file RCEV Horní Branná 5.7.2014

Více
05. čec 2014 17:35 - 05. čec 2014 17:37 #12798 od Aleš Krátký
Gratulace ! Výsledky zde

Kluci, jste se pěkně rozjeli. Co takhle poměřit síly i na přeboru ? hm hm ? :-D

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Poslední změna: 05. čec 2014 17:37 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čec 2014 05:28 #12805 od Jiří Veselý
Zdravím.

Bývalo zvykem, alespoň za d.t. Mirka Musila, zveřejnit u prvých deseti (šesti), s jakým modelem soutěžili, případně profiláž. V našem případě motor, baterie, váha, rozpětí, plošné zatížení. Pamatuji, že během 1-2 roku skoro všichni přešli na E 374, protože byl nejrychlejší.
Musím poznamenat, že šlo o svah. Tímto způsobem, šel vývoj rychle dopředu a nemarnilo se pokusy, případně koupí nevhodného modelu. Toto je jen poznatek - ne výzva. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čec 2014 06:39 #12806 od Vladislav Plichta
Zdravím všechny RCEV soupeře z Horní Branné. Byla to moje první soutěž RCEV a asi po 24 letech první termická soutěž. Naposledy jsem letěl RCV2 v Mladé Boleslavi... Chtěl bych poděkovat všem soupeřům a hlavně těm kdo mi pomohli zvládnout všechny lety. A to Jiřímu Veselovskému za naprosto skvělou nápovědu, dík\y Jirko, a za totéž Tomášovi Hrubému. Samozřejmě děkuji i pořadatelům. A jedno "generální" děkuji panu Krátkému za skvělý článek v RCrevue. Ten mě přivedl na myšlenku se do toho pustit a měl pravdu je to skvělé báječně jsem si zalítal, zasoutěžil a pokecal s fajn lidmi. Dííííííííííííky. Už se těším až budu mít volno od F3M ( tam působím jako otec trenér...) a bude zrovna soutěž RCEV :).

Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čec 2014 14:12 #12810 od Aleš Krátký

Vladislav Plichta napsal: Zdravím všechny RCEV soupeře z Horní Branné. Byla to moje první soutěž RCEV a asi po 24 letech první termická soutěž. Naposledy jsem letěl RCV2 v Mladé Boleslavi... Chtěl bych poděkovat všem soupeřům a hlavně těm kdo mi pomohli zvládnout všechny lety. A to Jiřímu Veselovskému za naprosto skvělou nápovědu, dík\y Jirko, a za totéž Tomášovi Hrubému. Samozřejmě děkuji i pořadatelům. A jedno "generální" děkuji panu Krátkému za skvělý článek v RCrevue. Ten mě přivedl na myšlenku se do toho pustit a měl pravdu je to skvělé báječně jsem si zalítal, zasoutěžil a pokecal s fajn lidmi. Dííííííííííííky. Už se těším až budu mít volno od F3M ( tam působím jako otec trenér...) a bude zrovna soutěž RCEV :).


Tak to těší nejen mne :) Díky

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čec 2014 16:27 #12811 od Milan Chalupník
Nově příchozí soutěžící jsou velký plus pro kategorii. Je vidět, že Alešův článek má první plody. Věřme, že další piloti se brzy objeví. Když jsem se díval po soutěži na výsledky, lze se z nich hodně ponaučit do dalších soutěží, bylo tam hodně nízkých vypnutí v řadě a následným krátkým časem. V Horní Branné nebyl až tak velký strašák vypínací výška, ale hlavně nalétat plný čas. A mé záznamy z výškoměru vypadají jako ty kopce kolem letiště, samé hory-doly. Zbytečně vysoko jsem vypínal jen ve 4. a 5. letu hlavně z důvodu bubáka z 2. letu škrtacího , ostatní se už moc snížit v daných podmínkách nedaly.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čec 2014 18:42 #12813 od Karel Mrázek

Vladislav Plichta napsal: Zdravím všechny RCEV soupeře z Horní Branné. Byla to moje první soutěž RCEV a asi po 24 letech první termická soutěž. Naposledy jsem letěl RCV2 v Mladé Boleslavi... Chtěl bych poděkovat všem soupeřům a hlavně těm kdo mi pomohli zvládnout všechny lety. A to Jiřímu Veselovskému za naprosto skvělou nápovědu, dík\y Jirko, a za totéž Tomášovi Hrubému. Samozřejmě děkuji i pořadatelům. A jedno "generální" děkuji panu Krátkému za skvělý článek v RCrevue. Ten mě přivedl na myšlenku se do toho pustit a měl pravdu je to skvělé báječně jsem si zalítal, zasoutěžil a pokecal s fajn lidmi. Dííííííííííííky. Už se těším až budu mít volno od F3M ( tam působím jako otec trenér...) a bude zrovna soutěž RCEV :).


Pěkně napsané, i u mne se jednalo o první soutěž a také mne inspiroval článek v RCrevue. Připojuji se k poděkování jak organizátorům soutěže tak i panu Krátkému a už se těším do Ostravy. Jen doufám, že dopadnu trochu lépe (alespoň předposlední). Ze statistik jsem si odvodil, že být příliš odvážný, co se startovací výšky týká, se nevyplácí a že musím zapracovat na přesnosti přistání. Mám na to tři týdny tak uvidíme.
Poděkovali: Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čec 2014 20:00 #12814 od Petr Dušek
Jarda mívá většinou "štěstí" na počasí, když neprší tak aspoň fučí vítr, ale tentokrát to bylo výjimečně nádherně termické a téměř ideální, jen ten první finálový let trochu pokazil dojem, tam to bylo pod zataženou oblohou chvíli takové jalové...
Do Branné jsem v poslední době moc nejezdil, ale jestli místo plechovek začnou raději pořádat výškoměry, rád přijedu zase :) .

Že ta termika byla taky pěkně zrádná ukazuje můj čtvrtý start. Nejprve za tři minuty pád do 25 metrů a potom úspěšný přízemní boj... ale byly to nervy :woohoo: .

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čec 2014 06:04 - 07. čec 2014 06:05 #12817 od Vladislav Plichta
.. a pár obrázků ze závodu, start do finálového kola, finálová přistání a vítězové :)









Clouseau
aktuálně RES / ERES
bývalý pilot RCV2,RCEA, RCAS a RCEV
Poslední změna: 07. čec 2014 06:05 uživatelem Vladislav Plichta.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čec 2014 06:55 #12818 od Tomas Hruby
Nutno dodat, že to první závod RCEV v životě byl pro více lidí než jen pro vyložené nováčky. Premiéra to byla i u mne, sice jsem již v minulosti "stopalcovky" letěl, ale ne v ČR podle RCEV, šlo o akce jako Holíč atd.

Mé dojmy jsou vcelku pozitivní - kategorie by mohla být životaschopná a náklady jsou proti F5J opravdu výrazně menší. Na druhé straně je ale přeci jen patrné, že výkony modelů jsou hodně jinde než u velkých, dovolím si tvrdit, že v daném počasí bych se Storkem spolehlivě nalétal všechna maxima z výšky okolo 100m, s malým modelem se mi podařilo víckrát spadnout i z výšky přes 150m. Nezvyk na toto se u mně hodně projevil, ve dvou ze třech "škrtacích letů" jsem letěl výrazně níže než ti, kteří to posléze uletěli a brali 1000b za výšky něco přes 200m - odhad na toto a na chování menšího modelu vůbec chce nacvičit. Třetí jsem prostě zkazil, stane se :-(

Celkově vzato mi připadá, že RCEV lze popsat ve stylu "RCEK jak by to mělo vypadat", tedy styl letu přeci jen více "káčkový", vysoká penalizace přes 200m ale přitom účinně potlačí excesy v podobě vyloženě "stratosférických" startů. V ideálním počasí se samozřejmě asi výšky stlačí níže i tady, bodování navíc zvyšuje motivaci k tomu se snažit létat níže. I přes to si si ale myslím, že při průměrných podmínkách zůstane značný rozdíl proti F5J zachován, což ale může být spíš dobře - měla by to přece být kategorie pro co nejširší okruh lidí.
Takže za mne hodnotím kladně :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. čec 2014 12:57 #12820 od Mirek Kotula
Já jsem měl taky premiéru této kategorie a bylo to vidět, zalétal jsem to příšerně, i když jsem se k mému překvapení ocitl nakonec na čtvrtém místě. Rozdíl, mezi F5j a RCEV je zásadní v tom, že u prvního ze 100m máte daleko více času na vyhledání stoupáku, u RCEV je tomu naopak. Proto se asi bude vypínat ve větších výšinách. Koukal jsem se, že tomu je podobně i na Moravě a i severní.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.597 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám