× Soutěže v roce 2013

file Dinosoutěž #1 RCEK

Více
26. kvě 2013 20:04 - 26. kvě 2013 20:13 #9727 od Aleš Krátký
Vítej Marku :-D

no jak jsem napsal, bude to ponaučení do příště.

jinak kdyby si nekdo nevsiml, tady je clanek stoupak.cz/910-soute/vysledky-a-reportae...cek-dino-1-25-5-2013

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 26. kvě 2013 20:13 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. kvě 2013 06:06 #9730 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Dinosoutěž #1 RCEK
Nechci hodnotit situaci z Dino, nebyl jsem tam, nevím.
Ale neodpustím si jednu obecnou poznámku - já bych doporučoval trochu zamyšlení nad tím, proč asi v F5J a do poslední změny i v RCEK se v pravidlech pracuje s tím startovacím koridorem... Je to totiž přesně o tomto - časoměřiči se dají na stanovené místo, nad kterým se vyhlásí safetyzone a je klid a podobný spor prostě nemůže nastat. Ironicky bych podotkl, že zrovna někteří moravští účastníci, kteří tu teď diskutují, se loni na MČR v Chomutově pohoršovali nad stritkním uplatněním tohoto pravidla - tak tu teď je ukázka ze života, že opravdu není až tak samoúčelné :(
Nic proti zjednodušení na menších letištích, klady v podobě většího počtu soutěží asi převažují, ale myslím si, že pokud už se pořadatel rozhodne pro zjednodušené startoviště, tak prostě musí časoměřiče poučit a v případě, že se přesto stane chyba by to mělo být bráno jako důvod pro opakování. Prostě zjednodušení proč ne, ale musí to mít jistou mez, pod kterou už to hodnotu soutěže začne srážet :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. kvě 2013 06:40 #9733 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Re: Dinosoutěž #1 RCEK
Mno, startovací koridor by v těchto případech byl stejně nahouby, protože díky nedostatku lidí je časoměřič zároveň většinou i pomocník... Takže se stejně pohybuje u pilota. Což je ten zásadní problém - pokud jsou totiž na soutěži přítomni "externí" časoměřici, obvykle stejně postávají opodál...

I když jsem na Dinu byl, zmíněnou situaci jsem osobně neviděl a proto se k ní nemohu vyjadřovat. Nicméně vím a věřím, že k ní došlo dle popisu, člověk se může zapomenout, i já si občas v zápalu boje neuvědomím, kde (blbě) stojím. (nicméně první co udělám při zaslechnutí Pozor letadlo! je bleskurychlý dřep - nikdy nevíte, jestli úkrokem do strany situaci ještě nezhoršíte)

Elementární slušnost ovšem je, pokud už k nečemu takovému dojde, omluvit se! (mmch - i já jsem tam nespravedlivě nařknul Petra Grümanna z přeletu, nicméně po zjištění, že to nebyl on, ale cizí letadlo přistávající do jeho kruhu (byl to druhý konec letiště), jsem se jako první ze všeho před přítomnými omluvil - a činím tak podruhé ještě teď).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. kvě 2013 07:31 #9735 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Re: Dinosoutěž #1 RCEK

Petr Koláska napsal: Mno, startovací koridor by v těchto případech byl stejně nahouby, protože díky nedostatku lidí je časoměřič zároveň většinou i pomocník... Takže se stejně pohybuje u pilota. Což je ten zásadní problém - pokud jsou totiž na soutěži přítomni "externí" časoměřici, obvykle stejně postávají opodál...


Pomocník obvykle stojí těsně u pilota, takže s ním problém (většinou) není. Koneckonců jeho funkce je právě i v tom, aby sledoval ostatní modely a pilotovi radil, zda ho nějaký neohrožuje. Problém nastane když jsou "oficiální" časoměřiči, ale není koridor. Pak se okamžitě počet lidí na ploše znásobí a časoměřiči často stojí někde dále a tím vznikají zmatky.

Se zbytkem tvého příspěvku plně souhlasím. Jinak opakuji, že mé komentáře jsou obecné k této situaci, konkrétní situace na Dino je na vyříkání mezi přímými účastníky, do toho lidem, kteří tam nebyli, nic není ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.268 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám