× Soutěže v roce 2013

file 100'' LMK Dino a LMK Polanka

Více
19. kvě 2013 12:05 #9632 od Radim Barč
"S" by bylo fajn. Spínač, stopalcovka...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 14:31 #9633 od Petr Dušek

Aleš Krátký napsal: ...na RCmanii jsem to musel přejmenovat ze "stopalcovek" na F5J100, tak teď nevím :-D

Aleši, ty ale pěkně kecáš!!! Stopalcovky nikomu nevadily, vadilo mi "F5J-alti", to byla blbost.

Jinak samozřejmě český název by byl fajn, nejlépe RCEJ :lol: :lol: :lol: . No když nám to plechovkáři nenechají, tak tedy RCEV, protože je to víc o výškoměru, než o spínači.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 14:37 #9634 od Aleš Krátký
nerekl jsem ze vadily :) zkratka tam jsem zmenil nazev na F5J100, a tady zase na RCE? / Stopalce.
je jedno jak se to menuje.
dulezite je,zda to usporadaji i jini.bez soutezi neni soutezicich.

ostatni se typicky nevyjadri predpokladam,tak to bude zase jen na nas :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 16:59 #9635 od Petr Koláska
Kucííí, já teda nevím, ale komplet všichni tomu už teď říkají "Stopalcovky".... vím, nezní to zrovna vznosně a oficiálně, ale proč vymýšlet nové jméno... a zkrácené označení 100" je myslím taky všem jasné....

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 17:11 #9636 od Radim Barč
Protože pokud mají být ofiko pravidla, musí se to jmenovat RCE?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 19:14 #9637 od Petr Kurjan
To je otázka. F5J-xxx budí dojem mezinárodní kategorie. V národních pravidlech máme všechny tyto kategorie úmyslně označeny, jako RCE-něco. V tom případě chápu snahu o sjednocení názvu. Na Slovensku si s tím hlavu nelámou a pro změnu sjednotili kategorie podle zaměření, nikoli podle druhu pravidel. To mi připadá logické, ale pokud nemá nastat zmatek, musíme respektovat již zavedené zvyky.

K soutěži samotné mám jen jedinou poznámku a to je způsob kalibrace výškoměrů právě v souvislosti s místními poměry v Polance. Při procházení záznamů z výškoměru jsem si uvědomil, že pokud soutěžící zapíná model u svého vozidla, které je zaparkováno asi o 15m níže pod kopcem, tak se výškoměr zkalibruje na tuto výšku a tím se závodník v podstatě dobrovolně připravuje o body za výšku. Tohle je nutné si uvědomit a zapínat model až na startovišti a to vždy na zemi, nikoli v ruce - to je asi 1m výšky navíc a znamená naopak zvýhodnění!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 19:31 - 19. kvě 2013 19:39 #9638 od Radim Barč
V pravidlech je zapínání výškoměru ošetřeno, pokud si tedy dobře vzpomínám.

d) Před vzletem musí být všechny výškoměry/časovače motoru seřízeny podle určeného
přistávacího místa na zemi.
Poslední změna: 19. kvě 2013 19:39 uživatelem Radim Barč.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 19:37 - 19. kvě 2013 20:14 #9639 od Petr Dušek
V současných pravidlech to není moc jasné, ale v návrhu změn pravidel F5J pro rok 2014 je to již ošetřeno přesně, odst. 5.5.11.10.a) před startem musí být všechny výškoměry zapnuty na místě startu pod dohledem časoměřiče.

Edit: ...no mě právě zmátlo v českém překladu to slovo "seřízeny" což myslím není úplně ideální výraz, ale v originále je v současných i upravených pravidlech "initialised", takže vlastně stejné znění, pouze po úpravě je tam doplněn ten dohled časoměřiče...
Poslední změna: 19. kvě 2013 20:14 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 19:37 - 19. kvě 2013 19:43 #9640 od Petr Koláska
No, fakt je, že v tomhle ohledu jsem poměrně neinformován, že RCE? je oficiální název zavedený v pravidlech a veškeré nově vznikající oficiální soutěže větroňů s elektromotorem se musí dle národních regulí jmenovat právě takto a nejede přes to vlak... (BTW - jestli se tu najde někdo, kdo mi tenhle systém kódování vysvětlí, budu vděčný za rozšíření obzorů ) Potom jsem tedy pro RCEV. Je to sice ještě hůře vyslovitelný paskvil než RCEK (co tam sakra znamená to K, ví to někdo? :cheer: :woohoo: ), a každý tomu bude stejně i nadále říkat stopalcovky, ale budiž... katalogizaci bude učiněno zadost. Jen se každý bude ptát, co to je to RCEV.... :whistle: (no přece stopalcovky - jo ahááááá)

EDIT - ještě mě napadlo - co takhle RCEC... z římského označení pro stovku ;)
Poslední změna: 19. kvě 2013 19:43 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2013 19:49 #9641 od Aleš Krátký
RC = RC
E = elektro ?
a pak to asi vali podle toho,co se komu libi.

ja bych hlasoval pro "S" jako stopalce :-D ale jak rikam,toto nehraje roli. zvlast,kdyz nebude zadna dalsi soutez.
zatim se tu ozvala pouze stara dobra parta

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.381 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám