file RCEV ETALON XL

Více
29. lis 2015 13:03 #15833 od Roman
Odpověděl Roman pro téma RCEV ETALON XL
Dobrý den,

také uvažuji o koupení Etalona XL - včetně klapek a uvažuji o vybavení. Máte nějaké doporučení (serva? Podařilo se Vám nastavit model i pro pomalejší termické kroužení?

Díky za každou zkoušenost.

R.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2015 15:26 #15835 od Petr Šulc
Odpověděl Petr Šulc pro téma RCEV ETALON XL
Dobrý den,na stránkách www.mkchlumec.cz jsem uveřejnil příspěvek k modelu Etalon XL od Leoše Svobody.Tam je uvedeno osazení včetně fotek.S modelem jsem spokojen a zpomalení provádím klapkami a křidélky cca o 2 mm dolů.(chce to poctivě vyladit).Model se viditelně zpomalí.S motorem,který je uveden na webu,model vystoupá za 15 vteřin do cca 150 metrů.

S pozdravem Petr ze Suché.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2015 17:21 #15839 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma RCEV ETALON XL
Ahoj Romane,
také mám Etalona XL ale takovou domácí úpravu (viz. foto, jinak obsáhlejší článek o mých úpravách vyjde v některém z příštích čísel RC Revue)



Serva: Dymond D45 křidélka, Turnigy TSS10MG klapky, Savox SH-0350 výškovka, HK S0361 směrovka.
Pohon: motor RAY 2830 - 1300 kv, regl Castle TALON 25, aku 3S 1300 mAh.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2015 17:52 #15840 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma RCEV ETALON XL
...ty éra v tomhle pohledu vypadají tak hezky...
BTW, jsou ta serva na křidýlkách opravdu Dymond D-45? Ne D-47?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. lis 2015 18:07 #15841 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma RCEV ETALON XL
si mě dostal no :whistle:
serva na křidélkách jsou samozřejmě D-47.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. lis 2015 13:38 #15845 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma RCEV ETALON XL
Zdravím.

Jak XL létá? Můžu odpovědět takto: před asi třemi roky jsem koupil od Leoše Etalon XXL. Používal jsem jej hlavně na horách, kam chodíme s bráchou létat. Jednou vítr, podruhé rozvířené stoupáky, někdy i klid. Létal jsem ve všem, bez problémů. Pak se objevila kat. RCEV. Etalon XXL byl moc velký - 2740mm. Vzal jsem tedy pilu a je na světě RCEV, ale s tím rozdílem, že mám profil S 4083, proti současnému XL, s osvědčeným profilem MH 1033. Samozřejmě, oba jsou modifikované. Kvalitu provedení modelu nemusím zdůrazňovat, ale chci upozornit na zavěšení křidélek a klapek - doživotně bez starosti.

Jak létá: chtěl bych to dokumentovat pomocí soutěže z Roudnice nad L. Byly tam Talie , Daidalos, uhlíkový Element, Etalon XL a mimo ostatních já.

Když se podíváte na výsledkovou listinu zjistíte, že za přistání mám 4x0, jednou 20 a jednou špičkových 10 bodů. Pokud, ale taková přistání eliminujete a použijete přistání Radka Novotného, což je dohromady 295 bodů jste na bedně, pokud se nemýlím. Z toho se dá usuzovat, jak asi XL létá. Každopádně je použitelný ve větru i silném a kdo umí přistávat, může počítat i s lepším výsledkem, než dokumentuji. Soutěž v Chomutově se nepovedla. Byla mlha a neodvážil jsem se létat do výšky, jako Novotní, viz. jiný článek o znovuzrození Elementu. Létal jsem ještě Lány, Suché RCEV a F5J. Pokud vám podobné výsledky stačí a chcete mít model pevný na všechno, neváhejte. Co se týče přistání, mám stále problémy z dlouhotrvajícím přistáváním na čáru u RCEN, kde bylo k disposici 30 metrů a u bodu jen asi 0,5m. To je 60x méně - ale to už sem nepatří. J. Veselý.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2015 10:38 #15857 od Roman
Odpověděl Roman pro téma RCEV ETALON XL
Díky Vám všem.

Takže začínám vybavovat - koupil jsem Dymondy D60 na křidélka a výškovku, D47 na klapky a směrovku. Motor bude AXI 2808/16, regulátor s BEC RAY 40A JETI, vrtule Camcarbon 10x6. Baterku uvidím podle váhy, mám doma 3s 2200mAh, ale ta bude velká a těžká, takže tam přijde asi menší 3S 1300-1800 mAh.
Nestavím to primárně na soutěže, ale spíš na takové to pohodové polítání ať už na svahu nebo na rovině (typicky s větrem).

Rudolfe, pěkná domácí úprava, těším se na článek.

Jiří, přesně v to doufám, že bude použitelný ve větru na svahu i na rozvířené stoupáky.

R.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2015 13:42 #15858 od Bedřich Koros
Odpověděl Bedřich Koros pro téma RCEV ETALON XL
Nehci být chytrý, ale když už to Romane čtu dal bych na křidélka a směrovku určitě D47 a ta silnější , těžší a větší D60 na brzdící klapky a výškovku. Mám to tak také na RCEV.
Upozorňuji však v případě klapek, je dobré snad lze říci i nutno nepřistávat s vysunutými, neboť převody na D60 se poměrně snadno strhnou.Takovou mám osobní zkušenost.

Zdravím
BK-HK

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. pro 2015 16:51 - 10. pro 2015 16:52 #15859 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma RCEV ETALON XL
Roman píše:

Motor bude AXI 2808/16, regulátor s BEC RAY 40A JETI, vrtule Camcarbon 10x6. Baterku uvidím podle váhy, mám doma 3s 2200mAh, ale ta bude velká a těžká, takže tam přijde asi menší 3S 1300-1800 mAh.

Tady vidím asi moc vysoké KV motoru při použití tříčlánku, a motor o průměru 35mm je také asi zbytečně moc. Viděl bych to na průměr 28mm a KV kolem 1200-1400, nebo by se musela zmenšit vrtule.
Poslední změna: 10. pro 2015 16:52 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. pro 2015 07:18 #15860 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma RCEV ETALON XL
U motoru taky záleží jakou má Roman gondolu. Pokud má velkou "rekreační", původem z typu Vektor, tak tam se AXI 28xx (čili vnější pr. 35mm) vejde. Ale jestli má soutěžní "standard", tak tam ho nedostane ani náhodou.
Serva D60 na klapky budou silou asi dostačovat ale jak píše BK pozor na převody při přistání, na to nejsou stavěné.
Já su čuně a proto na klapky vždy jen a pouze serva s kov. převody (MG).

Jinak já se chystám na leošově Etalonu spáchat svatokrádež :ohmy: , tak se nechte překvapit :pinch:

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.349 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám