file MAXX od Reicharda

Více
07. pro 2010 20:57 #3122 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Mám několik malých dotazů:
-proč kovové šrouby a ne polyamid.Je to výhodnější?
-nebudou po stranách kabiny chladící otvory? Mám u regul. větrací krytku.-
-čím vyšlo ACU víc dozadu a do ploutvičky 3g.?
-měl jsem strach z CG, protože jsem vzadu přidal větší novou SOP a novou klapku VOP a když jsem dal ACU 2,5cm za motor -- náhle koukám těžiště je 68mm od náb. hrany.
- Jinak jsem nic nepřidával, táhla na Kř a Kl mám na př. uhlík -a přece to váží 580g.Hned ze začátku jsem
to vážil odděleně : křídla 270gr. a zbytek (kabina, trubka, pohonná j. , VOP/SOP, avionika atd.) měl 320g.
Asi je to tím , že mám kuch. váhu.
- z čeho jsou ty červené pruhy na křídle? Zkoušel jsem Styrocolor spray, ale moc se mi neosvědčil.Zdravím.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. pro 2010 10:34 - 13. pro 2010 17:55 #3127 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma MAXX od Reicharda
- Kovové šrouby křídla nejsou výhodnější, ale líbily se mi. Nemají možnost střihu v případě havárie, ale to mi nevadí.
- Větrací otvory neřeším, jen aby byly hlavně dost velké na motorové přepážce pro uchlazení vinutí. Nevím jak Elan, ale Maxx má super navrženou přepážku, škoda že není v prodeji i samostatně...
- Aku vyšlo víc dozadu, protože stavím lehký ocas, a taky se možná po upajcnutí pylonu posunulo křídlo malinko dozadu, ale to nemohu potvrdit, neměřil jsem to. Jinak ty 3 gramy jsem tam dal spíš preventivně, abych mohl při záletu posouvat baterkou těžiště.
- S hmotností vašeho Elana toho moc nevymyslím, holt se při stavbě soutěžního éra musí vypustit veškeré zbytečné prvky, a tam se gramy sčítají... To je jak s cigárama, kuřáci daj denně 70kč za krabičku, za celej den je to 3kč na hodinu, což je zanedbatelné, ale v součtu za rok už je to 25.550 Kč, což ve finále stačí RC pilotovi na pěknou dovolenou v Egyptě i s milenkou... :lol:
- Proužky na křídle jsou ze stejné nažehlovací fólie jakou jsem potáhl ocas, abych to barevně sladil dohromady.
Poslední změna: 13. pro 2010 17:55 uživatelem Radek Novotny.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. pro 2010 16:07 #3129 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Dík za odpověď, ale i pro ostatní :
-kovové zápustné šrouby 4mm (přední) mi dali krátké , po zapuštění do kř. - vůbec nevystupovaly ven.
-motor přepáž. malá, prům.31mm , z tlusté 5mm překl.- kdybych ji tam dal, tak vůbec nebude vystupovat
hřídel TGY ven.Musel jsem udělat jako vždy kuprextit. přep. o prům.34mm na turbo kuž.
prům.34, trám.38, na hřídel 3,17mm.
-kromě lepení motor.přep.epoxy, jsem vše lepil CA , abych ušetřil váhu, na druhou stranu Rhino 2S, 1050mAh, 40C, je lehký- drží těžiště posuvně
asi tak uprostřed kabinky.Je to po Excelu už podruhé kdy mi to vyšlo s dvoučlánkem.
-stejně se pravděpodobně nemohu zůčastnit soutěže RCEK - nejsem v žádném LMK ( ze sdružení Sobinka Praha od pana Procházky jsem včas utek) a tím pádem nemám nalétanou licenci.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. pro 2010 18:20 #3130 od Aleš Krátký
Odpověděl Aleš Krátký pro téma MAXX od Reicharda
se staci jen nekde zapsat,a je to ne :)

Je to rebel ! při zatýkání tři vojáky těžce zranil, dva zhmoždil a jednoho... jednoho zesměšnil, navrhuji zavřít ho nadoživotí! To jako do konce života?

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
13. pro 2010 22:54 #3134 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma MAXX od Reicharda

jiri kotrba napsal: -stejně se pravděpodobně nemohu zůčastnit soutěže RCEK - nejsem v žádném LMK

Dneska se už licence nevylítává, to bylo za nás, někdy v padesátých a šedesátých letech. Dneska zaplatíš členský příspěvek v klubu, který si vybereš (a který má o tebe pochopitelně zájem) a dostaneš legitku s licencí a vylepenou známkou na příslušný rok.

Takže teď konkrétně. Nabízím ti členství v našem klubu Praha 213 (klub Praha 4 je něco jiného). Naším koučem je Honza Thienel - F3béčkař. Pokud budeš mít zájem, tak mi zavolej na 605736449, kdykoli. Pronajatou plochu (Tri topoly) máme v Písnici (jižní okraj Prahy u staré benešovské), jen pro elektriky a větroně.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 13:03 #3138 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Moc dík za nabídku, moc si toho vážím, já jsem původně RC V2 z šedesátých let, od r.1967 jsem dělal
2 roky u Správy Letišť a pak 38 let u ČSA do ledna 2007.Dnes jsem na sídlišti Petřiny kousek pěšky od
Vypichu, kde p.Apletauer pořádá soutěže RCH.Lítám tam nadivoko ve všední dny dopoledne, v SO/NE tam
provozují amer.baseball.Od předloni platím roční permanentku na Velké Dobré (těsně u Aeroklubu Kladno),
z Petřin po nové karlovarské (směr Řevničov) jsem tam za 20min.Ale zase jsem tam na volnou kartu ,
členství v LMK Kladno mi nenabídli- nejsem kladeňák.Chodí tam lítat (m.j.) taky pan Hořava ještě s dalšími a létají Classic (historiky).Tak taková je má situace.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. pro 2010 14:29 #3139 od Jiří Veselovský
Odpověděl Jiří Veselovský pro téma MAXX od Reicharda
Jiří, z tvého příspěvku jsem pochopil, že se ti jedná o legální přístup na soutěže a to by ti členství např. u nás v klubu zajistilo. Vzhledem k charakteru plochy, kterou užíváme, ti ani nehrozí povinné brigádnické hodiny. Někdy se sejdeme a plochu trochu zrekultivujeme (spíš poklidíme a sesbíráme poztrácené baterky a kabinky), ale spíš je to o pokecu.
Jak už jsem se zmínil, tak plochu máme v pronájmu a tudíž veškerá činnost k obrazu modeláře je v úklidu. O trávu se stará (snad ještě) Agro Jesenice.
Je mi jasné, že z Petřin to máš hodně z ruky, ale řešíme členství, potažmo licenci. Takže si to promysli, nabídka trvá.
Ostatním se omlouvám za OT.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
16. pro 2010 06:13 #3152 od Jiří Kotrba
Odpověděl Jiří Kotrba pro téma MAXX od Reicharda
Dík za pomoc. přecházíme na kontakt mob. tel.605 736 449, pro ostatní : " na divoko"-- vozím v kufříku
pojist. certifikát Allianz pro pojištění modelů do max.MTOW 7kg a legitimaci ČMMA.( Českomor.model.
asociace), abych měl alespoň něco v ruce.
Pozn.:tady na P-6 se staví metro a hlavně tunel Blanka, průjezd směrem na Prahu -jih se nám zhoršil a pro-
dloužil průjezd Prahou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. led 2011 13:35 #3250 od Radek Novotny
Odpověděl Radek Novotny pro téma MAXX od Reicharda
Venku je sluníčko, mírně pofukuje, jdu to zalítnout... 8-)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. led 2011 13:47 #3252 od Vladimír Čermák
Odpověděl Vladimír Čermák pro téma MAXX od Reicharda
Už se třesu jak to dopadlo :P

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.426 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám