file Evoluční vývoj v telemetrii pro F5J

Více
14. bře 2013 20:04 #9111 od Bohumil Janák
Kategorie F5J-T by byla pouze pro ty co,mají telemetrii.Né všechny RC soupravy to umí.Přídavné telemetrické prostředky nejsou zrovna nejlevnější.
Ale jinak,byla by to zajímavá soutěž.
Boban ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. bře 2013 20:21 #9112 od Aleš Krátký
Jaroslave problem je v tom, že tady to 195 lidí čte,ale jen 5 píše :)
neptej se mne proč

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. bře 2013 20:25 #9113 od Petr Dušek
Podle mne je dost nešťastné, spojovat tuto debatu s kategorií F5J. Přenos dat z modelu je v pravidlech zakázán a tak to doufám zůstane. Nedivil bych se, kdyby se brzy objevil požadavek na "FAI" přijímač, který telemetrické funkce mít nebude a jiný se na soutěži nebude smět použít... o využití v tréninku mám své pochybnosti, asi tak jako Tomáš, ale zkoušel jsem to jen krátce.
Na druhou stranu, debata o létání pomocí telemetrie má svoje místo, určitě si takovou kategorii dovedu představit, například i ve spojení s FPV technologií, ale neříkejme tomu F5J, ať už s jakýmkoliv doplněným písmenem ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. bře 2013 20:26 #9114 od Jaroslav Nezhyba
Aleši,to je ta mlčící většina=typicky český fenomén...u piva a v soukromí jsou všichni chytří,ale vyjádřit se na veřejnosti -to neudělají....škoda.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. bře 2013 21:54 #9116 od Aleš Krátký

Jaroslav Nezhyba napsal: Aleši,to je ta mlčící většina=typicky český fenomén...u piva a v soukromí jsou všichni chytří,ale vyjádřit se na veřejnosti -to neudělají....škoda.

vytesat to kamene. vesmes slyším jen že "stejně by mně pomluvili" nebo "já jim stejně nemám co říct" ale když s nima mluvíš tak to je nápadů, připomínek atd celá kupa :(

snad se to časem změní...

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. bře 2013 06:23 #9118 od Petr Šrámek
Můj názor je, že by soutěž termických větroňů a elektrovětroňů s použitím varia a výškoměrů ztratila to kouzlo a "dřinu" najít nějaký stoupák.
Někdy nosí celé nebe jindy je problém cokoliv najít, změny jsou i v jednotlivých kolech při soutěžích, kdy termika přijde v jiném zas ne, tak to chodí.
Bez varia se "porovnávají síly" mezi soutěžícími a jejich nabitými zkušenosti za léta létání.
Jinak nemohu porovnávat, protože vario nevlastním. Ale co létání v termice pomůže je čas věnovaný na hodně létání v různých podmínkách, také je dobré dříve vyrazit na letiště, protože k pozdnímu odpoledni a večeru už moc termiky není krom "večerníčku" ;)
Právě to, že se jednou daří jindy ne je to co alespoň mě táhne dopředu se zlepšovat, představa, že budu mít vario a vždy se chytím v nějakém stoupáku mi připadá až nudná a časem možná takové létání omrzí.
Sleduji diskuzi na RCmanii, kde Graup15 a ostatní, používají varia v F3B a F5J elektrovětroních, létají rekreačně, skoro vždy nějakou termiku naleznou zajímavé by bylo, zda by ji dokázali najít i bez varia?

:-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.269 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám