× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

file F5J Nová Paka 30.4.2016 Propozice

Více
27. dub 2016 14:54 #16678 od Tomas Hruby
Radku obecně máš jistě pravdu, ale realisticky - pokud si představíš Paku, kde máš letiště celé trochu z kopce a na něm ještě dáš uhlopříčku, tak pro dost lidí nebude triviální odhadnout jednotný směr, zatímco jasná kolmice na hranu pole či od lesa bude navádět zcela přirozeně. Samozřejmě pokud bude hrozit silnější vítr, tak se nedá nic dělat, nicméně aktuální předpověď na www.windguru.cz/int/index.php?sc=367973 směřuje k tak minimálnímu větru a ještě "variable", že bych preferoval tu rovnou linii po délce runway... Prostě přizpůsobení aktuálním podmínkám :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. dub 2016 07:00 #16682 od Petr Semerák
Tak tak, uvidíme podle situace, bodů bude dost, předpokládáme 10 - 12 podle počtu lidí. Občerstvení bude - rum, pivo, kafe, čaj, klobásy, pišingr apod.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 09:16 #16697 od Tomas Hruby
Musím říci, že avizovaná účast je docela bomba - 33 lidí na "běžné národní soutěži" se moc nevidí. I kdyby jich třeba nakonec bylo jen 30, tak to vůbec není málo.
Jsem zvědavý, jak se bude sezóna vyvíjet dále, ale první dojem zajímavý.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 09:48 #16700 od Petr Dušek

Tomas Hruby napsal: Musím říci, že avizovaná účast je docela bomba - 33 lidí na "běžné národní soutěži" se moc nevidí...

...tak to před týdnem u nás byla asi "neběžná národní soutěž" ... :lol: :lol: :lol:

Jen tak na okraj, na stránkách www.lmkct.cz se opět trochu debatuje o potřebnosti časoměřičů. Je známo, že ještě nedávno jsem taky soutěže bez časoměřičů pokládal za druhořadé, ale dnes vidím, že na "běžné národní soutěži" to bez nich jde docela dobře a pořadatel má o starost méně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 10:25 #16701 od Martin Beseda

Petr Dušek napsal: pořadatel má o starost méně.

Pořadatel jo, ale já se s tím musím poprat. Nikdo v mém okolí tohle nelítá...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 10:41 #16702 od Petr Dušek
No ale na soutěži je dalších X soutěžáků a většina z nich ochotně pomůže a když si člověk dobře vybere pomocníka, ještě se něco nového naučí nebo dozví o taktice létání...

Tu větu že "pořadatel má o starost méně" jsem napsal schválně, neboť řada lidí se domnívá, že soutěž se tak nějak uspořádá sama, stačí jenom ráno přijít na plochu a vybrat peníze :) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 11:55 - 29. dub 2016 11:58 #16703 od Petr Koláska
Nevím, jak v jiných krajích, ale u nás je zvykem, časoměřiči nečasoměřiči, brát si s sebou na plochu pomocníka, který hlídá soupeře a hlásí situaci na obloze, protože na rozdíl od pilota může neomezeně koukat i jinam než na letadlo - celkem dost to pomáhá. A jestli už v ruce drží navíc i stopky... A světe div se, ono to funguje i když je pomocník vlastně konkurence (třeba z jiného klubu). A přesně jak řekl Petr Dušek - mnohdy je to ta nejlepší cesta, jak se něco naučit, když si za záda postavíte někoho zkušeného...

Ne všude jsou kluby s členskou základnou 30 a více lidí, a platit časoměřiče "zvenčí, jako brigádníky? Kolik že to jste ochotni platit startovné? :whistle: :lol: Sponzoři se taky moc s finančními dary nepřetrhnou, spíš slyší na něco do "banku" jako ceny vítězům...

Takže mám jako pořadatel bez sponzorů a bohaté členské základny 3 varianty:

1. Vyseru se na to, protože nemám prachy a lidi. To si ale moc nezasoutěžíme, že.....
2. Udělám soutěž se startovným 1000,- a budu doufat, že přijede aspoň 10 pilotů, abych zaplatil obsluhu PC, zvukovou techniku, časoměřiče, poháry, občerstvení.... Jo, bude to se vším luxusem, ale ten stojí prachy, které mi za malou národní (spíš regionální) soutěž nikdo nedá :unsure:
3. Poberu soukromou vlastní techniku (v ceně několika desítek tisíc, ale to je jen má soukromá iniciativa a výhoda, že ji mám k dispozici), odtahám ji na plochu, obsloužím si ji sám a udělám soutěž za 100,- se samoměřením. (jen poháry vyjdou na 800,- minimálně, dle provedení, aby tomu soutěžícímu zůstala aspoň nějaká památka, když už vyhraje, časoměřiče nebo buřta si na poličku nedá).
Poslední změna: 29. dub 2016 11:58 uživatelem Petr Koláska.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 11:57 #16704 od Tomas Hruby

Petr Dušek napsal: ...tak to před týdnem u nás byla asi "neběžná národní soutěž" ... :lol: :lol: :lol:


No popravdě jsem to tak trochu jako "neběžná" myslel - vy jste akce s tradicí, jako pořadatelé známí dokonale i ve skupině větroňářů, nejen elekter atd - prostě pokud by někde člověk výbornou účast, tak právě u vás v Hořicích. Takže počet lidí potěšil, ale nedá se říct, že by překvapil.

Naproti tomu zachování velmi slušného trendu i v Nové Pace, kde se letí F5J poprvé, jsem čekal o dost méně a mám z toho docela radost jak z pozice trenéra, tak i zcela osobně jako člověk, který tuto kategorii má rád :)


Ad časoměřiči - občas se to moc hrotí a akce bez nich jsou vesměs v pohodě. Přijde mi nicméně, že v té debatě na LMKCT (ale i jinde) do jisté míry jde spíš o kritiku trendu, kdy se z myšlenky ulehčení pořadatelům z menších klubů začala stávat faktická samozřejmost. A na tom popravdě něco je...

Pro Martina Besedu - není se čeho bát, pomůže ti kdokoli. Asi největší riziko je, že narazíš na někoho, kdo tě požene do letu na místo a stylem, ke kterému by ses sám neodhodlal :dry: :lol: :silly: Ale o to, že by ti nikdo nebyl ochoten měřit, se bát nemusíš, začni třeba ode mne (ale varoval jsem tě, na mne to předchozí sedí :P ).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 12:55 #16705 od Martin Beseda
Díky Tomáši. Budu si to pamatovat. Ale na zítra to snad dopadne a "měřiče" si sebou přivezu. I když můj vlastní, leží s horečkou v posteli...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. dub 2016 21:50 - 29. dub 2016 21:51 #16708 od Vladimír Čermák
Nakonec i přes odhlášeného Standu velmi dobrá účast, počasí by dle předpovědi mělo být De luxe. Poletíme ve 3 rundách po 12 soutěžících, do finále půjde 9 pilotů.
Standovi přeji brzké uzdravení a rychlý návrat do startovních pozic. Tak zítra. ;)
Poslední změna: 29. dub 2016 21:51 uživatelem Vladimír Čermák.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.420 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám