file Měření polohy těžiště moderně

Více
26. čen 2018 12:01 #20546 od Ivan Horejsi
Tak ... poloha teziste je individualni zalezitost kazdeho jednotliveho soudruha.
Ale treba: dojdou baterie, stejne uz nebudou, potrebuji vyzkouset kam se s tezistem dostanu s jinou baterii atd.
Tak bych videl ja.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 12:59 #20547 od Milan Chalupník
Tomáš napsal:

pokládat F5J na kuchyňskou digiváhu je opruz a někdy i docela problém

V mém případě složím létadlo v obýváku, vezmu z kuchyňské linky digiváhu s dělením po gramech, tu dám na podlahu, čumákem zatížím váhu (poloha střemhlav), trup v místě ocasu jen stabilizuji ve svislé poloze, váha se pohybuje v rozmezí 2g, těžiště najdu kružítkem se dvěma hroty opřené do kousků ze starého pravítka, tyto pidipravítka mám na oboustrance lehce přilíplé zespod křídla na značky, poskakuji po 1mm v drážkách pravítek, kružítko je vzhůru hrotama ve stojanu (dřevěný hranol na stole), s baterkou mohu dělat co chci, drží to stabilně. Snad tímto postupem nebudu diskvalifikován :(

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. čen 2018 15:36 #20548 od Alois Hrabáček
Chlapci vykašlete se na těžiště a řešte důležitější věc. Jakou kořalku vezmem do Suchého! Nebo Míra bude vařit "Habajůzu", nebo jak tomu říkáte :)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
12. čec 2018 07:36 #20601 od Tomas Hruby
Jen pro info o aktuálním stavu - celkem podle očekávání po svátcích začaly chodit díly. Už mám jeden další kus hotový, dva další budou do konce týdne, tak se snad začnu zbavovat toho, co jsem nasliboval.
Jediná komplikace je, že nejedu na konci měsíce do Sázavy, takže s předáním to bude trochu složitější.
Pokud se náhodou někdo ze zájemců chystá do Prahy, tak se mi prosím ozvěte na mail ( hruby zavináč fotozona.cz, předali bychom si to napřímo.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. čec 2018 18:50 #20603 od Tomas Hruby
Když na to přijde, tak dokážu i velmi nestandardní design :-)
A něco mi říká, že u tohoto exempláře dojde i na úpravy textů zobrazovaných na displeji...
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
19. čec 2018 20:54 #20607 od Petr Staněk
Máš tam hrubku. Ostrava se píše !!! (3x vykřičník)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
25. čec 2018 14:01 - 25. čec 2018 14:07 #20634 od Tomas Hruby
Takže do Sázavy nejedu, ale na 90% bude Jarda Bartůněk tak laskav, že zaveze tuhle krabici k Zdeňkovi Malčíkovi, kde to bude k přebrání. Jmenovitě tedy bude kus pro Baník, P. Svobodu (OLED) a asi bude chtít Jarda Imiolek, o zbylé dva kusy se může hlásit kdo chce (jeden se ještě možná vyblokuje).
Víc už toho před ME F5J fakt nedám, něco málo ještě dodělám později, ale už bych to rád omezil...

Jinak před chvíli jsem je před položením do krabice všechny porovnal s mým RES Andreasem - hmotnost všech pět ukázalo v rozmezí 435-436g, těžiště 70,2-71mm. Z mého pohledu je tohle rozmezí OK, pokud by někdo toužil, tak jsem si pokusně udělal build sw, který ukazuje na desetinu gramu a kalibraci si tedy lze ještě o chlup vylepšit, ale sám to dělat nebudu, připadá mi to přehnané.
Mimochodem ta čidla mají reálnou přesnost tak cca 0,3-0,5g - při zkoušce s přesnějším zobrazením bylo vidět, že to plusminus 0,1-0,2g driftuje neustále, to už to nedá, nicméně víc než 0,5g odchylka není.
Přílohy:
Poslední změna: 25. čec 2018 14:07 uživatelem Tomas Hruby.
Poděkovali: Pavel Svoboda

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. zář 2018 14:52 - 14. zář 2018 07:12 #20938 od Pavel Svoboda

Tomas Hruby napsal: Ještě k přesnosti - mám tu zrovna tři kusy a má se to tak, že těžiště se u všech trefuje do 0,5mm (ne plusminus 0,5mm, myslím celkem 0,5mm) a hmotnost se rozchází o jediný gram.
......
Osobně ale pokládám přesnost za dostatečnou, navíc jediný kus bude ukazovat pořád stejně, takže při stálém užívání jednoho bude situace ve smyslu opakovatelnosti ještě lepší.


Tak konečně jsem se dostal k měření a musím se bohužel zeptat "Kde soudruzi udělali chybu ?".
Vypadá to na křivou váhu ... .

Tome při změně "geometrie" váhy se musí znovu kalibrovat ?

1) "křivost" v rozměru 1 Kč - jedna je pod ploškou a druhá je vedle

2) "světlost" mezery

3) první vážení - 105,5 mm

4) křídlo na váze - je vidět "že 1 Kč je moc"

5) druhé vážení - 104,8 (rozdíl 0,7 mm)

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 14. zář 2018 07:12 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2018 06:30 #20939 od Tomas Hruby
Přiznám se, že z té posloupnosti fotek úplně nechápu, jakým postupem jsi k odchylce došel.
Ale odpověď je naštěstí jasná i tak - pokud by někde nebyl úplně dotažený šroub, že to dosedne špatně a pak je to křivě, tak by se po nápravě neměla kalibrace hmotnosti měnit vůbec, to je OK. Důvod ke změně kalibrace by byla případná změna rozteče, ale to by se asi stát nemělo taky.

Popravdě tento problém nevylučuji, tahle vyloženě mechanická chyba se mi stala u jednoho z prvních kusů pro Standu a pak u ještě jednoho, poté, co se na to přišlo jsem to začal daleko více hlídat. Ale matně si vybavuji, že tvůj kus možná vznikl v "mezičase", tedy sice po Standovi, ale ještě před tím, než se u něj přišlo na tu chybu a tedy jsem na ní zareagoval. Pokud to je tak, tak si sypu popel na hlavu :-(

Jinak obecně k přesnosti - ono se to těžiště při opakovaných měřeních trochu liší, záleží dost i na tom, jak se model položí. Náběžka se může dotknout nejprve kolíku a pak to položíš kolmo, ale taky můžeš křídlo položit a pak "dorazit" ke kolíku - v druhém případu se mohou ty dosedací plošky trochu naklonit. A ona tahle banalita klidně udělá 0,2-0,4mm... Nicméně neměl jsem nikdy pocit, že by tato odchylka měla být více než 0,5mm, těch 0,7mm na tvých fotkách už se mi úplně nelíbí :-(

Poznámka - výše zmíněné odchylky myslím absolutně, tedy "trefí se do 0,3 či 0,5mm", ne ve smyslu "plusminus 0,5mm".

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
14. zář 2018 07:22 #20940 od Pavel Svoboda
Doplnil jsem popis foto ... vážení probíhalo s jednou půlkou křídla F3B a na náběžce byli značky aby se křídlo pokládalo pořád stejně.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.593 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám