plus třetí "kombinovaný" v Holíči před EC), pokud by ale bylo něco lokalitou a termínem zajímavé i v Neměcku či Rakousku, tak se určitě nebudu vázat jen na jeden seriál.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.326 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám