exclamation-circle Alternativa k MKS HV6100

Více
02. kvě 2017 20:27 #18692 od Rudolf Rada
Odpověděl Rudolf Rada pro téma Alternativa k MKS HV6100
Chvíli jsem to hledal, ale našel.
Nedávno dával francouzský dealer Blue Birdu na FB upozornění na vadu serv 105HV. Údajně měla být špatná celá série.

"létat je tak snadné....ale padat je snažší"
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2017 07:01 #18695 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Alternativa k MKS HV6100
Serv BB se prodalo uz skoro 100. Meli jsme jen dva problemy: Tomasuv (zatim jsme nemeli moznost servo vyzkouset) a Martinuv.
Stat se muze ledacoc. spadly raketoplany, ale:
Stredova poloha nema pro servo absolutne zadny zvlastni vyznam. Pro RC sadu ano.
Takze je treba zjistit, jaky signal do serva vstupuje.
Osobne jsem mel podobne potize ve trech pripadech:
- cele servo se vaklalo
- tahlo se trelo o kridlo
- vadna instalace, ASI jsem neumyl pajeci kapalinu a v konektoru byl maly odpor.
Servo Ti samozrejme vymenim, abychom ho mohli prozkoumat, v Horicich?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2017 13:30 #18697 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Alternativa k MKS HV6100
Tak asi to tak snadne nebude. Jako obvykle.
Zatim budeme serva pred expedici alespon testovat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2017 16:18 #18698 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Alternativa k MKS HV6100
Zaprvé chci Ivana veřejně pochválit za rychlou pomoc s reklamací a zároveň se omluvit, že jsem se totálně zasekl s vrácením toho problematického serva - moje vina :-(

A k technice - já mám těch serv 8: šest osazených v plném provozu
(EOS2 a střed Storka) , jedno je to k reklamaci a jedno náhradní.
To náhradní jsem ještě netestoval, takže mohu hodnotit zatím sedm kousků a má se to následovně.
Pět je naprosto v pohodě - spokojenost úplná. Šesté asi taky, je tam nějaký nesoulad, ale v tomto případě to patří spíš k tomu, co popisoval Ivan, tedy ne optimálnímu táhlu. Ještě uvidím po kontrole, ale s nadpoloviční pravděpodobností bude servo také OK.

Zbývá jedno, které je fakt divné - jde o zcela atypické chování, kdy servo defakto chodí, ale při trimování kolem středu doslova skáče. Mě přijde, jako kdyby byl potenciometr nějak uvolněný a u středu se pootáčel či něco na ten způsob, jelikož jsme se ale domluvili na reklamaci, tak jsem nerozebíral. Dobré na tom je, že servo z velké části chodí, pokud by se to stalo za letu, tak normálně dolétám, není to o velkém riziku pádu (jako když třeba u nepovedené série jiných serv upadávaly kartáčky motoru).

Já bych to celé bral celkem pozitivně, MKS6100 jsou fakt drahé nechutně (není Ivanův problém, zdražily úplně všude) a podle mně už je to přes čáru, BMS105 se jeví jako slušná náhrada a za 500 korun to nemá chybu, pokud se bude reklamovat jedno ze šesti až osmi, tak to za to stojí.

Mimochodem toto servo existuje ještě jako BMS106 a 107 - rozměrově stejné, ale s o něco menším tahem, ale zase rychlejší - na křidélka a výškovku by možná BMS106 bylo ještě lepší než 105.
Na křidélka by se pak hodilo i BMS-A10H, což je pro změnu klon MKS65, ale to už je přeci jen dražší.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. kvě 2017 19:48 #18699 od Martin Veleba
Odpověděl Martin Veleba pro téma Alternativa k MKS HV6100
Já jsem zkontroloval zbývající 3 serva, jedno je OK, nad druhým by se dalo přimhouřit oko, protože větší skok při nastavování polohy přes vysílač je až prakticky v obou krajních polohách někde kolem +- 104, u třetího je to kolem hodnoty 74. Vezmu vše do Hořic a tam vše můžeme probrat.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. kvě 2017 05:21 #18701 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Alternativa k MKS HV6100

Pavel Svoboda napsal: Zašel jsem do místního obchodu a koupil nové. Po testu na stole vypadá, že je to opravdu problém kusu (ty 2 špatné nebyli od Jirky Novotného (JINO).

Tak problém s MKS HV6100 vyřešen - problém je BEC Castle . Po výměně za "pořádnou" Čínu problém zmizel

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. kvě 2017 07:08 #18702 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Alternativa k MKS HV6100
Jeste tady mame jedno sevo s podobnou zavadou. Tak jsem prave udelal merici stand. Do serva poustim ze servotesteru 1000 - 1500 - 2000 us a dokola.Skokove.
Pri delce paky cca 15 cm je neutral v rozmezi max. 2mm.
Tim vubec nechci zpochybnovat prezentovane problemy, ale zatim nevim, jak dal.
Asi nejak namodelovat zatizeni.
BlueBird se tvari vstricne, ale chce videt video.

Merici stand je jednoduchy, snadno ho mohu vzit do Horic.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. kvě 2017 07:43 #18703 od Tomas Hruby
Ano, me prave prislo, ze se to deje az pod zatezi. Moje servo vezmu do Horic take...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. kvě 2017 08:34 #18704 od Ivan Horejsi
Nekdy pred rokem jsem se snazil instalovat system IDS ale tahlo ma moc velky prumer tak se mi to nepovedlo.
Nicmene - behem pokusu o instalaci zustavalo servo MKS viset mimo stred, tahlo drhlo.
Snad jediny duvod muze byt, ze je tam nejak osetreny doraz, aby nemohlo dojit ke zkratu.
Ale zatim o tom vic nevim. Tady by to SNAD mohlo byt podobne.

Kdyz jsem otevrel aplikaci pro serva S.BUS, prekvapilo mne, co vsechno se da naprogramovat. Myslim, ze to vsechno je naprogramovane i v servech, ktera uzivatelsky programovatelna nejsou. A ani se uz nedivim.
Je to program pro CIU-3, pokud by se chtel nekdo mrknout. Mame to nekde nedavno ve Zpravodaji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.364 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám