file Baterie pro RCEK

Více
23. úno 2010 16:32 #1314 od Petr Kurjan
Baterie pro RCEK vytvořil uživatel Petr Kurjan
Zdravím, na začátku sezóny mám dilema jaké baterie použít do nových modelů. Požadavky jsou jasné:

co nejnižší Ri - tedy co nejmenší poklesy napětí na baterii při zátěži
nízká hmotnost - tvrdá baterie s vysokou kapacitou je zbytečně těžká, nutno volit kompromis
přijatelná cena - nemusí být extra levné, stačí do 1000,- za 2s LiPol
Pro soutěžní starty se proudy pohybují asi do 30A pokud je baterie dostatečně tvrdá, jinak jsem někde kolem 20-25A. Při použití baterií 35C a více bude stačit kapacita 1000-1200 mAh.

Z minulého roku mám velmi dobré DesirePower, jsou tvrdé, snesou rychlé nabíjení, ale při 1600 mAh mají asi 110g - to je docela hodně. Moje představa je něco kolem 1200 mAh s hmotností kolem 70-80g.

Z dostupných baterií mám vytipované Dualsky v řadě EX, nebo GT (1000 a 1300mAh), FlightPower EONX30 1200mAh, nebo nějaké slabší DesirePower, ty ale u nás nikdo nedodává (nebo o tom nevím), minulý rok jsme je brali od kolegů ze Slovenska. Baterie ZIPPY nemám vyzkoušené. Bylo by dobré nějaké srovnání a objektivní měření aktuálně dostupných baterií s ohledem na naše potřeby.

Jaké baterie tedy doporučujete, případně s čím lítáte?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
23. úno 2010 17:00 #1315 od Karol Chyba
Odpověděl Karol Chyba pro téma Baterie pro RCEK
Ja som minulý rok testoval G3 Hyperion 1100mAh /25C a veĺká spokojenosť . Makajú dobre ešte aj teraz ale už som si objednal tie isté na túto sezónu akurát 35C, váha 65g

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2010 17:24 #1316 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Baterie pro RCEK
ja lital minuly rok hyperiony G3 1100mah 35C ... (predminuly rok EVO baterie) nicmene eva docela rychle vymekly, zato G3 i po roce soutezniho litani jsou srovnatelne jako dva nove paky ktere jsem si koupil (opet tedy G3 1100 mah 35C).

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
23. úno 2010 20:02 #1317 od Tomas Hruby
Odpověděl Tomas Hruby pro téma Baterie pro RCEK
To samé co Aleš, akorát ještě navíc budu teď testovat nějaké čínské Rhina nové generace (značené 40C, povoleno 5C nabíjení) - s trochou štěstí to bude ekvivalent G3 za nižší cenu. Pokud se ale neosvědčí, tak nebudu laborovat a pokračuji s G3 VX.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2010 08:36 #1323 od bohuslav majercik
Odpověděl bohuslav majercik pro téma Baterie pro RCEK
Tento rok som doviezol od Desire power akku 2s850 a 2s1300 uz ich maju chlani rozposlané,tak v blízkej dobe budem mať referencie.Tie 2s850 vazili len 46g ked sa ku tomu priloží historický 8clanok nimh :)
A tie baterky sú asi dobré,ked váha bateriek v balíku bola 15 kg........

Ak by sa nazbera dost ludi,objednat znova nie je problém

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2010 09:05 #1324 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Baterie pro RCEK
ty 850 by mohly byt dobre,co stoji a jak dlouho trva nez se kemne dostanou ? pripadne i ty 1300 (mmj 1000 mah nejsou ?)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2010 09:53 #1325 od Petr Dušek
Odpověděl Petr Dušek pro téma Baterie pro RCEK
Já jsem jsem se vydal opačnou cestou, vloni jsem taky zkoušel Hyperion G3 1100 (pro RCEJ jsou super), ale pro letošní rok v RCEK jsem šel do větších G3 1600 35C. Váha ukazuje i s konektory 94g, necelých 30 gramů rozdílu mě nezabije a baterka snese tři půlminutová stoupání na jedno nabití bez výrazné ztráty výkonu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2010 14:18 #1326 od bohuslav majercik
Odpověděl bohuslav majercik pro téma Baterie pro RCEK
Takze tie 850 su 46g a tie 1300 su 70 g cena bola na oba typy rovnaka 20 eur,ale cena zavisi od rozpocitania dopravy a treba tam zaratat este aj clo+dph.....ta cena 20 eur bola uz konecna.A dodaci termin od odoslania objednavky po odoslanie akku to trva cca 3 tyzdne a doprava na slovensko asi 2 dni ale na colnici to bolo teraz asi 15 dni

Jedny 850 mam este volne

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2010 14:53 #1327 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma Baterie pro RCEK
muzes poslat postou do ostravy?

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
26. úno 2010 15:37 #1328 od bohuslav majercik
Odpověděl bohuslav majercik pro téma Baterie pro RCEK
Napis mi do mailu adresu........... bmajercik@seznam.cz

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.455 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám