exclamation-circle Alternativa k MKS HV6100

Více
27. zář 2016 17:25 - 01. kvě 2017 10:21 #17411 od Pavel Svoboda
Tak MKS HV6100 za 1440,- si teda nekoupím ... . Máte někdo vyzkoušenou alternativu pod názvem BLUE BIRD CB-105HV ( mrtvé pásmo 0.002ms - takže asi hodně přesné)k nákupu tady nebo tady

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 01. kvě 2017 10:21 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
28. zář 2016 09:30 #17418 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Alternativa k
Taky mne to taha za vlasy ale tak to vyslo i se skromnosti.
Uz jsem videl tolik spatnych serv, naposledy nejake setove vcera, ze neoverenych se vylozene bojim. V sazce je mnoho.
Dobrou alternativou jsou serva Hyperion Atlas 09, daji se naprogramovat na mensi vychylky ale lip nez vysilacem: vysilac vychylky oreze, naprogramovanim se "smrsknou" takze presnost se zvysi. Zatim jsem to nepotreboval.
MKS jsou bohuzel nejlepsi (centrovani atd) tak na kridelka. Na brzdy davam KST135, jsou dost presne a zatim vydrzely vsechno na dvou F5J. I moje pristani-nepristani. Mam radeji spolehliost nez usporu dvou deka.
V napeti HV nevidim vyhodu. Velke rychlosti ani momenty nepotrebujeme.
Na rozdil od serv jsem jeste snad nevidel vadny BEC.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2016 10:27 - 28. zář 2016 10:34 #17419 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Alternativa k
Hyperion Atlas 09 má tah jen 2 kg .. Našel jsem test KaWatomo CB 1005 sice rusky ... a fotky montáže do F5J Ultima

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 28. zář 2016 10:34 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2016 11:31 #17420 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Alternativa k
Hyperion DS09 je nicméně v lehkém F5J plně ověřen na křidélka i do trupu. Na křidélka je ještě lepší KST08X, dnes už se dá koupit i s patkami do trupu.
Na klapky je to ale málo, tam buď ty MKS6100, nebo zkusit zde avizovaný klon anebo se smířit s pár gramy navíc a dát na klapky větší 22g serva.

Jinak MKS61xx opravdu zdražily, sice se dají sehnat zvenku o něco levněji než od Ivana, ale ne o moc, růst ceny je bohužel vidět všude :-(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. zář 2016 12:33 #17422 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Alternativa k
Vyssi cena se odvozuje hlavne od fluktuace kurzu dolaru.
Testy jsou zajimave ale dulezitejsi jsou dlouhodobe zkusenosti s centrovanim, s centrovanim v zavislosti na okolni teplote, se spolehlivosti, s pevnosti prevodovky - to se z testu moc nedozvime.
Kdyz jsem treba mel na smerovku nahon uhlikem, u dvou serv (uz se nedelaji) se mi po mensim narazu ukroutila hlavni hridel ... to test nerekne. Po vymene tahla za drat 0,8 ve dvou trubkach je pokoj.

U tenkych serv byvaji problemy s motory. Casto maji jen plisky, ktere se mohou po case ohnout. Test pomoci servotesteru taky nic nerekne, protoze skutecne zatizeni v letu se neda namodelovat.

Mam zato, ze to byl i problem serv Atlas 095. Na termickem vetroni funguji leta ale na F3F nevydrzely. Nespravna volba pro F3F. Ale to vime az ted.

Doba spolehliych a jedinych "sedivek" je holt pryc.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
29. zář 2016 05:06 - 29. zář 2016 05:10 #17424 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Alternativa k
Ivan píše:

U tenkych serv byvaji problemy s motory. Casto maji jen plisky, ktere se mohou po case ohnout. Mam zato, ze to byl i problem serv Atlas 095.

Potvrzuji, po výměně motorů za jiný spolehlivý typ naprostá spokojenost, odcházeli i na F5J klapkách, ale až po roce provozu. Nyní spolehlivé i v F3F. Ostatní vlastnosti mají výborné. Hyperion DS09 na křidélka F5J a na klapky RCEV naprostá bezstarostnost a komfort v možnosti naprogramování. MKS DS6100 podle mě nejpřesnější servo (0,001mS), u klonu už "popisují" 0,002mS, ale bude to pravda?
Poslední změna: 29. zář 2016 05:10 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. pro 2016 15:40 #17695 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Alternativa k
Dnes dopoledne jsem byl lítat s F3K. Říkal jsem si, že doladím nějaké drobnosti a upravím naprogramování. Venku bylo -1,5°. Doma mám +23°. Rozhození serv KST DS245 vlivem rozdílu teploty je takové, až je mi zle. Téměř mi nestačí trimy na doladění do nuly křidélek. Model lítal slušně, dokonce jsem točil i slabou termiku, ale po přechodu do tepla se serva pohnula snad o 1mm. Je to vůbec možné??? :woohoo:
Táhla mám ocelové pr. 1mm. Páky sklotextit 1mm. Všechny serva v modelu mám KST DS 245.
Nedalo mi to a model jsem šoupnul na chvíli na balkon a zkoušel, kam se pohne křidélko v zimě, když v bytě bylo naprosto v nule. Podržte se, ujelo o 3mm. Taky jsem zjišťoval, jestli za to nemůže kroucení křídla vlivem tak velkého rozdílu teplot. Ne. Křídlo je rovné v mraze i v teple. To drží a nemění se.
Máte podobné zkušenosti se servy? Jaké?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. pro 2016 16:39 #17696 od Jiří Veselý
Odpověděl Jiří Veselý pro téma Alternativa k
Zdravím.

V sobotu jsem kétal, jako obvykle na horách. Na protější, trochu výše položené louce, ležel sníh. Létal jsem z auta na jednu baterii 1300mA hodinu a dvacet minut. Používám ty nejlacinější serva cca 110 Kč ( 8mm) křidélka, brzdy cca 130 Kč. Žádný posun za dobu létání, jsem nezaznamenal. Asi to leží v ceně. Ale mám takový divný pocit, jako když jsem (ale to nemohu potvrdit) zaznamenal snad něco u přijimače - nechci jmenovat. Zásadně používám Futabu. JIVE.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. pro 2016 16:49 #17697 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Alternativa k
Servo je jen posledni clanek retezce.
Chyba muze byt kdekoliv pred nim, to by se muselo diagnostikovat dukladneji.
KST 245 se uz dlouho nevyrabeji. Ty dve co mam na ocasu Supra, funguji uz dlouho a nic zleho mne neudelala.
Je dost nepravdepododne, ze serva by se chovala stejne spatne.
Ale bez diagnozy se neda nic vyloucit.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. pro 2016 21:46 #17698 od Martin Beseda
Odpověděl Martin Beseda pro téma Alternativa k
Co by to pro mne znamenalo, diagnostikovat důkladněji? Jsou to sice starší, ale málo létané serva. Rok jsem s tím nelítal a před tím jenom krátce. Model jsem totiž brzo rozštípal a proto čekal dlouho na opravu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.325 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám