file Ako na vákuovanú výškovku

Více
24. pro 2011 09:15 #6213 od Bohumil Janák
tak jsem si dodělal i výškovku na druhý pokus.První jsem udělal moc velkou a už dost těžkou.Použiju ji jako motýl pro jiný model.Tahle vodnická váží 18g a celý komplet i s uhlíkovým kozlíkem a deskou na uchycení hmotí 43,5g.Jasně,není to zrovna málo,ale snad to bude funkční.
Boban ;)
P.S.
Přeji Vám všem krásné vánoce,hodně pohody a zdravíčka do nového roku.A taky trošku té modelařiny. ;)
Boban
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
15. led 2012 15:30 #6345 od Michal Cink
Ahojte,
náhodou jsem u nás narazil na bílý xps, tak jsem si z něj cvičně vyřezal nové OP.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
10. srp 2012 13:03 #7943 od Petr Dušek
Po dlouhé době jsem se vrátil ke svému projektu, zatím jsem na kousku výškovky vyzkoušel různé materiály - jedna strana aramid/uhlík (71g/m2), druhá strana uhlík (93g/m2) a sklo (80g/m2). Překvapila mě celkem nízká hmotnost dílu - přepočteno na plochu vychází ca. 6 g/dm2.
Teď budu tři měsíce rozmýšlet, kterou variantu zvolit na nový model... :D .

[attachment=0:tpftxr35]<!-- ia0 -->DSC_2959.JPG<!-- ia0 -->[/attachment:tpftxr35]
[attachment=1:tpftxr35]<!-- ia1 -->DSC_2961.JPG<!-- ia1 -->[/attachment:tpftxr35]
Přílohy:

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2012 15:58 #8147 od Michal Brázdil
Zdravim Vas,

velice pekny navod jak se naucit vakuovat, ale i pres procteni x clanku jsem nedostal jednoznacne odpovedi na tyto otazky:

1. Jakou folii pouzivate na vakuovani (tu na, kterou se aplikuje epoxid a tkanina)
2. Cim separujete folii od epoxidu + tkaniny
3. Jak docilit hladky a rovni povrch po odloupnuti folie
4. Folie pouzivate opakovane nebo jen jednou


Toto jsou pro me docela stezejni otazky, na ktere bych rad znal nejake uspokojive odpovedi. Sice jsem se jiz pokousel o laminovani kridel s uspokojivym vysledkem, ale porad se mi zda ze to neni ono, pac povrch je sice jakztakz leskly, ale uplne hladny ne (pomoci durofolu 0.3 mm).

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2012 16:39 #8148 od Petr Dušek
1) já používám taky folii Durofol 0,3mm
2) jako separátor Bluewax od Havla , ale dá se použít i nějaký vosk nebo pasta na parkety
3) povrch je tak lesklý a hladký, jak je hladká a lesklá naseparovaná folie (vosk se po nanesení a zaschnutí rozleští, že to vypadá jako by na folii nic nebylo), po odloupnutí folie už se s povrchem nic nedělá, kromě zabroušení náběžky. Folie okopíruje všechny nerovnosti PS jádra, takže předpokládám extrudovaný polystyren XPS a před laminováním povrch jemně přebrousit.
4) folie se dá použít vícekrát, ale pokud se na ni stříká barva, většinou na ní nějaké zbytky zůstanou a je lépe použít novou.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2012 18:43 #8149 od Michal Brázdil
Ano jedna se o XPS, jinak dekuji za odpovedi ;) A prave jsem zjistil, ze mam durofol, ale ne 0.3 ale 0.2, to bude asi malo co?
Jeste me napadla otazka, kdyz pouzivate ten penovy valecek na nanaseni / roztirani epoxidu, je vzdy na jedno pouziti nebo se to da v necem vyprat? Preci jen ten molitan asi nebude moc velky kamarad s acetonem ;)

P.S.: zkousel jsem durafol mazat silikonovym olejem na formy i ondrejovkou, ale povrch folie byl vzdy po odtrzeni strupaty, takze tudy cesta nevede ;)

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2012 19:08 #8150 od Petr Dušek
Ještě mě napadá, že na kvalitu výsledného povrchu bude mít vliv velikost podtlaku. XPS snese poměrně hodně aniž by se deformoval, já foukám na -0,5 bar prvních 8-10 hodin, potom to nechám ca. -0,3 bar.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2012 19:12 #8151 od Michal Brázdil
No ja foukam na max. co to da kompresor (z lednicky) a mam to zapojene pres MCU a kazdych 30 minut to sepne na 1 minutu.Takto to necham po dobu cca. 8 - 10 hodin.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2012 20:25 #8152 od Petr Dušek
Teď jsem pro jistotu změřil ten Durofol který používám, a je to tl. 0,2mm ;)

Karol Chyba tady doporučoval tiskařské PVC folie Pentaprint, k dostání třeba zde.

V nabídce je tl. 0,15 až 0,7mm, ale 0,3 mi přijde jako optimální.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Více
30. srp 2012 21:19 #8153 od Bedřich Koros
Rád bych upozornil nové zájemce o techniku vákuování, že velice podrobný návod je zde v sekci TECHNIKA viz položku AEGEA 2.

Prosím Přihlásit se nebo Vytvořit účet připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.491 sekund

Stoupák.cz je nezávislým komunitním webem. Pokud máte cokoliv, co by jste chtěli zde uveřejnit, neváhejte nás kontaktovat. Rádi se podělíme o zajímavé informace, reportáže nebo návody.

Weby přátel

vpmodel

Chceš tu být ? napiš nám

Koho podporujeme a kdo nás ?

Chceš tu být ? napiš nám