file Cisteni prevodovky Reisenauer

Více
29. zář 2021 09:19 #24445 od Mira Chlastak
Po sezone (vlastne po nekolika) jsem se rozhodl vycistit prevodovku Reisenauer. Mam ji celou rozebranou, mam origos mazivo od Reisenauera. Ale rad bych vse poradne vycistil. Co se pouzivat na proplachnuti - na rcgroups psali "petrol or household kerosene (lantern fuel)" - tzn. technicky benzin?

A pak jeste otazka k loziskum/klikovce (drzaku satelitu). Cela hridel se pohybovala dopredu/dozadu cca 1.5mm. Tak jsem ji celou vyndal, zkontroloval, loziska i klikovka vypada ok. Pokud by byla v haji loziska - mate nekdo jejich typ (Reisenauer ma dovolenou).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
29. zář 2021 10:27 #24446 od Tomas Hruby
Taková finta původem z RC aut - fakt dobře čistí bezacetonový čistič brzd na auta - sprej. Něco jako www.autokelly.cz/Product/ACST025/4143873 . Je tam šikovné i to, že jak to stříkáš sprejem, tak to jde docela pod tlakem a vyplaví to toho hodně. Tohle fakt čistí dobře, na těch RC autech se to spotřebovává ve velkém, tam se tím i čistí pneumatiky po jízdě a tak :-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
01. říj 2021 07:03 - 01. říj 2021 07:03 #24454 od Milan Chalupník
Tento sprej na čištění brzd viděl včera kolega z práce (aktivní moto-veterán) v regále v Lídlu za asi 70,-
Poslední změna: 01. říj 2021 07:03 uživatelem Milan Chalupník.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. říj 2021 17:15 #24457 od Mira Chlastak
V nasem lidlu nemeli a v prodejne auto potreb meli obdobu od wurthu:

eshop.wuerth.cz/Kategorie-produktu/Cisti...3146.cgid/cs/CZ/CZK/

Je to prvni cisteni po 3 letech. Vycistil jsem jak venec, tak jednotliva ozubena kola satelitu. V kelimku je videt, co tam zustalo po odpareni cistice :)

Ted uz jen slozit, namazat a namontovat zpet.

Diky za rady.
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. říj 2021 18:03 - 02. říj 2021 18:07 #24458 od Pavel Svoboda
Míro... rozborku a čištění převodovky jsem popsal TADY ... pokud "proleješ" ložiska "klikovky" čističem tak je už nikdo nikdy nenamaže (proto možná raději někdo lítá bez převodů : - )

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 02. říj 2021 18:07 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. říj 2021 18:37 #24459 od Mira Chlastak
Uvidime - loziska jsem neprolejval - ty jsem jen otiral. Ale zajima me jina vec - klikovka je namackla v loziskach ve venci. A pak je vpredu takovy prstynek, ktery asi ma zamezovat posunu klikovky. To se nejak lepi? Nasunout to tam jde pomerne ztuha, ale pomerne lehkym zatlacenim se cela klikovka posune. Mam jen cerveny Loctite 2701 :/

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
02. říj 2021 18:47 #24460 od Tomas Hruby
Pokud jsi ložiska vyloženě neproléval, tak to bude OK. Popravdě tohle jsem nenapsal, ale ten čistič jsem myslel hlavně na zadní část - satelity, věnec a tak, ne na hlavní ložiska, v tom má Pavel pravdu. Na ložiska opravdu spíš jen otřít zvenku a řešit spíš když je cítit nějaké drhnutí, jinak spíš ne.
Ale jak jsem psal jinde, na ložisko jde kápnout řídký olej, ono se tam i přes prachovku něco dostane (zase praxe z RC aut). Pokud chce být někdo perfekcionista, tak to jsou oleje jako toto: profimodel.cz/cs/maziva/126033-hi-speed-...l-8435127308500.html
Obecně ale mazání ložisek hřídele není tak kritické, ony vydrží dlouho, primární problém je kolem satelitů, které jsou malinké a ještě s vyššími otáčkami. Ale k těm se zase dá dobře dostat a Reisenauer i dodává ověřenou vazelínu, takže to lze udělat dobře.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2021 07:44 - 03. říj 2021 07:44 #24462 od Pavel Svoboda
Nevím jak to děláš (nechci tě podceňovat), ale ... demontáž a montáž ložisek bez přípravku je docela problematické.
Převodovky které jsem viděl já jsou ve dvojím provedení. Starší verze má přední ložisko menší a ty byli docela náchylné na demontáž.
Pokud už jdou ložiska ven tak raději doporučuji dát nová - po 3letech provozu určitě.

Po demontáži :
a) ložiska na kliku a zkusit jak se točí - opět demontovat (pokud jdou volně tak v kroku "c" zalepit)
b) pokud jdou ložiska do "hliníku" lehce tak buď zalepit nebo lehce roztemovat hliník
c) ložiska do "hliníku" a následně klikovka - vyzkoušet jak se točí ... někdy se vrátíš k "a" : - (
d) přední ocelový kroužek zalepit

Tyto moudra nejsou z mojí hlavy ... radil jeden pilonař.

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !
Poslední změna: 03. říj 2021 07:44 uživatelem Pavel Svoboda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2021 09:31 #24463 od Mira Chlastak
Otazka zni - cim zalepit predni ocelovy krouzek. Vzit na to ten Loctite 2701?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2021 10:07 #24464 od Pavel Svoboda

I pád na "ústa" je pohyb dopředu !

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.395 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám