file Tilia 25

Více
12. úno 2016 12:04 - 12. úno 2016 14:00 #16108 od Petr Šulc
Tilia 25 vytvořil uživatel Petr Šulc

Vážení, dnes jsem dokončil model kategorie RCEV Tilia 25.Celková váha modelu je 716,5 gramů, což mi připadá dost. Koupil jsem si pro vážení novou váhu na JINU, aby to bylo přesné. Osazení
modelu:servo VOP KST HD 47 MG,servo SOP Dymond 47,serva křidélek Power HD DSM44 a serva klapek Corona DS-843MG.Motor Mega 16/15/7 a vrtule 9/5",regulátor Sunrise Model 30A SBEC 4A. Baterie Foxy 1000 mAh,3čl..S baterií RAY 1200 mAh byl model těžký na špici.
Zdraví Petr ze Suché

Přílohy:
Poslední změna: 12. úno 2016 14:00 uživatelem Petr Šulc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
12. úno 2016 14:05 #16109 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Tilia 25
Váha není nic závratného, máš tam o 30g těžší motor než bývá obvyklé, hned by to bylo pod 700g, to je na plochu Tilie podle mě OK.

O osazení serv HD DSM44 tady čtu v poslední době už podruhé, před časem je všichni vyřazovali jako problémové zmetky, teď už snad fungují lépe?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. úno 2016 18:13 - 12. úno 2016 18:15 #16110 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Tilia 25
Koukám, že budu muset dát na spodek své, úplně stejně červené, Tilie nějaké reflexní pruhy, abych si jí ve vzduchu poznal. :-).
Já jí mám osazenou takto:
motor Turnigy2826-5
baterie 2S 1300 mAh
vrtule pro začátek 8x5 na Pohodalet kuželu
regulátor YEP 30A s 5A SBEC
serva VOP/SOP Dymond D47
křidélka Power HD DSM44
klapky Hyperion Atlas DS09SCD
S váhou jsem na 667 g.
Serva VOP/SOP jsem chtěl původně silnější, ale po diskusi s p. Vybíralem jsem dal na jeho doporučení a ty D47 (na které je mimochodem připravené lože) jsem použil
Poslední změna: 12. úno 2016 18:15 uživatelem Miroslav Kopecký.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. úno 2016 19:44 - 12. úno 2016 19:49 #16111 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Tilia 25
Mirku, dvoučlánek + SBEC a ještě 5,5V, to chce vyzkoušet z vybitýma baterkama, nebo lépe na nastavitelném zdroji, zda nezablbne. Většinou potřebuje alespoň 1V navíc pro svou funkci, t.j. 6,5V. A to běžně dvoučlánek po několika vystoupáních a následně při zapnutém motoru běžně mívá. Pak by mohl vynechat a je problém. Lineární (nespínaný) BEC se jen propadne, tam problém nenastane.
Předpokládám, že to je tento:
www.rc-levneji.cz/regulatory--esc-/spick...roller-sbec-5-5v-4a/
Poslední změna: 12. úno 2016 19:49 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. úno 2016 20:10 #16112 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Tilia 25
Jo jo, to je on.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. úno 2016 16:37 #16114 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Tilia 25

Miroslav Kopecký napsal: Koukám, že budu muset dát na spodek své, úplně stejně červené, Tilie nějaké reflexní pruhy, abych si jí ve vzduchu poznal. :-).Dotazy : - V RCM na str.19 odtahujete palcem nepřilepenou skelnou tkaninu ( dtto na koci křídla ) a je vidět bílé nebarvené XPS jádro - to znamená , že jádro XPS je celé, včetně křídla nebarvené ? Jaké reflexní pruhy - nažehlit to nejde, tak jedině samolepící folie , nebo nastříkat sprej Tamiia na lexan.karoserie autíček.
Já jí mám osazenou takto:
motor Turnigy2826-5
baterie 2S 1300 mAh
vrtule pro začátek 8x5 na Pohodalet kuželu
regulátor YEP 30A s 5A SBEC
serva VOP/SOP Dymond D47
křidélka Power HD DSM44
klapky Hyperion Atlas DS09SCD
S váhou jsem na 667 g.
Serva VOP/SOP jsem chtěl původně silnější, ale po diskusi s p. Vybíralem jsem dal na jeho doporučení a ty D47 (na které je mimochodem připravené lože) jsem použil

Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. úno 2016 18:31 #16116 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Tilia 25
Dotazy : - V RCM na str.19 odtahujete palcem nepřilepenou skelnou tkaninu ( dtto na koci křídla ) a je vidět bílé nebarvené XPS jádro - to znamená , že jádro XPS je celé, včetně křídla nebarvené ?

Ano, co jsem měl možnost vidět, tak jádro je nebarvené. I v místě, kde jsem vydloubával polystyren (lože pro serva kl. a kř.) bylo jádro bílé.

Jaké reflexní pruhy - nažehlit to nejde, tak jedině samolepící folie , nebo nastříkat sprej Tamiia na lexan.karoserie autíček.

Uvažuju o nějaké reflexní fólii, pokud se nepletu, tak se něco podobného probíralo na RCManii v souvislosti s K 3000 jednoho kolegy. Toho spreje bych se asi bál-že by mi provzlínal sklem a sežral jádro. Nebo barvy na lexan jsou na vodní (nebo jiné neagresivní) bázi?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. úno 2016 11:01 #16117 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Tilia 25
Použil jsem na křídla Daidala 2,3 spray Tamyia - červená -typ PS- 34 , abych měl do sezony horní polovinu celou červenou.
Už jsem nechtěl horní daidalovslé okrouhlé výseče z červené a bílé a tak to vyšlo jednobarevně. K provzlínání nedošlo - 2x
tenkou vrstvu s odstupem.Jinak zespodu jsou daidalovské silné černé a bílé pásy.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2016 14:34 #16120 od Petr Koláska
Odpověděl Petr Koláska pro téma Tilia 25
Co se týče toho přidávání pruhů na křídla - já na Daidalovi (XPS/sklo) dodělával černé konce křídel obyčejnou potahovací folií. Samozřejmě - nažehlit to moc nejde, ale jde to "nafoukat" :) Tedy - folii přiložit na rozprašovačem navlhčené křídlo, dobře přihladit, vyhnat bublinky (proto ta voda) a nakonec "přifoukat" horkovzduškou nastavenou na teplotu lepení folie (ne smršťování!). Obvykle je tahle teplota natolik nízká, že křídlo nepoškodí, ale k "aktivaci" lepidla na folii stačí. Kraje, zejména u náběžky, je možné lehce a opatrně přejet žehličkou. Takhle mi ty černé konce drží už dvě sezóny ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. úno 2016 14:53 #16121 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Tilia 25
Uvažuju o Oratrimu - o některé z fluorescenčních barev. Jestli se nepletu (nikdy jsem s tím zatím nedělal), tak Oratrim není nažehlovací, ale samolepicí, takže problém s teplotou odpadá, prodává se v pruzích 9,5 cm - což by bylo akorát.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.468 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám