file Futaba 18SZ Sport

Více
26. lis 2019 19:59 - 26. lis 2019 20:01 #22485 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Futaba 18SZ Sport
JJ Petře ... já měl Mars (dohromady s Lubošem půjčený z DPM dům pionýrů a mládeže nebo jak to bylo), Acoms koupený v papírnictví v Králikách následovala Futaba F14 dále Graupner MX-22 (protože má lepší dosah než Futaba - tvrdili F3Jčkaři ...) pak přibyl Jeti modul do Graupnera + nové přijímače JetiEX a zatím poslední Jeti DS-16 + JetiREX.
A Luboš ještě před Jetim zkusil Graupner HOTT (měl dva kousky myslím MX-20 ) to byl vůbec "majstrštyk" ...

Nicméně proč se ptám ? Nejmenovaný F3Béčkař nemůže Jetimu přijít na jméno ... a nakonec prohlásil kup si DS-24.

Zajimávé čtení viz. tady

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 26. lis 2019 20:01 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2019 09:53 #22486 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
Já tedy musím u JETI říct, že mi jejich cenová politika přijde velmi jemně řečeno "odvážná", v té oblasti, kterou potřebujeme pro F5J, je Futaba již nyní celkem jednoznačně levnější, dokonce ani letos uvedená "levná varianta" JETI DS-12 to úplně nemění, .
A přitom ve spojení s F5J (a obecně soutěžních větroňů) prostě nenajdeš u JETI proti Futabě žádnou výhodu - uměl bych pro Jeti najít pár kladných bodů u jiných kategorií, třeba u telemetrie i jiných věcí, ale to máme stejně zakázané...
Pak tedy ryze osobní věc (to může být u každého jinak) že mi naprosto u JETI nesedí ergonomie pro použití jako ryzí palcovky, mě prostě ta "Moyzesova krabice" nevyhovuje. Ale třeba Pospíšil jr s tím jako s palcovkou létá, to jen potvrzuje, že tohle je zkrátka individuální.

To už mi spíš dává smysl rozjímat nad FrSky - sice to chce hodně alkoholu na programování, ale pokud to přežiješ, tak ušetříš docela hodně. Cca do měsíce navíc budou venku nové RXy Archer R8, které budou velmi vhodné právě pro F5J a podobné modely (dosud sice použitelné RXy dostupné byly, ale řekněme "použitelné, ne optimální"). Třeba v F3K se už i na úrovni MS létá s těmi lehoučkými "gamepady" X-lite, sám s tím třeba s ACES combaty létám a je to docela fajn, určitě chci pro zajímavost zkusit i v F5J (nebo pro začátek ve stopalcovce).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
27. lis 2019 14:43 #22490 od Ivan Horejsi
Odpověděl Ivan Horejsi pro téma Futaba 18SZ Sport
Zamena modu u Futaby je primitivni. Tedy s vyjimkou 18MZ.
Zatim nejobtiznejsi u T16.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 17:50 #22493 od Petr Heinrich
Odpověděl Petr Heinrich pro téma Futaba 18SZ Sport
Ahoj Ivane, předělal jsem mod na T14MZ a myslím, že to patrně půjde podobně i na T18MZ, ale bude to o odvaze vlézt do tak drahého rádia :-). Všem děkuji za příspěvky a jdu do T16SZ. Akorát k ní musím dokoupit lepší baterii. Standard je NiMH.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 17:56 #22494 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Futaba 18SZ Sport

Petr Heinrich napsal: ...Standard je NiMH.

Nojo, to je právě ta divná cenová politika JETI, jak píše Tomáš. DS-12 má za stejnou cenu v základu LiIonku ;) .

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 18:34 #22495 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Futaba 18SZ Sport
VVynechme prosím cenu. Zajímá mne spíše názor na
1) dosah
2) servis = opravitelnost + rychlost
V případě JETIho je jedno zda koupíš 12 nebo 24 VF díl je (snad) stejný.

Ohledně "cenové politiky" ... to je stejné jako Protherm vs. Vaillant tj.
low-end = Protherm - místo mosazi je plast (prostě ořezaný Vaillant)
mainstream = Vaillant - sice mosazné díly, ale výměník a hořák nakupují a na toto nemají vlastní vývoj a výrobu
high-end = (nemůžu říc nahlas) vlastní nerezový výměník + hořák atd.

Konkrétně u Futaby mi vadí displej pod závěsem tj. když mám palcovku pověšenou na krku ta na něj nevidím
(samozřejmě na ten displej : - ), ale jest-li je lepší FASST ? Naopak SBUS je asi OK (používá to někdo ?).

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 18:40 - 28. lis 2019 18:44 #22496 od Pavel Svoboda
Odpověděl Pavel Svoboda pro téma Futaba 18SZ Sport
Petře nechci malovat čerta (znáš mě : - ), ale T16SZ


P.S. Jak se ovládá "Dotekový displej" ? - viz. popisek na obrázku ...

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Přílohy:
Poslední změna: 28. lis 2019 18:44 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 18:48 #22497 od Petr Heinrich
Odpověděl Petr Heinrich pro téma Futaba 18SZ Sport
To je z Astry? Tam asi skončila celá Futaba. Tak to koupím v Pardubicích :-) . Jinak já vysílač držím v ruce, a tak mi display dole nevadí. Ale i Futaba má display nahoře.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 18:52 #22498 od Karel Skoupý
Odpověděl Karel Skoupý pro téma Futaba 18SZ Sport
Co vím tak výhradní dovozce pro Futabu se stal Pelikán ???

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
28. lis 2019 19:19 - 28. lis 2019 19:21 #22499 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Futaba 18SZ Sport
Ony ale ty NiMH od Futaby vůbec nejsou špatné, je vesměs reportována velká spolehlivost a přitom výdrž celkem ujde.
18SZ tedy má LiFe v základu, ale upřímně já bych u 16SZ to NiMH fakt nedramatizoval a s výměnou počkal až na praktické poznatky, má to i své klady.

Jinak Astra asi Futabu fakt skončila, ale v EU dodává bez potíží Ripmax.de, i kdyby se toho přímo v ČR nikdo neujal, tak nákup není složitý (ale odhaduji, že se toho spíš někde ujme, Ivan určitě bude mít přehled).
Poslední změna: 28. lis 2019 19:21 uživatelem Tomas Hruby.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.447 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám