file Tilia 25

Více
16. úno 2016 08:16 #16123 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Tilia 25
Pouzivam Tamyiu. Problemy nejsou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. úno 2016 09:02 #16126 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Tilia 25
Není nejjednoduší koupit akrylátový autospray? Stojí asi 100,- Kč a máš ho na 100 pruhů!!

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. úno 2016 10:30 #16127 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Tilia 25
Jednodušší to možná je, ale musí se opatrně stříkat v tenkých vrstvách aby rozpouštědla z barvy nenaleptala jádro křídla. Pruh nalepený z folie bude myslím vypadat lépe.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. úno 2016 08:55 #16253 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Tilia 25
Ještě k diskusi o pruzích-vyřešil jsem to nakonec tak, že jsem nalepil pruh fluorescenční oranžové fólie Oratrim a ještě jsem to doplnil pruhem stříbrné fólie. Takže spodek křídla je červeno-černo-oranžovo stříbrný. Fólie jsem nalepil tak, že jsou kousek přehnuté i přes náběžnou hranu. A hned v pátek jsem to vyzkoušel. Bylo dobré, že se střídalo oblačno a téměř jasno, takže zkouška ověřila různé podmínky. Proti oblačné obloze ani jedna z fólií neměla žádný efekt-prostě jsem viděl tmavý obrys. Ale když vykouklo sluníčko, tak to byla jiná-hlavně ta stříbrná fólie byla vidět pěkně. A osvědčilo se i to přehnutí přes náběžku-když letadlo letělo proti mne v malé výšce a proti horizontu byla vidět jen úzká čárka křídel, tak ta stříbrná fólie na náběžce při osvícení sluncem pěkně "blikla".
A trochu obecně k Tilii-v pátek to bylo poprvé, co jsem si s ní trochu víc polítal. A musím říct-naprostá spokojenost. Model reagoval na sebemší náznak termiky, když vylezlo slunce, tak jsem točil komíny tak vysoko, až jsem z toho musel zbaběle utíkat na brzdách. Testoval jsem i butterfly při přistání a k mému údivu nebylo potřeba nic ladit - po vytažení brzd se letadlo nepropadlo, nezhouplo, jen poslušně zpomalilo a jako list pomalu klesalo. Jen asi vyměním serva křidélek, kde jsou Power HD DSM44, za něco jiného. Ta serva strašně piští-sice fungují, ale dost mne to znervózňuje.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2016 12:11 #16334 od Miroslav Kopecký
Odpověděl Miroslav Kopecký pro téma Tilia 25
Sice to není přímo k Tilii, ale když už se tady otevřelo téma zviditelnění modelu, zeptám se tady. Co říkají pravidla na případnou montáž LEDek? A byly by případně nějaká technická omezení, proč je případně nepoužít?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2016 12:47 #16336 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Tilia 25
Pravidlum je to jedno.
Zkousel jsem vysokosvitive, ale bud jsem videl eroplan i diodu, nebo nic.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2016 14:18 #16337 od Alois Hrabáček
Odpověděl Alois Hrabáček pro téma Tilia 25
Máš Ivane pravdu. A co je nového v Letošních pravidlech F5J? Od Toma vím, že nic zásadního, ale .... třeba je tam ještě start z bodu proti koridoru????

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2016 16:46 #16341 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma Tilia 25

Ivan Horejsi napsal: Pouzivam Tamyiu. Problemy nejsou.

Ještě k lehkému nastříkámí sprejem Tamyia PS - 34,
což je jasně červená ). Klasické daidalovské barevné schema je bez následků lehce překryto celé, kvůli zvýraznění ( a nebo máme
nové letadlo.)
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2016 17:23 #16342 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Tilia 25

Ivan Horejsi napsal: Pravidlum je to jedno.
Zkousel jsem vysokosvitive, ale bud jsem videl eroplan i diodu, nebo nic.


Je to super na malé coptery, kde je problém s rozlišením polohy klidně už na 50 metrů, na 100-200m pak bez šance. Na tuto vzdálenost je LED ve vysocesvítivém provedení velice účinná i za sluníčka. Jenže u modelu letadla to člověk potřebuje až na podstatně větší vzdálenost a tam už účinnost LED jde hodně dolů, s extrémně výkonnou už je tu zase riziko oslnění na menší vzdálenost atd.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. bře 2016 21:13 #16345 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma Tilia 25

Miroslav Kopecký napsal: ...Co říkají pravidla na případnou montáž LEDek? A byly by případně nějaká technická omezení, proč je případně nepoužít?


Pokud nebudou nějakou změnou blikání ukazovat třeba klesák nebo termiku, tak tam jiné omezení určitě není ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.446 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám