file Jaký F3J model pro elektro?

Více
03. říj 2009 19:41 #263 od Petr Dušek
Jak už jsem se zmínil na jiném místě, uvažuji o elektrifikaci nějakého kompozitu kategorie F3J. Zajímají mě vaše tipy na nějaký vhodný a hlavně dostupný model. Dostupností myslím samozřejmě i cenu, ale hlavně dodací termín a vůbec ochotu výrobce (kterých je mnoho) komunikovat s českým zákazníkem (takových už tolik není). Zatím patří k mým favoritům SharpWind od Valenty http://www.valentamodel.cz/09.htm , pro něhož hovoří nejen cena, ale právě to, že ho výrobce nabízí v českém e-shopu.
Pokud jde o výbavu, jde mi o létání v termice, pohon do 1000W. Přemotorované stíhačky, s pohony 2kW a více, mne neoslovují.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

vpmodel

Více
03. říj 2009 20:33 #265 od Tomas Hruby
Z hlediska reálné dostupnosti a té komunikace je podle mě asi optimální Stork 4 - http://www.heinrich.sk/pages/stork4_elektro.html , cena tě ale asi nenadchne :cry:
Sám o něm nicméně dost uvažuji - a rovnou říkám, že bych ho motoroval tak 2-3kW :D Ale bude to létat perfektně i při "normálním" výkonu těch cca 1000W.

Do ČR se dají spolehlivě dostat i modely od ukrajinců - třeba přes Hyperflight UK - typicky třeba http://www.hyperflight.co.uk/products.a ... SAR%2D3600 , tam je leccos dokonce skladem a můžeš to mít dokonce hned...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2009 20:39 #266 od Tomas Hruby
Jo a ještě jedna určitá novinka - Rakušani dodávají Shadow - http://www.der-schweighofer.at/artikel/ ... f3j_3650mm a novinka je, že naše firma Jino slibuje, že od nich bude schopna dovézt cokoli (podobně jako JR od Lindingera), takže to by byla výhoda pro ty, kdo nejsou zvyklí na nákupy ze zahraničí.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
03. říj 2009 21:56 #267 od Petr Dušek
Díky za první tipy, doufám že budou následovat další a využijí je i ostatní zájemci.
Ke konkrétním modelům, cena Storka je trochu vyšší, ale asi odpovídá kvalitě. Shadow nabízí i Lindinger a určitá provedení má i skladem. Společným znakem obou je rozpětí kolem 3,6m, já bych raději zůstal blíž ke 3m. Ještě jeden detail, pro elekrifikaci se mi zdá vhodnější trup s kabinkou, než nasazovací špice. V tom je zase výhoda Sharpa.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2009 06:48 #268 od Tomas Hruby
Zcela obecná poznámka k čemukoli - zjisti si očekávanou letovou hmotnost v elektroverzi. Ten Stork má totiž opravdu spolehlivě letovku v elektroverzi někam těsně nad 2kg, u toho Pulsara to bude podobné, naproti tomu u toho Valenty to bude prakticky jistě znatelně víc. A pak záleží na cílech, se kterými to pořizuješ - pokud jen pro požitek s plachtěním, tak je to celkem jedno, i při hmotnosti mírně přes 3kg to bude létat velmi slušně, ovše pro soutěžní F5J či FXJ už to přeci jen zanedbt nelze.

Jo a faktická poznámky - jak jsem ti dal odkaz na toho D-box Pulsara 3,6m, tak existuje i 3,2m verze tamtéž...

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2009 09:22 #269 od Petr Dušek

Tomas Hruby napsal: ... A pak záleží na cílech, se kterými to pořizuješ - pokud jen pro požitek s plachtěním, tak je to celkem jedno, i při hmotnosti mírně přes 3kg to bude létat velmi slušně, ovše pro soutěžní F5J či FXJ už to přeci jen zanedbat nelze...


Tohle je správná poznámka. I když ten Pulsar je jistě super soutěžní brus, pro ten požitek s plachtěním s velkým rozsahem rychlostí preferuji celokompozit. Takže na stejných stránkách je velmi zajímavý Graphite 2e http://www.hyperflight.co.uk/products.asp?code=GRAPHITE%2D2E . Prázdná váha 1480g, letovka může být 2200g. Ovšem raději bych zůstal u domácího výrobce. Nadějně vypadá Xantipa od Jirky Tůmy, zkusím poptat jak je na tom s dostupností.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
04. říj 2009 12:39 #270 od Fanda Kašpárek
Nějaké tři roky lítám (sice jen enka) s modelem ERASER od Luboše Pazderky viz http://www.f3j.cz/eraser.htm . A naprostá spokojenost. Rozpětí 3 100 mm a letovka nějakých 2,5 kg.Má sice nandavací špičku pojištenou šroubem M4,ale je to naprosto v pohodě.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
06. říj 2009 06:51 #277 od Petr Cejnar
Já si taky přihřeji polívčičku a podpořím Fandu Kašpárka. Taky létám s Eraserem a teď po soutěži RCEN ve větrné Písnicim kdy jsem si brnknul o anténu jsem jej pro kontrolu rozebral včetně převodovky. Když už byl rozebraný tak jsem změřil JETI boxem údaje po posledním letu.
Výsledek : motor Mega 22/20/3
převodovka Heinrich 1:3,3
regler Jeti Spin 66 Opto
vrtule AER 18 x 11
beterie 4x A123
Max I = 34,4A , max T = 64,7 st C, doba chodu motoru 1:40 s, otáčky vrtule 7200ot/min,
Výstup modelu pomalu do stratosféry, vzhledem k větru 7 - 10 m/sek delší doba motoru, ve třetí minutě jsem ale již dával brzdy a začal shazovat protože v té výšce to neskutečně nosilo. Vzhledem k tomu, že Eraser byl původně koncipován jako soutěžní F3J tak má velmi dobré letové vlastnosti a i výrobce je zárukou kvalitního provedení.
Já jsem spokojen, žádná přehnaná elektrovýbava, dobré polétání, pohoda.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. říj 2009 12:35 #453 od Ondrej Hanak
pokud by melo jit 100% plnokrevne F3J tak z domaci produkce Pike Perfekt nebo SuperStarlight.
Starlighta mam ve verzi F3J a elektrotrup planuju... snad pres zimu.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. říj 2009 17:08 - 30. říj 2009 11:40 #458 od Petr Dušek
Děkuji všem za zajímavé tipy, pokračujte klidně dál. Já jsem se bohužel chytil trochu do pasti, do nadpisu jsem dal F3J model, ale přitom bych chtěl rozpětí kolem 3m. Všechna ta špičková jéčka jsou o dost větší...
Příští týden se chystám na návštěvu do BretaModel, třeba tam něco vymyslíme. NYX F3F má 2,85m, ale potřeboval bych nějakou extra light verzi...
Poslední změna: 30. říj 2009 11:40 uživatelem Petr Dušek.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.469 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám