file Stork 8X SL

Více
26. čen 2015 13:25 - 26. čen 2015 13:33 #15182 od Tomas Hruby
Stork 8X SL vytvořil uživatel Tomas Hruby
Když už na tento model došlo v obecné diskusi, tak pár prvních fotek z dnešního záletu...

Prostě sociální model pro ty, kdo nemají na barvu :cheer:





Letové vlastnosti zatím nechci moc komentovat - létá to, točí termiku, ale zatím o reálném naladění nemůže být řeč, práce s tím ještě bude spousta.
Přílohy:
Poslední změna: 26. čen 2015 13:33 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
28. čen 2015 07:22 #15187 od Miroslav Mrklovský
Odpověděl Miroslav Mrklovský pro téma Stork 8X SL
Má to šíleně dlouhý čumák. Můj Stork má 40 cm (původně F3J, přestavěné na F5J, rok výroby 2013), Storky v Lanškrouně na soutěži, co jsem měřil, měly 50 cm, tohle vypadá, že má ještě víc. Jaký v tom máš motor a baterii?)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čen 2015 08:29 #15188 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stork 8X SL
Radši to doma ověřím, ale podle mě je čumák dlouhý stejně jako u předchozí verze (asi vypadá delší tím, jak je štíhlejší).
Pohon je tam zatím "klasika" - Mega 16/15/5CE s 3s850mAh. Pohon by určitě snesl odlehčení, ale to nechám na později, nejprve se doladí vše ostatní.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čen 2015 11:12 #15189 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Stork 8X SL
Stork nemá čumák, ale zobák ;)

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. čen 2015 15:18 #15190 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stork 8X SL
Petr má samozřejmě pravdu :-)

A k té odlišnost starého a nového trupu - nový je před křídlem delší jen nepatrně, odhadem navíc necelých 15mm bez kuželu. S ohledem na to, že kužel 32mm bude obvykle proti 42mm o něco kratší bude obvykle rozdíl kompletní délky spolehlivě pod 10mm, za mě tedy fakt "v podstatě totéž"...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. čen 2015 04:24 #15191 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stork 8X SL
Kolik váží nový trup oproti trupu 6x? Je už tlakovaný? Existuje už i F3J verze?
Proč se to vlastně jmenuje 8? Kde je 7?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. čen 2015 06:15 #15192 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stork 8X SL
Ahoj, proč je to 8 si nejsem jistý, mám dojem, že tohle jméno je odloženo pro verzi s menším středem (něco takového bylo už mezi 4 a 6...).
Trup na fotce ještě tlakovaný není, ale kopyto pro tlakovaný už by být mělo hotové a ladí se (možná už dokonce první exempláře jsou). Tam je právě jeden z bodů, kde je další možnost odlehčení... Mám neoficiálně přislíbenu výměnu za nový, až bude, tak pak to budu moci porovnat více.
Jinak hmotnost trupu včetně táhel je prozatím tuším cca 190g (doma to mám přesně).

Ad F3J verze - podle mě nový F3J trup není a ani nebude, on je v reálu naopak ten nový trup dost podobný tomu, jak vypadá současná verze pro F3J, tak tam nějaká změna tolik smysl nedává.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. čen 2015 20:13 - 30. čen 2015 16:25 #15194 od Marko Gala
Odpověděl Marko Gala pro téma Stork 8X SL
Krátky popis genealógie Storka:

Skopírovaný príspevok z rcgroups:
"Stork 1: span 3,4 m, V-tail,
Stork 2: whole new model, wing with new airfoil, span 3,23 m with pointy tips, X-tail, later V-tail version,
Stork 3: span 3,23 m (with pointy tips), new fuselage, new V-tail piece,
Stork 4: extended center panel ( with pointy tips) - span 3,56 m, bigger V-tail for extended center panel, later new X-tail fuselage available,
Stork 5: extended wing tips with smaller center panel as from Stork 3 - span 3,48 m, only X-tail version,
Stork 6: extended wing tips with extended center panel as from Stork 4 - span 3,82 m., only X-tail version."

Z toho vyplýva:
S5 je S6 s malým stredom. Trup pre tieto varianty mal prázdny vrátane tiahel 298g, potom lahsia verzia 240g.
S7 je S8 s malým stredom. S7 a S8 majú nový štíhly trup. Pre tieto varianty trup vo verzii SL má 190g a standardny pevnejsi ca. 240g. Trupy zatiaľ tlakované nie sú.

Nový F5J trup na S7/S8 je o 30 mm dlhší ako ten starý a na pohlad je ešte štíhlejší ako aktuálny F3J trup z S5/S6. Nový F3J nie je.
Poslední změna: 30. čen 2015 16:25 uživatelem Marko Gala.
Poděkovali: Milan Macinga

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. čen 2015 20:22 #15195 od Marko Gala
Odpověděl Marko Gala pro téma Stork 8X SL
Starý a nový:
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. čec 2015 07:25 - 01. čec 2015 07:27 #15196 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stork 8X SL
označení řady modelů Stork je zajímavá politika, využitelnost forem je vynikající!! Kompatibilita dílů už od modelu č. 3.
To u žádného jiného výrobce snad ani není. S4 a S8 dělí jakoby 4 vývojové typy, tvarový rozdíl je však v malém konci uší a nižším trupu. Nicméně to od S4 funguje perfektně!! Zdá se mi to nebo je opravdu dělička z boku??
Poslední změna: 01. čec 2015 07:27 uživatelem Tomáš Hlavinka.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.621 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám