file MAXX od Reicharda

Více
25. zář 2010 18:23 - 07. pro 2010 14:27 #2517 od Radek Novotny
MAXX od Reicharda vytvořil uživatel Radek Novotny
Protože firma Reichard Modelsport zasponzorovala MČR v RCEJ stavebnicemi modelů, dostal jsem jako následek umístění na bedně stavebnici MAXX. Zatím u mne ležela v krabici, ale po Eurocupu v Maďarsku, kde jsem viděl dost dobře létat o něco menšího Elana (v rukou Slovinského pilota), jsem se rozhodl model postavit a trošku "vytunit" pro soutěžní létání v RCEK.
Zatím jsem dost pozitivně překvapenej kvalitou zpracování, a kvalitní uhlíkovou (nebo černou skleněnou...?) tkaninou použitou na trupovou gondolu. Na stavebnici za 3.950,- hezký...

Subjektivně, nejsem fanouškem montáže křídla na pylonek čtyřmi šrouby (... moc šroubování při každém sestavování na letišti... :roll: ), radši mám čistý tvar křídla přímo na trupu, takže tohle určitě bude první věc, kterou si upravím.

Zatím pozorované plusy:
+ Opravdu velice kvalitně zpracované křídlo, super balsa na potah, potah fólií z obou stran.
+ Tvar křídla s více lomením
+ Tloušťka profilu kolem 7.5%
+ Kvalitní trupová gondola

A mínusy:
- Na můj vkus malá kormidla
- Křídlo připevňované k trupu čtyřmi šrouby na pylonku

[attachment=2:zie3pouv]<!-- ia2 -->maxx1a.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:zie3pouv][attachment=1:zie3pouv]<!-- ia1 -->maxx2a.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:zie3pouv][attachment=0:zie3pouv]<!-- ia0 -->maxx3a.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:zie3pouv]
Přílohy:
Poslední změna: 07. pro 2010 14:27 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
27. říj 2010 14:26 #2974 od Boris Menšík
Odpověděl Boris Menšík pro téma MAXX od Reicharda
Přidal jsem foto Maxxe, kterého předváděl pan Reichard v depu 8.8.2010 na Mistrovství ČR RCEK v Hranicích.
S pozdravem Boris
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2010 21:19 #2999 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Zdravím,mám jeden dotaz :
pokud budete stavět ( nebo už děláte) MAXX-e a já Elana od Reicharda, jak to uděláme s napájením 6serv,
přijímače, stř.reg.25A (viz popis modelu) od ACU 2S 1000 - 1300mAh ? Budete instalovat stř.reg s BEC ,
nebo regulátor napětí VR-3 a stř. reg. otáček bez BEC ? Regulátor ot. s BEC 2/3A nemusí " utáhnout 6 serv.Nebo jinak : jaký použijete stř.reg.otáček (typ ) ?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. lis 2010 21:29 #3000 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma MAXX od Reicharda
Ve všech svých modelech mám na 6 serv 40A regl s lin. BEC na 4A. Pracuje bez jediného problému. Do Maxxe ho dám samozřejmě taky.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2010 10:16 #3002 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Dík za info , ale ať jsem procházel všechny Weby od JETI až po china made , všude jsem nacházel trvalý
proud BEC do 3A ( chazení vždy) --- ale nikdy ne až do 4A.Tak budu hledat dál---- stř.reg. 40A s BEC do 4A. :?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
07. lis 2010 10:27 #3003 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Omlouvám se, ale už jsem to asi našel:
MAYTECH Speed Controller Serie MTA Harrier-EXTrem
typ. : MTA 40 ESC - BEC 5A /5V , hmotnost 43gr,.To bude asi on.
Zdravím, J.K.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2010 09:58 #3028 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma MAXX od Reicharda
Hnusný počasí, tak konečně vyšla chvíle na stavbu... S pomocí pana Drenela byl za 5 minut pylon na gondole pryč, nové lože křídla je z lehké lipové překližky, po usazení to přijde ještě vytěsnit mikrobalonem. Celková váha gondolky po úpravě je krásných 32 gramů. Lepeno epoxydem, do koutů zevnitř pár vláken skleněné tkaniny.[attachment=2:1orgj8lx]<!-- ia2 -->maxx4a.jpg<!-- ia2 -->[/attachment:1orgj8lx]
[attachment=1:1orgj8lx]<!-- ia1 -->maxx5a.jpg<!-- ia1 -->[/attachment:1orgj8lx]
[attachment=0:1orgj8lx]<!-- ia0 -->maxx6a.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:1orgj8lx]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
17. lis 2010 10:06 #3029 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma MAXX od Reicharda
A protože je venku stále "nevlídno", už jsou na světě i nová kormidla. Rozpětí VOP je 45cm, klapka po zkušenostech z kompenzace butterfly raději širší. Materiál je lehká balsa 4mm, sem tam vyztuženo uhlíkovým páskem 0.15mm
[attachment=0:2mtgb8as]<!-- ia0 -->maxx7a.jpg<!-- ia0 -->[/attachment:2mtgb8as]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2010 17:57 #3042 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Zdravím, po úpravě gondolky Maxx-e je její váha po odříznutí 27g. a po dokončení lože křídla je 32g.
Kolik hmotnosti se tím uspoří z původní gondolky? Budou dělené poloviny křídel upevněny standardně:
- vpředu dva kolíky , vzadu dva plast. šrouby? Nedává umístění křídla na vyšším pylonku větší ochranu
pro serva( na př. u klapek) při přistání ( nerovnosti, ostré zbytky silných stvolů po posekání) ?
V poslední době se to pylonky na gondolách/kabinách jen množí : LS Model má Virus , Etalon a Watt, které
jsou určeny pro RCEK ( delší čumák) a všechny mají pylony pro upevnění křídla.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
18. lis 2010 19:46 #3043 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma MAXX od Reicharda
Rozdíl váhy bez pylonu bude ve finále tak 8g. Takže ani moc, ani málo.
Jinak gondola je:
+ více šetří serva při zapomenutých vytažených klapkách
+ teoreticky obecně i šetří křídlo při přistání v trávě
- větší hmotnost (i když rozdíl je malý...)
- větší čelní odpor (možná i to je zanedbatelné...)
- upevnění křídla na 4 šrouby místo dvou
- a teď ten nejdůležitější a asi jediný vážný důvod, proč jsem to vlastně upajcnul = líbí se mi trup bez pylonku :D

Upevnění jak jste říkal, vpředu 2 kolíčky, vzadu 2 šrouby. Žádné další úpravy neplánuji.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.524 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám