file F5J Týnec n S, Poříčí n Sázavou

Více
11. zář 2014 20:09 - 11. zář 2014 20:14 #13370 od Radek Novotny
Tomáši, Já si nemůžu pomoct, ale já pořád v pravidlech vidím na finále číslo 30procent a zároveň pevně daný interval počtu finalistů 6-14,,, V případných dvou extrémních příkladech, kdy se sejde na MČR 90 lidí, tak určitě nebude ve finále 30 procent pilotů, což by dělalo 27 lidí, ale musí se to vejít do daného počtu max. 14 pilotů. Takže 30 procent se nepoužije.
Další extrém je 10 pilotů, kdy by při 30procentech museli letět jen 3, a ten jasně daný interval určuje, že jich tam opět musí být ta spodní hranice 6 pilotů, a 30 procent se opět neaplikuje.

Ostatní případy, kde se dá použít těch 30 procent, tak se použije těch 30 procent v rámci pravidel se zaokrouhlením směrem dolů, pokud samozřejmě ředitel soutěže nerozhodne jinak - počet může snížit.
Pravidla FAI hovoří jasně - finále se letí vždy, ale navíc je možné v případech, kdy je méně než 20 pilotů, z rozhodnutí ředitele soutěže ta finále zrušit a neletět.

V jakémkoliv případě ale musí být ve finále 6-14 pilotů, jinak je to protipravidelné :)

Je to marný, je to marný... :lol: Kdybychom se totiž primárně a striktně drželi těch 30 procent, tak by vlastně nesmělo být na velkých akcích ve startovním poli více než 47 pilotů, a to je přece blbost...
Poslední změna: 11. zář 2014 20:14 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
11. zář 2014 20:30 #13371 od Petr Dušek

Radek Novotny napsal: ...Kdybychom se totiž primárně a striktně drželi těch 30 procent, tak by vlastně nesmělo být na velkých akcích ve startovním poli více než 47 pilotů, a to je přece blbost...

S tím rozdílem, že možnost snížit maximální počet účastníků finále je v pravidlech uvedena, zvýšit nikoliv.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 04:31 #13372 od Jan Kubica
Podle Radkovy interpretace: když přijede na soutěž 6 lidí (ne že bych to pořadatelům přál), poletí v jedné skupině (tj. ve stejném složení) nejprve základní kola, po nichž všichni postoupí do finále, kde se poletí 3-4 kola nanovo.

Trochu (dost) blbost, ne?

Já v pravidlech pořád vidím, že pod 20 pilotů finále není. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 05:33 #13374 od Tomas Hruby
Petře k ohýbání pravidel - ono je v pravidlech F5J na více místech jasně patrné, že se tak moc nepočítá s menší národní soutěží. Tobě to v Hořicích asi tolik nepřijde, pořádáš na možná nejlepším letišti v ČR, vzhledem k poloze se ti prakticky vždy sejde dostatek lidí atd. Ale na jiných místech, třeba Plzeň, prostě buď musíš tu a tam přimhouřit oči anebo by se létat nedalo vůbec - menší startoviště, ani náhodou se nedodržuje do detailu následnost startovacích časů, defakto není regulérní ani samoměření (v pravidlech FAI se výslovně zmiňuje jen pro volné a pro rakety) atd.
Pro mě je podstatné, aby "úpravy" nešly do vyložených extrémů a jak jsem už uvedl, s odstupem si myslím, že třeba finále v Poříčí už bylo trochu za hranou, zrovna tak si třeba umím představit úpravu startoviště, která by už začínala být nebezpečná atd. Naproti tomu ale drobnější odchylky budou vždy a budu radši akceptovat je, než aby ubylo soutěží...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 06:03 #13375 od Radek Novotny

Jan Kubica napsal: Podle Radkovy interpretace: když přijede na soutěž 6 lidí (ne že bych to pořadatelům přál), poletí v jedné skupině (tj. ve stejném složení) nejprve základní kola, po nichž všichni postoupí do finále, kde se poletí 3-4 kola nanovo.

Trochu (dost) blbost, ne?

Já v pravidlech pořád vidím, že pod 20 pilotů finále není. H.


Honzo, v pravidlech je napsáno, že pod 20 účastníků MŮŽE ředitel finále zrušit.
Může ALE nemusí. Takže jak říkáš, ředitel extremista by při 6 soutěžících na konci letěl ještě finále s předepsaným minimem 6-ti finalistů ;) Ale toho není potřeba, protože pravidla umožňují finále zrušit.

Tomáši, já myslím, že finále v Poříčí bylo naprosto v pořádku, jen ho tedy dle pravidel mělo letět 6 a ne 5 pilotů. To jsou pravidla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 10:24 #13376 od Petr Dušek

Radek Novotny napsal: ...Může ALE nemusí. Takže jak říkáš, ředitel extremista by při 6 soutěžících na konci letěl ještě finále s předepsaným minimem 6-ti finalistů...

Nemusí, pokud by tím neporušil jiný odstavec pravidel. Ředitel extremista by tím porušil předepsanou max. 30% účast ve finále, jsi schopen to pochopit??
Asi ne, proto na každé soutěži v Chomutově vyhlásíš zakázanou oblast nad dlouhou dráhou a pak tam sám s oblibou lítáš... proč taky ne, vždyť je tam termika a ostatním to za to nestojí, kazit si pěknou soutěž nějakými protesty.
Poděkovali: Robert Šťastný

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 11:43 #13377 od Radek Novotny
:) ale možná se to dá i léčit... ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 15:12 #13378 od Jan Kubica

Radek Novotny napsal: :) ale možná se to dá i léčit... ;)


Tohle už je hodně drsný, ale když myslíš... volej +420 474 447 406. H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 15:37 - 12. zář 2014 16:33 #13379 od Radek Novotny
Standu znám ;) snad mi bude pomoci...
Poslední změna: 12. zář 2014 16:33 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. zář 2014 17:02 #13381 od Jan Kubica

Radek Novotny napsal: Standu znám ;) snad mi bude pomoci...


Doufejme, doufejme :P

Já právě strávil dva dny s jedním takovým a asi je to málo :-) H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.339 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám