file Stork 8X SL

Více
01. čec 2015 08:10 #15197 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stork 8X SL
Ano, dělící rovina je z boku.
Ad kompatibilita - je fakt slušná, nicméně u nového trupu se trochu omezila záměnnost středů křídla (odpadá takový ten "zobáček"). Posadit nové křídlo na starý trup nicméně nebude problém, bude stačit vybrousit triviální aerodynamickou krytku, což vlastnosti proti "originálu" neomezí ani teoreticky. Opačně to ale bude trochu horší, tam sice doplnění krytky také není nic složitého, v tomto případě ale bude znamenat mírné zhoršení aerodynamiky. Jinak je ale pořád záměnnost dílů až extrémní...

Dotaz na Marka - ty barevné čumáky sis nechal dělat rovnou ve formě anebo je to dodatečně stříkané? Pokud stříkané, tak jak - tenká vrstva základovky a přes to signální odstín? A kolik to přidalo váhy?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. čec 2015 07:04 #15201 od Tomáš Hlavinka
Odpověděl Tomáš Hlavinka pro téma Stork 8X SL
dělička po bocích je zajímavá, snad kvůli pevnosti? Žádný jiný důvod mě nenapadá. Přesah tkaniny je tím pádem je po bocích - přesně v tom místě kde se tahají rowingy. Barva je stříkaná do formy, všimni si míst okolo lemu kabiny a zbytků materiálu z děličky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. čec 2015 11:59 - 06. čec 2015 20:12 #15207 od Marko Gala
Odpověděl Marko Gala pro téma Stork 8X SL
Všetky farebné diely sa striekajú do formy na základe náčrtu a konzultácie s Patrikom Heinrichom.
Pre reflexné čumáky platí, že nárast hmotnosti je približne 10g a najprv sa strieka do formy reflexná farba, potom biely zaklad.

Deliaca rovina je po bokoch a jedna z výhod je, že sa zosílila oblasť trupu okolo výrezu kabínky.

V prílohe trup s farebnou schémou s názvom "kobra".
Přílohy:
Poslední změna: 06. čec 2015 20:12 uživatelem Marko Gala.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
24. srp 2015 16:46 #15438 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stork 8X SL
Je asi na čase doplnit praktické zkušenosti - model má za sebou už i soutěžní nasazení, včetně postupu do finále EuroTour v Bořeticích.
Stručně řečeno jsem spokojen, model létá jak má. Proti Perfectionu podobné hmotnosti je zřejmě dokonce o něco lepší v klidu, v točení mi přijde hodnější, rozdíl ale není velký. Naopak je ale o něco horší pronikavost ve větru, Stork je tedy o něco méně univerzální.
Upozorňuji ale, že model je opravdu poměrně měkký, už jsem dokázal chytit slušný flutter (vlastní blbost, zakoukal jsem se při vytrácení výšky a přestal jsem to hlídat), model v extrémně lehké verzi bych nedoporučil začátečníkovi, který je ještě náchylný k chybám, které "zacvičí" s křídlem. Přistání ani moc velký problém nejsou, při malé hmotnosti klesají i setrvačné momenty, takže i poměrně razantní soutěžní přistání model snese slušně.
Celkem vzato jsem spokojen :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2015 10:59 #15524 od Karel Mrázek
Odpověděl Karel Mrázek pro téma Stork 8X SL
Kdo to vyrábí? Bylo by možno poskytnout kontakt? Vyhledávače mi vrátí odkaz zase jen na toto fórum. Dík

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. zář 2015 12:22 #15526 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Stork 8X SL

Karel Mrázek napsal: Kdo to vyrábí? Bylo by možno poskytnout kontakt? Vyhledávače mi vrátí odkaz zase jen na toto fórum. Dík


www.heinrich.sk/index.html
Poděkovali: Karel Mrázek

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
05. bře 2016 19:03 #16332 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stork 8X SL
Zalétnuto v nové verzi "EVO2016". Nový trup vyráběny tlakově - lehčí a pevnější. Dál jsem si vyžádal pevnější střed křídla z biaxu - jen nepatrně těžší, ale mnohem tužší. Hmotnost zatím něco kolem 1370g, je ale v plánu ještě odlehčení směrovky, což by umožnilo odlehčit i pohon, hmotnost by pak i s tímto středem mohla spadnout k 1300g.
Létá to :-)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 18:16 #16356 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Stork 8X SL
Ahoj Tome,
prosím co je to za materiál "z biaxu " ? Myslíš biaxiální laminace ?

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 19:46 #16359 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Stork 8X SL
Biaxiální tkanina... třeba něco takového http://www.havel-composites.com/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
09. bře 2016 21:49 #16363 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Stork 8X SL
Přesně jak píše Petr, jde o typ uhlíkové tkaniny. Dost možná je identická jako na F5J Perfectionu... Pod tím určitě Rohacell, další detaily skladby moc neřeším, od toho máme výrobce :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.374 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám