file Teorie vs praxe s nastavením výškoměru

Více
24. srp 2015 07:24 #15428 od Tomas Hruby
Nemohu mluvit za Radka a Petra jak to mysleli, já osobně to ale vidím spíš jako nebezpečné ve smyslu, že si použitím člověk přidělá problémy.
Jedna věc je blbé nastavení, jak se tu výše psalo, ale to by se dalo zanedbat s tím, že je to "chyba každého soudruha".

Jenže ono je riziko selhání značné i při správném nastavení - například co jsem v reálu viděl, tak je restart fakticky nepoužitelný s rádiem na 35MHz, protože se prostě při každém letu objeví nějaké "mikrozarušení", které pomalu ani nerozloží sklopnou vrtuli, ale na vynulování výšky stačí. U 2,4GHz sice odpadá rušení, ale případu, kdy nějaký puls hodí rádio třeba při přepnutí letového režimu už tu bylo více, najde se to tu i v diskusi.

Já sám létám převážně F5J a občas by se mi restart velmi hodil, nicméně postupem času se stále více utvrzuji v tom, že "exaktnost" F5J firmwaru je natolik velkou výhodou, že argumenty pro restart přebije. V podstatě jsem za sezónu o problému s výškoměrem neslyšel, jsem si na 100% jistý, že při povolení restartů by to tak idylické nebylo.

Co se týče RCEV, tak si myslím, že současné pojetí pravidel "restart ano, ale je to konečná" moc šťastné není - přináší zbytečně prostor pro možné spory atd. Doporučoval bych buď záchranný restart zakázat a přejít na F5J firmware anebo naopak pravidla uvolnit, aby bylo možné opakování i po návratu na motor - ono to reálně výsledky neovlivní prakticky vůbec, zato beze zbytku odpadne možný zdroj sporů. Současný stav pravidel mi přijde jako ne zcela optimální "mezistav". Ale je to na Radkovi jako trenérovi po diskusi s aktivními účastníky, já ohledně RCEV klidně napíšu názor, ale prosazovat to nebudu nijak aktivně, létám to příliš okrajově, než abych se k tomu cítil oprávněný.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.206 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám