× Všechny otevřené přihlášky jsou k dispocizici zde : stoupak.cz/souteze/prihlasky

file F5J Nová Paka 18.5.2019

Více
19. kvě 2019 15:59 #21774 od Mirek Kotula
Odpověděl Mirek Kotula pro téma SORG
V Pace na F5J jsem s Radkem letěl pětkrát já, mám toho kluka docela rád, ale že bych s ním musel na soutěži létat v každém kole tak, tak rád ho zase nemám.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. kvě 2019 17:09 #21775 od Jan Leiner
Moc často se ode mě příspěvků nedočkáte, ale Petrovi a Mirkovi musím dát za pravdu. Na jednu stranu jsme moc rádi, že Sorg existuje, na druhou stranu to rozlosování bylo a zatím je jeho největší slabinou.
Někdy loni jsem si dal tu práci a nacpal data jedné soutěže do programu F3B a "Bekr" do programu F3K.
Výsledky byly vždy lepší než to co vypadlo ze Sorgu. Když si uvědomím, že vlastně nemáme žádné jiné požadavky než minimalizovat opakované lety se stejným soutěžícím, tak by to mohlo být lepší. Samozřejmě
není vůbec nutné řešit případy s malým počtem soutěžících, kdy to vlastně matematicky ani nejde. V F3B musejí při úloze termika (skoro jako u nás) a průlety, řešit vzájemné vazby na tem a pomocníky pilota, což je daleko náročnější. Nostalgicky vzpomínám na doby, kdy nebyly počítače, "rozpis" se dělal na tabuli s cedulkami a bylo to podle mého spravedlivější než to co momentálně "vypadává" ze Sorgu. Abych jen nekritizoval pokud by o to Aleš stál, kontakt na programátory F3B programu mám a nějakou konzultaci bych domluvil. Honza

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 06:39 #21776 od Aleš Krátký
Kluci s rozlosováním v sorgu je to aktuálně velmi jednoduché (a už jsem to tu zmiňoval) a to tak že : Aktuálně sorg VŮBEC nějak nelosuje s nějakou vnitřní logikou!! Čili náhodně hází lidi do políček.

Dotační matici budu řešit tento týden poté, co vyřeším body výše.

Každopádně díky za podněty !

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 06:44 #21777 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma SORG

Petr Dušek napsal: Po krátkém testu...
- jde změnit téma tak, že je bílé pozadí, ale pak nejde změnit barva, takže v některých polích je růžový text na šedivém pozadí, na NTB na světle nečitelné
- jde měnit velikost fontu, ale tato změna se nepromítne do okna pro zadávání výsledků letů
- tisk finálových karet - po vytvoření finále tě to přepne na záložku "Finální kola" (pominu fakt že se mi to zdá nesprávně česky..., snad by mělo být "Finálová..." ?), ale tisk karet pro finalisty je o záložku zpět. To tlačítko dá dost tedy práce najít :). Takže tlačítko pro tisk finálových karet bych dal až na záložku "Finálová kola"

- HLAVNÍ PROBLÉM - rozlosování! Z ohlasů z těch několika soutěží a i z mých testů, rozlosování se chová nedobře. Z pěti kol (matice 6 startovišť krát 4 skupiny) spolu někteří letí třikrát i čtyřikrát. Včera v Pace někdo hlásil, že letí s Radkem dokonce pětkrát, což tedy žádného soupeře nepotěší. Není tabulka "Kdo s kým" takže se to obtížně kontroluje, ale ten algoritmus určitě zasluhuje vylepšení.

Na závěr samozřejmě dík a čest Tvojí práci !



- bílé témata nejsou zatím nadefinovány v tématech. Stačí eventuálně změnit HEX hodnoty v tom textovém. Dodělám je.

-velikost fontu : ano, to je pravda. Zatím pouze v "CORE" formuláři. Do všech ostatních to dodělám

-Karty pro finále : souhlas

- Rozlosování : jak jsem napsal, Random at this moment :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 10:19 #21778 od Ondřej Vinklář
Zdravím. Nejdou mi nahrát výsledky ze sorgu na stoupák. Kde by mohl být problém? Píše mi to nějakou chybu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 10:28 #21779 od Aleš Krátký

Ondřej Vinklář napsal: Zdravím. Nejdou mi nahrát výsledky ze sorgu na stoupák. Kde by mohl být problém? Píše mi to nějakou chybu.



Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 11:24 #21780 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma F5J Nová Paka 18.5.2019
Když už jsme na to zde narazili, tohle zadávání všech oficialit soutěže do jednotlivých chlívečků mne úplně nenadchlo, nedal by se zvolit nějaký řádkový formát editace? ... nehoří to, třeba až v nějaké N+1 verzi ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 11:56 #21781 od Aleš Krátký
Čím více rozmělníš informace, tím podrobněji s nimi poté můžeš pracovat. Ze stejného důvodu např dělíš jméno a příjmení namísto celého jména :)

Chápu, že je to opruz, ale snad to není taková komplikace ne ? Ve starém sorgu to bylo také ve více chlívkách ne ?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 12:43 #21782 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma F5J Nová Paka 18.5.2019
Dobrá... ale tak jiný návrh, všechna ta data k soutěži bych zkusil narovnat do jedné obrazovky, aby ty oficiální náležitosti nebyly schované v druhé záložce?? A třeba hvězdičkou označit povinné údaje, bez kterých se výsledky neodešlou?

Ještě drobnost, chtěl jsem si zkusit vytisknout karty soutěžících a přitom jsem neměl udělané rozlosování. Tam by se asi hodila chybová hláška, že nemám rozlosováno. Místo toho vyskočila chyba s neošetřenou výjimkou a po zavření křížkem celý sorg padl.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
20. kvě 2019 20:58 - 20. kvě 2019 20:58 #21786 od Aleš Krátký

Petr Dušek napsal: Dobrá... ale tak jiný návrh, všechna ta data k soutěži bych zkusil narovnat do jedné obrazovky, aby ty oficiální náležitosti nebyly schované v druhé záložce?? A třeba hvězdičkou označit povinné údaje, bez kterých se výsledky neodešlou?

Ještě drobnost, chtěl jsem si zkusit vytisknout karty soutěžících a přitom jsem neměl udělané rozlosování. Tam by se asi hodila chybová hláška, že nemám rozlosováno. Místo toho vyskočila chyba s neošetřenou výjimkou a po zavření křížkem celý sorg padl.


ad oficiality : není tam prostor moc. Vyřešeno viz att.

ad rozlosování : to by určitě nemělo. Pokud rozlosování nemáš, tak to na karty píše "--- / ---"
Dokážeš to znova nasimulovat ?


Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?
Přílohy:
Poslední změna: 20. kvě 2019 20:58 uživatelem Aleš Krátký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.400 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám