file Futaba 18SZ Sport

Více
23. dub 2017 15:07 #18613 od Tomas Hruby
Futaba 18SZ Sport vytvořil uživatel Tomas Hruby
Pokud někdo uvažujete o pořízení rádia vyšší třídy, tak se na trh dostává zajímavá variace od Futaby - 18SZ Sport. Jde o rádio prakticky identické s klasickou 18SZ, která už je u několika pilotů F5J k vidění, ale je z něj odstraněn program pro vrtulníky (a coptery, ale ten je celkem nanic). Odstranění je trvalé, nejde upgradovat (i když by mne nepřekvapil časem nějaký hack). V režimu airplane a glider ale není omezení žádné, takže pokud nelétáte heli, tak nepoznáte nic.
Ovšem výsledkem je docela značný pokles ceny, prakticky o třetinu, cca 20 tisíc korun, zatímco klasická 18SZ stojí minimálně 27tisíc (a to je už spíše po lehké slevě, základní cena je spíš 30k) - to už není kosmetická sleva, ale docela významný posun.

Zatím je to ke koupi v obchodech v Německu a Rakousku, viz třeba www.hoelleinshop.com/RC-components-trans...=182&c=41433&p=41433 , odhaduji ale, že se časem objeví i v ČR.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
25. lis 2019 18:13 #22475 od Petr Heinrich
Odpověděl Petr Heinrich pro téma Futaba 18SZ Sport
Reaguji sice na dva roky starý příspěvek, ale zajímalo by mě, zda je nějaká zkušenost s Futabou T16SZ nebo, zda je lepší jít do T18SZ? Bavím se o využití v F5J. Dále by mě zajímala konverze programů z T14MZ do těchto souprav. Do T32MZ investovat nechci :-) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2019 21:11 #22476 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Futaba 18SZ Sport
Petře a tady si byl ? ... trenér ano : - )

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. lis 2019 21:50 #22477 od Petr Heinrich
Odpověděl Petr Heinrich pro téma Futaba 18SZ Sport
Nebyl. Teď jsem to pročetl. Bohužel jsem se nic zásadního nedozvěděl. Na RCmanii nechodím, neb je tam moc všech různých informací... Ale díky za link.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2019 08:00 #22478 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
18SZ Sport už není, byla to nějaká dočasná akce, takže lze ignorovat.
16SZ a 18SZ jsou z hlediska F5J fakticky identické, reálně je na 16SZ škoda jen těch chybějících trimů T5 a T6, které se hodí na dorovnávání klapek, ale dá se to celkem nahradit tím, že se trim klapek dá na ta "točítka" vepředu, tak to mám u 14SG.
Popravdě rozdíl ceny 7000 je docela dost a možná bych se spokojil s 16SZ.

Jinak z Německa se dá koupit 16 i 18SZ nyní ve verzi s hall gimbaly (Potless) a momentálně je na to i nějaká akce, takže cena je dokonce místy nižší než u klasické verze.
Poděkovali: Petr Heinrich

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2019 13:54 #22479 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Futaba 18SZ Sport
Otázka zní, zda jít do hallového jevu, stejně se musí kalibrace provádět mechanicky. Přijde mě, že je to snaha výrobce jít cestou polovodičů, která je levnější, než vyrábět superpotenciometry, které u Futab stejně přežijí rádio. Kdo netouží po Potless, tak asi není třeba koukat do zahraničí, tam vychází klasika i dráž, a třeba mají mód 1 vyprodaný. Pokud je rozdíl 16-18 opravdu jen v dispozici T5 aT6 a možnosti v menu jsou totožné, tak těch 7tisíc je dost, já je na T12 vůbec nepoužívám a při ladění odtokovky nebo čehokoliv při záletu, si radši sáhnu na ty poťáky LD,RD a během vteřiny vím podle pípnutí, kde se nacházím, to u T5,T6 trvá několik pípů.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2019 14:02 #22480 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
U Futaby užívající ALPS potenciometry je rozdíl mizivý a v praxi spíš nepoznáš, ony sice ty potless mají teoreticky jemnější rozlišení, ale to se pozná spíš u jitteru ve spojení s ultrarychlou řídící jednotkou copteru než u letadla se servy… Fakt ale je, že životnost by měla být "nekonečná" a když stojí stejně jako klasika, tak bych do potless u Futaby možná šel, připlácet bych za to ale nechtěl.

Poznámka - u lowend je to trochu jinak, tam se potenciometry hodně šidí a pokrok s hall je velký, typicky u FrSky či Jumperu to smysl má určitě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2019 14:53 #22481 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Futaba 18SZ Sport
Petře (blbě se zeptám jako vždy : - ) proč Futabu ?

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2019 18:25 #22483 od Milan Chalupník
Odpověděl Milan Chalupník pro téma Futaba 18SZ Sport
Pavle, proč ne?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. lis 2019 18:25 #22484 od Petr Heinrich
Odpověděl Petr Heinrich pro téma Futaba 18SZ Sport
Myslím, že je to normální otázka :-). Je to hlavně setrvačnost. První rádio jsem měl Mars, pak Demolu (Modela) čtyřkanál, pak Futabu F14, FX30, T12SG, teď T14MZ. Takže jsem si na to zvykl a uvažiji v tomto směru konstantně. Druhý důvod jsou příjímače doma, třetí důvod je zvyk při programování.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.449 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám