× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/kalendar-akci/prihlasky

file RCEP Litovel 20.5.2017 (V2jky s el. motorem)

Více
09. kvě 2017 13:30 #18760 od Tomáš Hlavinka
To zase byla jiná akce u nás. Tak to snad vyzkoušíme za týden.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 13:33 #18761 od Tomas Hruby
Proč vznikla kategorie F5J se záznamem výšky? Protože koncept výškového spínače prostě nikomu nefungoval - ověřeno xkrát. Širší možnosti taktiky s vypínáním v různých výškách sice dnes právem pokládáme za podstatu kategorie, ale jako klad byly objeveny až následně, docela věřím, že kdyby nebylo problémů s "FXJ konceptem", tak by možná nikdy kategorie F5J v dnešní podobě nevznikla.

Bohužel si to ale pořád na Moravě nechtějí připustit a stále se snaží mrtvého koně osedlat. Pak Pavel v reportu z akce píše o "překvapení", že každý dostal aspoň jednu penalizaci - no možná to pro někoho překvapení bylo, ale pro osobu trochu znalou dění po vypnutí jen těžko, létání zapsaných výšek klidně o 25 metrů i více podle toho, v jakém vzduchu se vypne atd. je holý fakt.


Spínačový koncept je fajn pro "srandaakce" typu létání elekter spolu s větroni na Zimní lize RCVN, možná i pro náborově míněné akce jako je třeba v Německu elektrovarianta jejich RES dvoumetrovek.
Ale dělat tímto způsobem standardní kategorii, navíc pro plnorozměrové modely, se mi jeví jako dost nešťastné. Při slušném termickém počasí je podobná kategorie dost o ničem, je to pak čistě o přistání. Naopak při horších podmínkách začne hrát dosažená výška značnou roli, dát si o poznání menší výšku "na jistotu" bude citelná nevýhoda, naopak při snaze o využití povoleného maxima je z toho loterie o penalizaci. Tohle se nedá srovnat s RCV2 - tam je to naprosto logické a v pořádku, kdo bude lepší na vleku, tak má výhodu zcela zaslouženě, ale tady?
Poděkovali: Jan Kubica, Aleš Krátký

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 15:06 #18762 od Petr Dušek

Pavel Hloušek napsal: Já naopak lákal na naše RCVEM koho jen šlo, třeba i s Cepelínem. Copak si dělal 29. 4. ?

Pokud je to dotaz na mne, tak 29.4. jsem byl samozřejmě na soutěži F5J v Nové Pace ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 15:43 #18763 od Tomáš Hlavinka
Tome máš pravdu, ale to co píšeš byla situace na mezinárodních akcích se špičkovými piloty a špičkovými modely a na vrcholných akcích. Podobné 2-3 soutěže za rok těchto kategorií a na takovéto úrovni, budou vždy spíš náborové až sranda akce. Né nadarmo se na dědině hrají přebory v kopané u toho grilují buřty, popíjí pivo a fandí. Ti kluci by přeci taky mohli hrát za Spartu, né??

Prostě každý nemůže nebo ani nechce obětovat tolik času na tréning a objíždění celé republiky a slovenska po vrcholných akcích. No jiní zase nejsou tak dobří piloti a netroufají si na takové soutěže, nakonec třeba ani nechtějí investovat tolik peněz a koupit si aspoň 2 modely v ceně od 30tis. Někteří berou podobné soutěže jako "společenskou" událost, kde se setkají s kamarády.

Taky jsem se k tomu před rokem stavěl taky skeptický, dnes se na to dívám jinou optikou.
Jestli je to baví ať si lítají třeba dvouplošníkama, hlavně ať lítají! Jak to sklouzne k tomu, že všichni začnou modelařit v diskuzích tak je konec.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 15:53 #18764 od Pavel Hloušek
Tak to jediné tě Petře omlouvá :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 16:12 - 09. kvě 2017 16:14 #18766 od Radek Novotny

Tomáš Hlavinka napsal: Tome máš pravdu, ale...


Tomáši (Hrubý), máš naprostou pravdu, dělat kategorii s těmito principy je slepá ulička, která byla už vyzkoušena, a kapitola uzavřena...

Tomáši (Hlavinko), máš naprostou pravdu, hlavně, ať je sranda, a lidi lítají, a chodí ven, i kdyby se lítalo třeba s vlašťovkama, a je fajn pohoda a buřtíky, tak je to to nejlepší, a vo tom to je...

Že bych na takovou akci jel cíleně, to asi nehrozí, ale kdybych byl v okolí, tak si zalítat/potrénovat klidně přijedu, a buřtíkem taky nepohrdnu :)
Poslední změna: 09. kvě 2017 16:14 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 16:15 #18767 od Jan Kubica

Tomáš Hlavinka napsal: Tome máš pravdu, ale to co píšeš byla situace na mezinárodních akcích se špičkovými piloty a špičkovými modely a na vrcholných akcích. Podobné 2-3 soutěže za rok těchto kategorií a na takovéto úrovni, budou vždy spíš náborové až sranda akce. Né nadarmo se na dědině hrají přebory v kopané u toho grilují buřty, popíjí pivo a fandí. Ti kluci by přeci taky mohli hrát za Spartu, né??


Tome, proč ale potom penalizovat? Když už to má být sranda soutěž, tak proč ne co nejjednodušší? H.

"Stoupáme?"
"Ne! Naopak! Klesáme!"
"Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!"
(Jules Verne, Tajuplný ostrov)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 16:16 #18768 od Tomas Hruby
Tady ale jde o princip - že ti při nastavení vypnutí třeba na 150m létá výsledná výška klidně i nad 175m je holý fakt, který stejně platí pro "supermachra" na velké akci jako pro začátečníka v Horní Dolní. A s tímhle nic nenaděláš - bohužel. Já bych dokonce řekl, že u těch "místních akcí" je potenciál pro spory a rozhádání naopak daleko větší, na akci typu Eurotour je prostor pro větší kontrolu atd., takže by se leccos ohlídalo, zatímco lokálně spíš vesele bují drby "tamten URČITĚ udělal tamto" :-(

Jinak k těm nárokům F5J - já nechci nikomu sahat na svědomí, ale ona je neochota létat F5J či RCEV spíš o tom, že by někteří lidé chtěli kategorii, kde budou na špici s minimem námahy. S náklady F5J to není zas tak dramatické, teď v neděli jsme měli ve finále minimálně dva domorobo modely (z toho jedna stopalcovka a druhý model konstrukční), před týdnem v Pace v klidových kolech si pro změnu dovolím poukázat na to, že asi nejvýkonnější modely v klidu nebyly žádné superdrahé kompozity, nýbrž dvě vakuovky (můj lehký EOS a homemade bastl Radka Malčíka), což zdaleka není tak nedostupné. Stále více se totiž ukazuje, že odpadnutí vleků proti F3J poskytuje možnosti pro levnější alternativy, u těch úplně nejlehčích je to trochu horší kvůli potřebě drahého biaxu, ale už cca 1500g model se dá naprosto reálně udělat jako celkem levná vakuovka ve skleněném provedení (viz třeba zase EOS) a v podstatě to není proti celokompozitu nijak velký handicap. Mimochodem také docela věřím, že nedávno odkazovaný konstrukční německý InsideF5J za doslova pár tisíc by v určitém počasí dokázal speciály i překonávat, zatížení má podobné, ale obratnost je větší (opravdu jsme viděli v reálu), což se někdy velice hodí. A to ani nemluvím o tom, kolik se mezi lidi dostává olétaných modelů z druhé ruky za často velmi zajímavé ceny, přičemž na normálních domácích akcích tady už jde o stroje konkurenceschopné opravdu na 100% s kompromisy fakticky nulovými. Pro rejpaly dodávám, že jsem si letos sám doplnil sestavu modelů o jeden takto získaný secondhand - není to o nemožnosti si dovolit nový, ale prostě tu byla možnost a necítím v tom handicap vůbec žádný...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 17:02 - 09. kvě 2017 17:08 #18769 od Tomáš Hlavinka
J. Kubica: Tome, proč ale potom penalizovat? Když už to má být sranda soutěž, tak proč ne co nejjednodušší?

přesně tak proč penalizovat!! Já jsem taky pro -3b/1m nad 190 a né nula za celý let. -3body za metr navíc se mi zdá spravedlivé nula za celý let bude často hodně bolet, zvlášť když ti budou chybět 2 body do plných a výškoměr naměří 191m
Poslední změna: 09. kvě 2017 17:08 uživatelem Tomáš Hlavinka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. kvě 2017 17:37 #18772 od Aleš Krátký
Tomové, oba máte pravdu. T.Hrubý v tom, že u F5J a RCEV je odrazují právě ti "pošuci" co vypínají nelidsky nízko na rozdíl od ostatních, a tím pádem je jednoduché je eliminovat pravidly.

ad T.Hlavinka , tak tak, penalizace v takto kruté podobě mi nepříjde také vůbec fér ... hold to je ale bohužel už lepení problému, který již byl vyřešen právě v FXJ a to přechodem na výškoměry, resp plovoucí vypínací F5J výšku.

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.499 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám